Як правильно крити дах профнастилом – розбираємося в тонкощах процесу

Як правильно крити дах профнастилом: кроєм дах профнастилом своїми руками

Такий матеріал, як профнастил, вже давно відомий всім і застосовується в будівництві в самих різних «амплуа» – з нього встановлюють паркани, будують гаражі і навіси, а також покривають дахи господарських споруд, маленьких будиночків і навіть великих особняків. Профнастил проводиться в різноманітних кольорах, тому можна побачити будинки, вкриті не тільки листами одного кольору, але і з комбінуванням відтінків. що виглядає вельми оригінально.

Як правильно крити дах профнастилом

Щоб знати, як правильно крити дах профнастилом, необхідно уважно вивчити інструкцію, а потім придбати якісний покрівельний і витратний матеріал, підготувати всі необхідні інструменти.

Дуже важливо те, що не потрібно володіти особливими професійними навичками, щоб зробити покриття даху цим матеріалом. Головне – дотримуватися технологічну послідовність робіт і не робити помилок, які можуть призвести до протікання даху, що потребують доведення покриття «до розуму».

Переваги та недоліки профнастилу, ка до до ровельного матеріалу

Як і будь-який покрівельний матеріал, профнастил має свої плюси і мінуси, які необхідно знати перед тим, як його купувати.

До позитивних якостей цього матеріалу можна віднести наступне:

 • Невелика вага профнастилу дозволяє без праці піднімати його на висоту і, при необхідності, вирівнювати на місці укладання.
 • Оптимальне співвідношення вартості і терміну експлуатації матеріалу. При якісному монтажі виробник встановлює мінімальний експлуатаційний термін 12 ÷ 15 років.
 • Простота монтажу – матеріал легко вкладається внахлест і прикручується спеціальними саморізами.
 • Естетичність покриття – профнастил, завдяки різноманітності забарвлень, робить зовнішність будинку акуратною, надає йому індивідуальність.
 • У рельєфі більшості моделей листів передбачені спеціальні капілярні канавки, які призначені для ефективного відведення води при укладанні полотен матеріалу внахлест.

Капілярна канавка для вільного стоку води

негативними якостями профнастилу можна назвати:

 • Висока теплопровідність металу. Тому профнастил не захистить горищне приміщення від перегріву або низьких температур. Якщо ви оберете цю покриття, буде потрібно хороше утеплення як самого даху, так і горищного перекриття, що передбачає додаткові витрати на термоізоляційний матеріал і його монтаж.
 • При вітряній погоді, коли швидкість вітру становить 15 м / с і вище, будь-який металеве покриття видає ультразвукові коливання, негативно впливає на психіку людини. Тому в регіонах з постійною вітряною погодою краще віддати перевагу покрівельних покриттів, що не вібрують на вітрі.
 • Низька звукоізоляція. Якщо дах не буде забезпечена тепло – і звукоізолюючим матеріалом, в будинку буде добре чутні звуки падаючих на покриття крапель або градин.

Вибір профнастилу для покрівлі

Профнастил може проводитися з оцинкованих металевих листів, які не мають кольорового покриття. Такі листи найчастіше використовуються для створення тимчасових або постійних навісів, або ж для покриття господарських будівель. Його також часто використовують для огородження будівельних майданчиків. Незабарвлений профнастил має досить низьку вартість, але мало підходить для покриття житлових будівель, так як має невисокими експлуатаційними характеристиками і не дуже привабливим з точки зору естетики зовнішнім виглядом.

Великою популярністю користується профнастил, який має декоративне захисне покриття з полімерних складів. Цей матеріал довговічніший і здатний витримати досить серйозні навантаження.Безумовно, це – при правильному монтажі, який багато в чому залежить від кута ухилу скатів даху.

Проводиться кілька типів профнастилу, мають захисно-декоративне полімерне покриття:

 • Несучий (Н) – призначений для покриття даху, перекриттів і навісів.
 • Стіновий (С) – використовується для зведення огорожі, ангарів, гаражів.
 • Універсальний (НС) – підходить для покрівлі, встановлення огорож, споруди гаражів, господарських об'єктів тощо.

