Бікрост Техноніколь характеристики

Бікрост Техноніколь

Практично повсюдно покрівельні та гідроізоляційні роботи в будівельному і ремонтному справі виконуються з використанням рулонних матеріалів. Найбільш відомим і широко використовуваним гідроізоляційним матеріалом прийнято вважати руберойди і м'які покриття на основі модифікованих бітумів. Працювати з ними легше і швидше, досить мати пропановий пальник і обрізні пристосування. Провідним виробником подібних матеріалів в Росії справедливо вважається компанія Техноніколь, що випускає універсальний матеріал під назвою Бикрост.

Яка структура полотна Бікрост Техноніколь

Будова полотна дуже просто, по суті, це сендвіч, виготовлений на основі з склотканини або поліестрового волокна, на яку з двох сторін, під великим тиском напрессован шар в'язкої бітумної маси або композиції на основі модифікованого бітуму.

На сьогодні номенклатура матеріалів Бикроста кодується трьохлітерним позначенням марки, в якій занесена відповідна інформація:

  • Про армуючої основі полотна. Це перша буква позначення марки Бикроста. Наприклад, буква «Е» позначає, що в основі Бикрост Техніколь використовуються поліефірні волокна. Бікрост з маркою «Т» або «С» виготовляється з армуванням склотканиною, «Х» – стеклохолстом, «О» – полотно армовано картонній підкладкою;
  • Друга буква говорить про характер покриття, нанесеного на поверхню полотнища Бікрост Техноніколь. Це може бути мінеральна присипка у вигляді піску – «М», або у вигляді гранульованої породи або сланцевого відсіву – «К». Буква «П» на другій позиції позначає, що поверхня покрита полімерною плівкою;
  • На третій позиції знаходиться буквена маркування на внутрішній, зворотної поверхні полотна Бикрост. Згідно кодуванні Техноніколь, це може бути пісок – буква «М», або полімерна плівка – «П». В окремих модифікаціях може бути вентильований варіант покриття.

Основні технічні характеристики полотна Бикрост Техніколь

Рулонний форма Бікрост Техноніколь і його основні характеристики проектувалися з розрахунку його використання для облаштування покрівлі на рівних і прямих поверхнях, тому з основних характеристик м'якого полотнища використовують три базові:

  1. Теплостійкість, яка визначає спосіб наплавлення або наклейки – газовим пальником, гарячим повітрям або на спеціальній мастиці. Найчастіше ці характеристики необхідні, щоб не перегріти полотнище до критичної величини, коли бітумне покриття починає стікати з армуючої сітки;
  2. Пружна гнучкість – характеристика, пов'язана з втратою полотнищем Бікрост Техноніколь пружності на холоді, визначається, як мінімально низька температура, при якій полотнище неможливо зігнути на стрижні в 2,5 см без утворення тріщини в бітумному шарі;
  3. Міцність на розрив – характеристика, яка дає уявлення про те, як армована сітка здатна витримувати розтягуючі зусилля. У таблицях або описі приведена характеристика для смужки в 5 см шириною, очевидно, що практичного застосування немає, може використовуватися тільки, як спосіб порівняння з аналогічними матеріалами.

Порівнюючи марки Бікрост Техноніколь і його технічні характеристики, важливо розуміти, що матеріал не є на 100% універсальним, одні марки проектувалися, як покрівельне покриття, інші – як – спосіб нанесення гідроізоляційного шару.

Найбільш популярні марки Бикрост і їх технічні характеристики

Серед запропонованих на ринку матеріалів Бікрост Техноніколь найпопулярнішими марками можна вважати три групи різнотипних покриттів. Перша група – ТКП і ХКП, друга група – ТПП, ХПП, третя – ЕКП і ЕПП. Всі перераховані Бікрост Техноніколь мають однакові характеристики пружної гнучкості і теплостійкості.Характеристика гнучкості дорівнює 0 ° С, характеристика теплостойкости дорівнює 80 о С.

Перша група ТКП і ХКП призначена для облаштування гнучкої крівлі, тому в обох марках використовується присипка з мінеральної сировини. Характеристика міцності ТКП становить 700Н, тоді як для ХКП ця величина всього 294Н. Товщина матеріалу достатня для проведення наварки покрівлі полум'ям газового пальника. Бітум малочувствителен до перегріву, але міцності ХКП вимагають більш обережного поводження при укладанні, особливо на нерівних і фігурних поверхнях покрівлі.

Друга група Бикрост Техноколь відрізняється від першої тим, що не має присипки поверхні крихтою або піском, бітум закритий полімерною плівкою. Характеристики міцності розподіляються так само, як і в першій групі. Полотно на основі перфорованого полотна ХПП легше і має меншу міцність, всього в 294 Н. Характеристики ТПП вище, його міцність – 700Н при вазі 1м 2 в 4 кг. Даний вид Бікрост Техноніколь використовується для облаштування гідроізоляції під шаром утеплювача, для так званої інверсійної покрівлі.

Група ЕКП і ЕПП відрізняється від перших двох тим, що в якості армуючого матеріалу використана тканина з поліефірних волокон. ЕКП має характеристики міцності вище, ніж ХКП, але нижче, ніж у ТКП. Аналогічно ЕПП по механічної міцності поступається ТПП, але його характеристики вище, ніж у ХПП.

Вартість покрівельного покриття розподіляється приблизно відповідно міцності. Бікрост Техноніколь ТКП і ТПП стоять 74 руб і 65 руб за метр квадратний відповідно, ХКП і ХПП – 63 руб і 52 руб.

висновок

Техноніколь виробляє велику кількість покрівельних полотен, що володіють досить високими технічними характеристиками. Навіть наведені як приклад зразки мають свої характерні особливості, розраховані на використання в якості герметизуючих покриттів для специфічних умов.