Як позбутися від засмічення в трубах системи опалення своїми руками

Як позбутися від іржі в трубах опалення і запобігти засмічення

Як правило, в системах опалення присутні труби і вода. Час нічого не щадить, і в результаті, труби під впливом води починають іржавіти. Місця, які зазнали іржі, відвалюються, а під впливом напору води відколи розносяться по трубах, поки їх не зупинить згин або що-небудь ще. А ось в пластикових трубах такого немає, але зате тут є свої проблеми: при нагріванні води на стінках труб утворюється вапняковий пласт і щось на зразок осаду. При сильному опаленні вода швидко випаровується, через це необхідно безперервно її додавати. Це, в свою чергу, тільки прискорює виникнення осадових процесів.

До основних причин засмічення труб також відносять мікроорганізми з їх продуктами життєдіяльності, які мають всі шанси процвітати в таких системах, особливо, в період відключення опалення. Про їх наявність говорить освіту в підставі труби темного осаду, який, в свою чергу, може вважається джерелом засмічення.

наслідки засмічення

Незалежно від того, яким є джерело засмічення труби опалення, результат завжди один:

  • через певний момент труби забиваються;
  • рух води в трубах зменшується і пізніше навіть водяний насос не зможе качати воду за цією системою.

Куди гірше йдуть справи у термосифонного опалення, де відсутній такий насос. Як правило, після засмічення тепло не пропускається, і труби залишаються холодними. І це тільки частина біди. Крім цього, сам котел починає сильно нагріватися, що може привести до його поломки.

Деякі власники проводять щорічну очистку засмічень такої системи шляхом зміни води. Іншими словами зливають колишню нечисту, заіржавіла воду і наповнюють новою. І це розумно, адже при зливанні колишньої води з неї йде невелика кількість відколів і іржі. Але тут є і протилежна сторона. Для появи іржі необхідно залізо і кисень. Якщо труба металева, то в ній завжди присутня залізо, а ось кисень міститься в воді. Як правило, коли довго не міняєш рідина в системі опалення, то вміст у ній кисню значно знижується, а значить, процес іржавіння припиняється. При постійній зміні води, навпаки, відбувається його активізація. Підводячи невеликий підсумок, можна сказати одне – такий метод допомагає позбутися від малої кількості іржі, але, з іншого боку, ми тільки прискорюємо новий процес її утворення.

Боротьба з іржею

Для того, щоб іржа не зіпсувала опалення, потрібно заздалегідь підготувати систему до запуску. З цією метою потрібно не просто заливати воду в трубу, а додавати до неї спеціальний антифриз. Дія його таке ж, як і в машинної рідини, тобто гарантує непоганий перенесення тепла по трубах, а також формує захист металевих поверхонь від окисних процесів і запобігає походження вапняних відкладень і інших нальотів. Подібна альтернатива є досить дорогою, проте дає можливість забути про постійне очищення.

Весь етап прочищення порівняно простий і не вимагає застосування складних прийомів. Процес буде відбуватися таким чином:

  • чистка труб;
  • прочищення самого котла опалення.

чистка труб

Найбільш легким методом чистки системи опалення є застосування хімічних препаратів. Все, що нам потрібно – це купити засіб, який може розчиняти іржу і інші види відкладень.

В якості подібного кошти може виступати звичайна лимонна кислота, яка є у кожної господині. Її необхідно розчинити у воді, бажано використовувати трилітрову банку, так як велика кількість дає більший ефект. Весь цей розчин потрібно вливати в систему опалення.Згодом відразу ж необхідно запалювати котел, ставимо температуру на високу оцінку, і залишається чекати двадцять чотири години. Пізніше цю воду зливаємо. Проводимо промивку труб шляхом наповнення та повторного зливання чистої води.

Іншим подібним прийомом виступає застосування харчового оцту. Для досягнення найкращого ефекту його необхідно багато. Але також є, більш безпрограшний варіант – це використання соляної кислоти переважно 10 або 20%. Таке хімічна речовина відмінно прочищає труби. Але з цією речовиною необхідно бути обережним, так як занадто висока концентрація може значно пошкодити систему опалення.

Подібна операція підходить лише при невеликих засорах. У разі якщо труби забиті грунтовно, то тоді виручить компресор. Найчастіше такий спосіб називають гідропневматичною очищенням.

Процес буде відбуватися таким чином:

  • підключаємо компресор до опалювальної системи;
  • з'єднуємо компресор з трубою і запускаємо;
  • починається промивання одночасним поєднанням з пневматичними ударами;
  • від'єднуємо трубу, що йде в котел (знизу);
  • ставимо біля неї якусь тару, щоб туди текла брудна вода;
  • в стояк повинна постійно надходити чиста вода (під час зливання нечистої).

Компресор коштує дорого і якщо витрачатися не хочеться, то можна застосувати демонтаж радіаторів (кожного окремо). Тобто їх промивка під величезним тиском води.

прочищення котла

Відкладення можуть бути і в самому котлі. Крім того, тут їх перебувати більше, ніж в трубах. Справа в тому, що він розігрівається дуже сильно, завдяки чому процес прискорюється.

Тут застосовуються хімічні засоби. Вся робота досить проста: необхідно від'єднати труби опалення, взяти насос, який поєднують з котлом і через нього впускають воду, із заздалегідь доданої хімією. Всю брудну воду зливаємо і промиваємо потім чистою водою.

Засвоївши всі розглянуті поради, Ви з повною упевненістю самостійно зможете виконати промивку системи опалення.