Для покриття даху краще використовувати несучий профнастил, але в крайньому випадку можна використовувати будь-який з вище перерахованих типів.

Крім цього, цей матеріал відрізняється по висоті і кількості хвиль. Висота хвилі (гофри) позначається цифрою, яка ставиться поряд з маркуванням типу профнастилу. Для прикладу – кілька моделей представлено в таблиці:

Металевий чи ст ін офнастіла може мати одностороннє або двостороннє покриття, але для чого б він не купувався, краще вибирати матеріал, захищений з двох сторін.

Покриття складається з численних захисних шарів, на пропонованій увазі схемою добре видно, які верстви покривають зовнішню і внутрішню сторону.

Шарувата структура якісного профнастилу

Зовнішня сторона покрівельного матеріалу:

 • Основою для профнастилу є сталевий лист.
 • Сталь покривається шаром цинку.
 • Далі йде антикорозійне покриття.
 • На нього наноситься шар грунтовки, який служить підготовкою для полімеру.
 • Потім йде кольорове полімерне покриття.
 • На колірне полімерне покриття часто наноситься захисна плівка (поліуретанова), яка збереже його від вицвітання і відшарування.
 • Для транспортування і зберігання профнастилу він зверху може додатково покриватися плівковим покриттям, яке видаляється після монтажу.

Внутрішня сторона профнастилу покривається в тій же послідовності точно такими ж матеріалами, але на одних моделях кольорова полімерна плівка зсередини відсутня, а на інших лист покривається однаково з двох сторін. Останні, безумовно, мають більш високу вартість, але і термін експлуатації у них значно більше.

Колірна гамма профнастилу досить різноманітна. За найскромнішими підрахунками колірний діапазон представлений не менш, ніж 30-ю відтінками, тому вибрати потрібен не состави т т руда. Колірний шар на поверхню може бути нанесений порошковим способом або ж із застосуванням спеціальної технології полімерного покриття.

Якщо узагальнити критерії вибору, то можна перерахувати наступне:

 • Щоб переконатися в тому, що матеріал якісний і вироблений в професійних умовах, слід попросити у продавця сертифікат на продукцію. Якщо він відсутній, то краще звернутися в інший магазин.
 • Перевіряється маркування матеріалу, що говорить про його призначення, товщині і висоті хвилі.
 • Оцінюється зовнішній вигляд матеріалу. Необхідно звернути увагу на рівність листа, відсутність дефектів фарбувального і захисного шару, однаковий відтінок всіх листів, рівномірність покриття. Зовнішній вигляд може багато розповісти про якість профнастилу – якщо при огляді виявляться відшарування фарбувального шару або задирки на зрізах, то від покупки краще відмовитися.
 • Ще одним критерієм є перевірка профнастилу на згин – якісний матеріал повинен бути пружним, і якщо його спробувати зігнути, то він прагне повернутися в колишнє положення. При цьому на покритті не повинно проявитися сліду згину.
 • Тип зовнішнього декоративного покриття – полімерний або порошковий. Найякіснішими покриттями профнастилу є матовий і звичайний поліестер і пластизоль. Дані про покриття також повинні бути зазначені в сертифікаті на продукцію.
 • Ціна матеріалу. Потрібно пам'ятати, що не варто вибирати найдешевший матеріал – навряд чи він буде якісним. Тим більше що весь профнастил має цілком доступну ціну.

Коли матеріал придбаний, необхідно правильно його доставити на місце будівництва, а також акуратно, без пошкоджень, розвантажити і підняти на висоту.

Ціни на різні види профнастилу

Як уникнути пошкоджень при транспортуванні і монтажі матеріалу?

Це питання важливо висвітлити тому, що пошкодження профнастилу при його доставці, розвантаження і монтажу значно знизить термін експлуатації майбутньої покрівлі.

Цей матеріал виготовляється з сталевого листа, якому надають рельєфність за допомогою холодного прокату в спеціальному обладнанні.

