Циклювання паркету своїми руками – покрокова технологія відео!

Циклювання паркету своїми руками – покрокова технологія

Перед початком роботи потрібно добре помити підлогу. На ньому не повинно залишитися пилу, бруду або дрібних частинок сміття. При циклювання з підлоги буде знятий перший шар. Для цього вам буде потрібно спеціальний інструмент. Купити стрічкову шліфувальну машинку можна в будівельному магазині: звичайно, можна робити те ж саме наждачним папером, але у вас піде на це багато часу і сил. Купуючи шліфувальну машинку, купіть заодно і змінні стрічки для неї.

Працюючи з підлогою, надягайте м'які шкарпетки. Якщо на ногах буде взуття, ви подряпаєте покриття. в цьому випадку роботу доведеться починати спочатку. Не допускається використання навіть тапочок з здавалося б м'якою підошвою, так як вони то ж завдають шкоди незахищеному покриттю.

Перед циклюванням статі потрібно закрити двері в приміщенні. При роботі буде дуже багато пилу, тому краще всього надіти респіратор. Двері закривають для того, щоб пил від робіт не потрапила в коридор і інші кімнати. її буде важко відчистити з килимів. При роботі з машинкою на вас не повинно бути звисає одягу, машинка може затягнути її при роботі, то ж саме стосується волосся і бороди.

Циклювання слід робити уздовж деревини. Дивіться, куди спрямовані волокна матеріалу, і рухайтеся в ту ж сторону. В іншому випадку ви порушите структуру дерева, і зробити циклювання добре у вас вже не вийде.

Машинку варто акуратно притримувати. Не тисніть на неї, щоб не утворилися поглиблення в підлозі. Позбутися від них буде вкрай важко, якщо взагалі можливо.

Працюючи з шліфувальною машинкою, що не зачепите дріт. В іншому випадку він буде пошкоджений, і ймовірний ризик ураження електричним струмом чи удару струмом. Якщо машинка знайшла на провід, вимкніть її з мережі і перевірте провід. У разі необхідності його можна ізолювати спеціальною клейкою стрічкою.

Якщо підлога дощатий, то перед початком роботи бажано вирівняти його, усунувши «сходинки».

Ідеально рівної підлоги домогтися вкрай важко, це і не потрібно. Головне – щоб він став гладким, і по ньому було приємно ходити.

Для вирівнювання дощок використовують спочатку шкурку номер 40. Вона має великий горошок і добре справляється з нерівностями.

При використанні грубої шкурки потрібно підходити до роботи з обережністю. Не давайте машинці прилягати до підлоги щільно. Найкраще тримати її трохи на вазі.

Після того як перепади дощок будуть вирівняні можна переходити до їх обробці шкіркою з більш дрібним зерном. Для цього годиться номер 80. Такі шкурки стираються дуже швидко, через це їх доведеться міняти досить часто.

Складність роботи залежить від того, з якого дерева зроблений ваш паркет. Якщо це м'які породи, то працювати з ними легко, якщо паркет з твердих порід, то сил буде потрібно значно більше. Від сучків позбутися неможливо. Домогтися ідеально гладких дощок ви не зумієте все одно. Це і не потрібно, так як на етапі обробки лаком можуть утворитися незначні нерівності.

Особливості циклювання паркету

Шліфування паркету і його циклювання – не найскладніша процедура, однак вона може зажадати певних навичок, і вам обов'язково буде потрібно спеціальний інструмент. Найчастіше це різні шліфувальні машинки. Їх зовсім необов'язково купувати. Багато будівельні магазини здають інструменти в оренду, тому найзручніше скористатися такою послугою. Це значно заощадить ваші кошти в порівнянні з покупкою устаткування, яке буде потрібно вам усього один раз. Для прибирання сміття найкраще взяти в оренду і будівельний пилосос.

  1. Перш ніж почати роботу, вам буде потрібно звільнити кімнату від всіх меблів, що стоїть на підлозі і зняти плінтус.
  2. За допомогою циклювальної машинки вам потрібно буде зняти старий лак з поверхні підлоги. Він вицвітає від часу, має пошкодження і просто заважає дістатися до самого паркету.
  3. У барабан машинки потрібно поставити наждачний папір номер 40. При роботі потрібно рухатися перпендикулярно щодо ліній установки паркету. Чи не знімайте за раз шар більше 3 мм.
  4. Після того як цей етап шліфування завершено, потрібно пройти по паркету плоскою шліфувальною машинкою. Ваше завдання зробити підлогу гладким і по можливості вирівняти його. Номер наждачного паперу потрібно поступово збільшувати. Почавши, наприклад, з сорокового, слідом пройдіть шестидесятих, поки не дійдете до сотого.

Ці інструменти не дадуть вам можливість працювати в кутку. Знімати паркет зовсім необов'язково. Озбройтеся шліфувальною машинкою для роботи з кутами. Перед тим як щось робити, зашпаклюйте щілини. Щоб зробити зашпатльовані місця непомітними, додайте в шпаклівку паркетну пил. Тоді вона стане того ж кольору, що і підлогу.

Коли шпаклівка висохне, можна приступати до подальшої роботи.

Вам буде потрібно обробити зашпакльовані місця шліфувальною машинкою, заправленої наждачним папером номер сто. Перед тим як лакувати, приберіть все сміття будівельним пилососом. Він досить потужний, тому на підлозі не повинно залишитися навіть пилу.

Лак наноситься трьома шарами. Не поспішайте. Перший шар лаку повинен добре просохнути, лише після цього можна наносити другий шар. Коли просохне другий шар, обробіть підлогу за допомогою шліфувальної машинки, заправленої наждачним папером з дрібним зерном. Приберіть пил і нанесіть третій шар лаку.

Відео – циклювання паркету, а також повний цикл робіт пов'язаних з ремонтом паркету