Як правильно клеїти шпалери від вікна або від дверей

Поклейка шпалер: від вікна або від дверей

Шпалери – популярний матеріал для оздоблення стін, оскільки завдяки багатству видів, кольорів і фактур надає широкий простір для реалізації дизайнерських задумів. Коли доходить справа до поклейки шпалер в квартирі своїми руками, виникає найактуальніше питання: з якого боку починати поклейку шпалер, і як правильно клеїти шпалери – від вікна, або від дверей? Професіонали знають на нього відповідь, а ось початківцям майстрам ця інформація буде корисною.

Шпалери – популярний матеріал для оздоблення стін

Чому раніше завжди починали клеїти від вікна

Тип освітлення – основний фактор при виборі місця початку клеєння шпалер. Пару десятків років шпалери клеїлися виключно внахлест, і кожен рулон по кромці мав збоку смугу, на яку потрібно було наклеювати наступне полотно. Для того, щоб приховати цей перехід, поклейку шпалер починали саме від вікна.

На видимість стиків впливає світло, що падає зліва

На видимість стиків впливає світло, що падає зліва. Ребро шпалерного смуги створює тінь в області стикування, якщо поклейка була проведена не від вікна, а до вікна.

Ще один поширений спосіб, що зберігся до наших часів – поклейка шпалер з кута біля вікна. Він забезпечує той же ефект невидимості стиків, що і поклейка від віконного укосу.

Сучасні шпалери передбачають і інші способи поклейки

Сучасні шпалери передбачають і інші способи поклейки, тому вибір місця початку обклеювання вже не так важливий.

Важливо! Щільні шпалери клеїти внахлест неприпустимо. Тому їх починати клеїти від вікна не можна.

Звідки можна починати поклейку шпалер

Паперові шпалери в основному клеяться внахлест, через те, що вони дуже тонкі, тому поклейка повинна починатися від вікна.

Паперові шпалери в основному клеяться внахлест

Для шпалер, які клеяться встик, підходять такі способи:

  • Від дверей. Якщо стіни обклеюються шпалерами вертикально, потрібно дотримати строгу вертикаль. Тому за стартовий ділянку береться будь-яке місце, яке підходить за своїми характеристиками як вертикального орієнтира. Віконний укіс це буде, або дверна коробка – неважливо. Стартова смуга повинна бути наклеєна ідеально по вертикалі. Відстежувати прямий кут допоможе спеціальний інструмент, наприклад, схил, або будівельний рівень. Далі обклеювання шпалер триває в обраному напрямку в послідовному порядку.

Якщо стіни обклеюються шпалерами вертикально, потрібно дотримати строгу вертикаль

  • Від кута. Даний спосіб буде актуальний лише в разі наявності ідеально рівних кутів. Але, на жаль, таке трапляється рідко. Тому перше полотно, як уже говорилося вище, краще клеїти до рівного орієнтиру.

Даний спосіб буде актуальний лише в разі наявності ідеально рівних кутів

  • Від великого орієнтира. Якщо приміщенні просторе, в ньому багато вікон, арок, дверей, то варто знайти найбільший орієнтир і почати поклейку шпалер саме від нього.

  • Від декількох ліній. Велике вікно в приміщенні стає орієнтиром, від якого в різні боки починається поклейка. Для зменшення помітності стики краще робити над дверима і вікнами.

Невідповідності візерунків при кругової поклейки

З'являється ще одне питання: як правильно клеїти шпалери з візерунком – від вікна або від дверей, і фото прикладів поклейки шпалер з малюнком допоможуть побачити відповідь. Адже через нерівних стін шпалери з візерунком при поклейке по колу часто вже не стикуються рівно.

Через нерівних стін шпалери з візерунком при поклейке по колу часто вже не стикуються рівно

Щоб не допустити цього, слід для кожної наступної стіни вибирати свою окрему вертикальну лінію. Крайнє полотно попередньої стіни повинно при наклеюванні захоплювати 2-3 см наступної. Саме на цій смузі відміряється і малюється новий вертикальний орієнтир.

Важливо! Даний спосіб підійде для поклейки тонких шпалерних полотен.Більш щільні шпалери, наприклад, вінілові або флізелінові, розмічають на смузі шириною 5 см, залишеної для захоплення наступної стіни, і на ній чертится стрімка лінія, яка обрізається гострим ножем. Наступне полотно приклеюється встик, як зазвичай і клеяться шпалери такого типу.

Розташування підсумкового з'єднувального шматка візерункових шпалер краще запланувати в не дуже доступному для огляду місці, наприклад, за меблями, або біля вікна, де будуть висіти штори.

Цей варіант теж має право на життя

До речі, раніше початкову точку поклейки розраховували саме в такому непомітному місці. І цей варіант теж має право на життя, оскільки цілком обгрунтований.

Звідки можна починати клеїти шпалери

Кут, протилежний двері – невідповідна стартова точка для клеєння шпалер. Погляд входить в кімнату людини завжди буде спрямований саме на цю ділянку кімнати, і якщо шпалери поклеєні неідеально, це буде дуже помітно.

При поклейке шпалер не варто поспішати

При поклейке шпалер не варто поспішати. Переплутати візерунок можна дуже легко, а шпалер потрібного виду в магазині може не виявитися. Подивитися, як правильно клеїти шпалери – від вікна або від дверей, можна на відео.