Виготовлення профнастилу прокаткою листів в спеціальному верстаті

Такий матеріал, настелений в якості покрівлі, здатний витримати високі вітрові та снігові навантаження, але при його транспортуванні, навантаження і вивантаження, покриття листів може бути піддано непотрібним механічним навантаженням, що спричинить за собою його пошкодження. Щоб цього не сталося, слід дотримуватися певних правил транспортування, зберігання, перенесення і підняття листів.

 • Перевезення профнастилу проводиться на вантажних автомобілях. Листи повинні бути укладені стопками на жорстку основу кузова або ж на спеціальну металеву раму, яка закріплена в кузові під кутом.

Транспортування профнастилу вимагає дотримання певних правил

 • Після укладання покрівельного матеріалу в машину, його необхідно надійно закріпити стропами, щоб уникнути тертя листів один про одного при русі автомобіля, так як саме це може привести до пошкодження захисного покриття.
 • Автомобіль, що перевозиться профнастил, повинен рухатися зі швидкістю не більше 80 км / ч.
 • Дуже важливо простежити, щоб розвантаження покрівельного покриття проходила з максимальною обережністю. Якщо розвантаження буде проводитися вручну, бажано, щоб кожен з листів знімався зі стопки окремо, переносився і укладався на підготовлене для них місце. Найкраще – підготувати настил з дощок і фанери, застелений зверху поліетиленом.
 • Потрібно стежити за тим, щоб жоден з аркушів не перехилявся при перенесенні, так як повернути його в первісний стан не вдасться, а це значить, що при покритті, між листами утворюються зазори, які будуть порушувати рівність і цілісність покрівлі.
 • Щоб підняти профнастил на дах, не заподіявши йому шкоди, потрібно теж робити це правильно:

– для акуратного підйому матеріалу будуть потрібні лаги, які встановлюються під нахилом до даху – це буде своєрідні «рейки» для зручності підйому листів;

Пристосування для підйому листів на дах

– листи піднімаються на висоту тільки по одній штуці;

– не рекомендується проводити цей проце сс ін і сильному вітрі, так як це не тільки загрожує пошкодженням матеріалу, але і може привести до травмування працівників;

– сама укладання профнастилу на дах може бути виконана двома майстрами, а ось підйом покрівельного матеріалу на висоту краще проводити втрьох – це додаткова страховка цілісності матеріалу і безпеки робіт.

Тепер відразу кілька слів про те, як не пошкодити профнастил при монтажі.

Максимальний ризик пошкодження матеріалу складається в тому випадку, якщо покривається велика площа даху, так як в процесі укладання і кріплення доведеться ходити по вже укладеній покрівлі. Тому, необхідно правильно підібрати взуття для роботи – вона повинна бути не тільки зручною, але і мати м'яку еластичну підошву, яка не зможе зашкодити захисний шар і не буде ковзати на поверхні даху. Наступати на закріплений покрівельний матеріал можна тільки між ребер і лише в тих місцях, де проходять напрямні обрешітки, особливо якщо між ними великий крок.

Інструменти для покрівельних робіт з профнастилом

Щоб монтаж проходив акуратно, без зайвих пошкоджень покрівельного матеріалу, потрібно використовувати тільки якісні інструменти. Для роботи потрібні:

Інструменти для покрівельних робіт з профнастилом

 • Шуруповерт.
 • Рулетка.
 • Ножиці для різання металу товщиною до 0,6 мм.
 • Маркер для відміток.
 • Рівень.
 • Електродриль.
 • Гумовий молоток.
 • Електролобзик або електроножиці.
 • М'яка щітка для змітання металевої стружки.

Заборонено різати профнастил «болгаркою». Оптимальний інструмент для цього – електроножиці

Особливості монтажу профнастилу в якості покрівлі

Щоб монтаж покрівельного матеріалу пройшов успішно, необхідно враховувати деякі особливості проведення робіт.

Вплив ухилу даху на монтаж

Багато що в процесі покриття покрівельним матеріалом залежить від ухилу даху. Дуже важливо правильно розташувати дошки або бруски обрешітки, а також дотримати необхідну величину нахлеста листів профнастилу.

Залежність конструкції обрешітки і способу укладання листів від ухилу даху

 • Якщо ухил ската становить 5 ÷ 10 градусів, то обрешітку роблять суцільний або ж рейки прибиваються на відстані не більше 5 ÷ 7 мм один від одного.

Накладання листів в цьому випадку повинен складати по горизонталі в дві хвилі, а верхнього на нижній ряд – не менше ніж на 300 мм. Причому при такому маленькому ухилі ската, щілини між листами профнастилу найчастіше заповнити герметиком, так як все одно залишається ризик затікання води між ними, особливо в вітряну погоду.

 • При ухилі ската даху в 10 ÷ 15 градусів відстань між брусами обрешітки становить 400 ÷ 450 мм, а поруч розташовані листи укладаються внахлест на одну хвилю. Верхній ряд повинен перекривати нижній на 200 ÷ 220 мм.
 • При ухилі даху більше, ніж в 15 градусів бруски обрешітки закріплюються на крокви на відстані в 550 ÷ 600 мм. Нахлест укладаються поруч листів проводиться в одну хвилю, а верхній на нижній ряд накладається на 170 ÷ 200 мм.

Щоб зручно було робити розмітку і кріплення обрешітки, вирізається потрібного розміру, наприклад, в 600 мм, який допоможе набагато швидше провести монтаж каркаса під дахове покриття.

Порядок закріплення листів

Дуже важливо дотримуватися послідовність укладання листів, якщо покриття буде складатися з двох або більше горизонтальних рядів профнастилу.

 • Укладання покрівельного матеріалу починається від карниза. Крайній лист виставляється строго за будівельним рівнем, так як від його рівності буде залежати правильність укладання всіх інших елементів покрівлі. Крім цього, що укладаються листи вирівнюються по нижньому краю звису – якщо виключити цей спосіб вирівнювання, то нижній край покрівлі буде нерівним.

Один з варіантів черговості кріплення листів профнастилу

 • Після закінчення монтажу першого ряду, закріплення другого починається з тієї ж сторони даху, з якої монтувався перший. Втім, деякі майстри практикують і інший підхід – з послідовною укладанням нижнього, а потім верхнього листа, або з укладанням «драбинкою» – наприклад, два листа знизу – один зверху, тобто верхній ряд постійно «відстає» на 1 лист.

Оптимальний варіант – якщо довжини листа досить на весь скат даху

 • Якщо є можливість придбати листи, рівні довжині ската, то потрібно віддати перевагу саме цьому варіанту – це скоротить час на монтаж, і дах буде більш надійно захищена від протікання, так як горизонтальних нахлестов листів просто не буде.

Правила кріплення профнастилу

Кріплення листів профнастилу здійснюється за допомогою спеціальних саморізів, оснащених прес-шайбою і гумовою прокладкою. Щоб дах виглядала естетично, саморізи зазвичай підбираються під колір основного матеріалу.

Спеціальні саморізи для кріплення листів профнастилу

 • Якщо дах криється цільними по довжині ската полотнами, то перший чи ст вр Ємен закріплюється вгорі нижче коника даху на 50 мм і внизу, на звисі. Лист повинен виступати за край схилу на 40 ÷ 50 мм. Верхнє залишене відкритим відстань, стане вентиляційним зазором і зверху пізніше накриється гребеневим елементом.
 • Другий лист вкладається внахлест з першим на одну або дві хвилі, в залежності від ухилу, вирівнюється по свесу першого аркуша і прикручується саморізом.

Накладання листів на одну хвилю і кріплення їх між собою по гребеню хвилі

 • Наступні полотна укладаються і вирівнюються також по свесу і скріплюються між собою на гребені хвилі. Їх скріплення походить від карниза до коника з кроком вкручування саморезов в 500 мм.

Саморізи, встановлені по низу і по гребеню хвилі

 • Коли буде укладено 3 ÷ 5 листів профнастилу, і вони будуть вирівняні по краю схилу, здійснюється капітальне їх закріплення до обрешітки. До решетування полотна кріпляться в нижній частині хвилі, відразу після нахлеста листів, а потім, пропускаючи одну хвилю, по низу другий.
 • Якщо укладається два або більше горизонтальних рядів, то в смузі їх нахлеста між собою вони закріплюються саморізами по низу кожної хвилі.

Якщо монтується профнастил з полімерним покриттям, то після вкручування саморезов рекомендовано видаляти утворилася металеву стружку, щоб уникнути пошкодження нею захисного покриття покрівельного матеріалу. Її змітають з покриття повністю за допомогою м'якої щітки.

Потрібно домовитися про те вимогу, що профнастил ні в якому разі не можна закріплювати на решетування цвяхами або заклепками, так як такий кріплення не втримає полотна при виникненні високої вітрового навантаження. Вітер може запросто зірвати дахове покриття, причому цвяхи залишаться в брусках обрешітки.

Монтаж добірних елементів

Крім полотен профнастилу, в конструкції покрівельного покриття присутні і інші елементи, які допомагають захистити будівлю від проникнення опадів в горищне приміщення. Потрібно визначити, що наявність навіть одного утворився або незакритий зазору в покрівлі здатне серйозно зіпсувати перекриття, а також стіни і стеля будинку.

До додаткових елементів покрівлі відносяться коник, ендови, облицювання проходять через покрівлю труб, карнизні дошки та інші.

кріплення коника

Після завершення монтажу листів профнастилу, в найвищій точці даху його краю накриваються коником.

Установка конькових елементів

Коник закріплюється тими ж саморізами, через вершину у лн ін офнастіла, з кроком в 200 ÷ 300 мм. Щоб кріплення стало надійним, необхідно при монтажі обрешітки заздалегідь передбачити по двох сторонах коника дві поздовжні дошки.

Встановлюючи коник, його не можна впритул притискати до вищої точки покрівлі – між нею і внутрішньої поверхнею конькового елемента повинен залишатися вентиляційний зазор.

Якщо встановлюється напівкруглий тип коника, то з його торцевих сторін встановлюються і закріплюються спеціальні заглушки.

Заглушки по краях коника

Так як коник збирається з окремих елементів, їх теж укладають внахлест. Прості ковзани, які мають форму кута, повинні мати нахлест в 120 ÷ 150 мм, а напівкруглі (черепичні) – в 100 ÷ 120 мм, з суміщенням їх по ребрах жорсткості.

Оздоблення фронтоном частини покрівлі з профнастилу

Щоб виключити ймовірність того, що профнастил буде зірваний вітром з торцевого боку, просвіт між листами і обрешетуванням закривають вітровими кутами або планками, які накладаються однією стороною на профнастил, інший – на перше крокви, що виходить на торець будівлі. Планка закріплюється також саморізами з кроком 400 ÷ 500 мм.

Облицювання торцевій частині покрівлі. 1 – вітрова планка, 2 – саморізи

Так як планки теж складаються з окремих елементів, вони укладаються внахлест в 70 ÷ 100 мм.

кріплення карниза

Карниз встановлюється до настилу основного матеріалу покрівлі. Він виконує і декоративну роль, закриваючи бокові з'єднання кроквяної системи, і функціональну, не даючи бризок при стікання води з даху в стік потрапляти на дерев'яні частини. Крім того, під карниз або поверх нього кріпляться кронштейни для укладання ринви водостоку.

Установка карниза і кронштейнів для ринви

 • Найчастіше спочатку до обрешітки закріплюються саморізами кронштейни водостоку на відстані в 500 ÷ 600 мм один від одного. Їх опускають нижче обрешітки на 100 ÷ 150 мм.
 • Потім на кронштейни встановлюється жолоб.
 • Після цього встановлюється карнизна планка і прибивається або прикручується до нижньої дошці обрешітки.

Схема взаємного розташування карнизних елементів

 • Полотна профнастилу укладаються зверху карнизної планки, і повинні бути вирівняні таким чином, щоб вода, стікаючи з них, безпосередньо потрапляла в закріплений жолоб водостоку

установка ендови

Установка ендови потрібно не для кожної даху, а тільки там, де вона має складну конфігурацію з переломами профілю. Якщо є сполучення двох площин, звернене кутом вниз, то без монтажу цього елемента не обійтися.

Внутрішній кут на стиках площин складної даху відбувається єндовою

Єндова складається з двох частин – внутрішньої і зовнішньої.

 • Внутрішня частина ендови укладається ще до настилу покрівлі. Вона закріплюється на стик двох площин даху і фіксується до обрешітки покрівельними саморізами з кроком в 350 ÷ 500 мм. Окремі деталі довжиною ендови укладаються, починаючи від карниза і піднімаючись до коника, внахлест на 150 ÷ ​​200 мм.

Внутрішня частина ендови

 • Після того як листи профнастилу будуть настелені (із зсувом на внутрішню частину ендови на 80 ÷ 100 мм), між ними і внутрішньою частиною ендова укладається шар пористого ущільнювача. Цей матеріал запобіжить протікання під час дощу. Потім профнастил через низ хвиль з кроком в 400 ÷ 500 мм разом з нижньою частиною ендови прикручуються до решетування саморізами.
 • Після цього на краю полотен профнастилу наноситься силіконовий герметик, а на нього укладається зовнішня частина ендови. Так само, як і внутрішня, вона є складовою, тому її деталі укладають внахлест на 100 мм, починаючи монтаж від карниза і помазуючи стики герметиком.

Схема ендови в зборі

 • Після цього зовнішня частина ендови прикручується саморізами до профнастилу.

кріплення снігозатримувача

Снігозатримувач – це елемент, який не допустить різкого сходу снігу з даху в весняний період, затримуючи його і даючи час розтанути і стекти водою або випаруватися.

уголковие снегозадержатели

Снігозатримувачі бувають двох видів – це своєрідні планки у вигляді куточків, прокручувати в шаховому порядку, або горизонтальний трубчасті перепони, що встановлюються в спеціальних кронштейнах.

Снігозатримувачі у вигляді труб на кронштейнах

Кронштейни кріпляться до поверхні профнастилу на відстані 900 ÷ 1000 мм. Потім в наявні в них отвори вставляються спеціальні трубки з різьбленням по краях, на яку, після їх монтажу, закручуються металеві заглушки.

І кронштейни, і планки снегозадержателей кріпляться через профнастил до обрешітки. При закріпленні планок, вони прикручуються через верх хвилі, тому між планкою і профнастилом утворюються зазори, через які і буде йти тала вода.

Дізнайтеся, як встановити снігозатримувачі на даху з металочерепиці, а також вивчіть розрахунки і процес монтажу, зі статті на нашому порталі.

Пристінний профіль, що закриває стик між стіною і профнастилом

Якщо дах з профнастилу примикає до стіни, то стик між ними необхідно закрити, щоб уникнути протікання. Для цього існує спеціальна фігурна планка – пристінний профіль, яка монтується на стіну за допомогою анкерних кріплень, а на металопрофіль – саморізами, вкручувати в гребінь хвилі.

Закладення примикання покрівлі до вертикальної стіни

Для ущільнення стику планки зі стіною може застосовуватися силіконовий герметик. Доцільно, крім того, в стіні виконати штробу, щоб заховати в неї верхній вигнутий край цього профілю. Після установки штробу можна закрити, наприклад, цементним розчином або плитковим клеєм для зовнішніх робіт.

Ущільнювачі для профнастилу

Ущільнювачі застосовуються в покрівельних роботах для закриття проміжків на стиках покриття зі стіною, в місцях «переломів» шатрових дахів і під коником.

Ущільнювач під гребеневим елементом покрівлі

Ущільнювачі зазвичай мають з однієї зі сторін, що клеїть шар, закритий пергаментом, який перед монтажем знімається, і матеріал наклеюється в потрібному місці.

Різні типи ущільнювачів

Оформлення проходу труби через профнастил

Якщо через покриття з профнастилу проходить димохідна труба печі або каміна, або вентиляційний канал, то доведеться попрацювати над герметизацією зазорів на стиках між покрівельним матеріалом і стінами труби. Але перш ніж проводити роботи по зовнішній обробці стиків, необхідно встановити навколо димаря внутрішній фартух, який монтується до укладання на обрешітку профнастилу.

Облицювання проходу труби через покрівлю з профнастилу

Навколо труби з окремих металевих примикають профілів встановлюється фартух. На стінах димоходу за допомогою маркера відзначається лінія, по якій буде пробита штроба для загину в неї верхнього краю сусідніх профілів. Потім її потрібно ретельно очистити від пилу і промити водою.

Фартух збирається з декількох деталей

Після цього під нижній край фартуха підводиться так званий краватку – смуга металевого листа, що має відбортовки, яку монтують про т т руби до карниза. Краватка необхідний для відводу скупчується за трубою води під час дощу.

Після цього нижню частину фартуха необхідно закріпити на герметик, на обрешітку і настелений з боків труби краватку, а верхній край встановити в штробу, також на герметик. При установці деталей примикає планки потрібно дотримуватися нахлест їх один на одного в 150 мм.

Після того як внутрішні роботи будуть закінчені, здійснюється монтаж профнастилу. Коли покрівельний матеріал буде покладений навколо димохідної труби, монтується зовнішні планки фартуха, які закріплюються на трубі і на гребені профнастилу на даху.

Загальна послідовність покриття даху профнастилом

Отже, знаючи, як проводиться монтаж всіх добірних елементів і самого профнастилу, можна розглянути послідовність робіт по по крити дах цим покрівельним матеріалом.

 • Першим кроком кроквяна система затьмарюється гідроізолюючої плівкою. Вона настилається від карниза, по горизонталі ската внахлест на 100 ÷ 150 мм. Закріплюється плівка за допомогою степлера скобами на стропильних ногах.
 • Зверху плівки до крокв прибиваються бруски контробрешетування, які створять необхідний вентиляційний зазор між плівкою і покрівельним матеріалом. Розмір брусків має становити 400 × 500 мм, тобто вентиляційний зазор буде складати 400 мм.
 • Перпендикулярно контробрешітці влаштовується обрешетка скатів. Тут потрібно передбачити додаткові коньковие дошки – їх розташовують з двох сторін коника даху. Також додаткові дошки або бруски монтують навколо димохідної труби і на стиках площин даху для закріплення ендови (кут всередину) або конькового елемента (кут назовні).
 • Далі, на фронтонних сторонах даху закріплюються вітрові дошки.
 • Потім на нижню дошку обрешітки закріплюються кронштейни для зливного жолоба, і укладається сам жолоб.
 • Прибивається до крайньої дошці обрешітки карнизна планка.
 • Наступним етапом йде закріплення внутрішньої частини ендови, якщо вона необхідна в конструкції даху.
 • Потім можна переходити до облаштування гідроізоляції димохідної труби. За її краях настилається краватку, що йде до карнизу – його кріплять поверх карнизної планки. Далі, встановлюються і герметизуються примикають до труби елементи внутрішнього фартуха.
 • Розібравшись з внутрішніми добірними елементами, які повинні знаходитися під покрівельним матеріалом, переходять до монтажу полотен профнастилу. Для проходження труби в одному або двох аркушах виміряється і вирізається за допомогою електроножиці отвір потрібного розміру.Краї профнастилу повинні закривати частини фартуха, закріпленого на обрешітці і впритул підходити до труби. Можливо залишення зазору в 50 ÷ 70 мм.
 • Далі, на стиках двох відділів дахів, закріплюється зовнішня частина ендови.
 • Після цього на найвищій точці даху закріплюються металеві елементи коника.
 • Останнім етапом з фронтоном боку на профнастил та вітрову дошку закріплюється ветровозащітний куточок.

Отже, як бачите, нічого надприродного в укладанні такої покрівлі немає. Вивчивши послідовність робіт і технологію їх виконання, заручившись сприянням надійних помічників, придбавши необхідний матеріал, підготувавши інструменти, можна сміливо починати покриття даху профнастилом своїми силами.

І на завершення публікації – корисне відео з тонкощами процесу влаштування покрівлі з профнастилу.

Відео: важливі нюанси при укладанні профнастилу в якості покрівлі