Як правильно пофарбувати батареї і труби опалення, яку фарбу вибрати і її витрата

Як і чим правильно пофарбувати батареї і труби опалення: вибираємо фарбу і технологію її нанесення

Одним з методів збереження первинного зовнішнього вигляду і експлуатаційних властивостей елементів системи опалення є фарбування їх поверхні. Однак виконання цієї роботи має свої особливості – починаючи від вибору лакофарбового складу і закінчуючи нюансами підготовки радіатора. Чи можна зробити це в домашніх умовах і як правильно пофарбувати батареї і труби опалення, яку фарбу вибрати?

Навіщо фарбувати батареї

Зміна або оновлення захисного покриття може знадобитися в декількох випадках. Частим з них є природний знос шару фарби і тоді радіатори або труби не тільки втрачають первинний зовнішній вигляд, але і можуть швидше вийти з ладу. Тому перш ніж визначитися в який колір пофарбувати батареї опалення, потрібно з'ясувати призначення покриття.

Незалежно від матеріалу виготовлення в процесі роботи батарея відчуває значні температурні перепади. Без шару фарби на її поверхні утворюється конденсат, що провокує процес іржавіння. Так як пофарбувати радіатор опалення можна і в домашніх умовах – рекомендується це робити при виникненні наступних зовнішніх ознак:

 • Зміна відтінку фарби. Це вказує на поступове вигоряння і потоншення захисного шару;
 • виникнення неоднорідностей – місць, де фарба відсутня;
 • Після виконання капітального ремонту батареї. Нерідко під час цього пошкоджується захисний шар.

Але як правильно пофарбувати радіатор опалення, якщо поточний відтінок не підходить до дизайну приміщення? Така проблема виникає рідше, але для її вирішення потрібно відповідально підійти до вибору лакофарбових матеріалів. Важливий не тільки зовнішній вигляд, але і експлуатаційні властивості покриття – збереження при впливі високих температур, стійкість до вологи.

Якщо вчасно не пофарбувати радіатор, то з часом іржа истончен його стінки. Навіть при мінімальному гидродинамическом ударі зросте ймовірність пориву.

Вибираємо фарбу для опалення

До того як правильно пофарбувати радіатор опалення, потрібно підібрати відповідний вид покриття. Для цього слід керуватися 2-мя головними пріоритетами – безпека для людини після нанесення і довговічність.

Розглянемо основні види фарби, які можна використовувати для елементів системи опалення. Адже саме від того, якою фарбою пофарбувати батареї опалення буде залежати їх зовнішній вигляд і технологія нанесення.
акрилові

Виготовляються на основі органічних компонентів. Під час нанесення можлива поява характерного запаху. Але це, мабуть, єдиний недолік. В іншому акрилові фарби є оптимальним варіантом для оновлення захисного шару або перефарбовування радіаторів опалення. І якщо виникає питання, якою фарбою пофарбувати труби опалення – рекомендується зупинитися саме на цьому виді.

До характерних особливостей акрилової лакофарбової продукції відносять:

 • Обов'язково перед прокраска наноситься шар грунтовки. Він необхідний для кращої адгезії з батареєю;
 • Рекомендується зробити 2 або 3 шари захисту. Так можна мінімізувати можливе спучування фарби;
 • Всі верстви повинні бути однакової товщини.

Але акрилові склади володіють одним недоліком – відносно високою вартістю. Якщо на першому місці стоїть питання, скільки коштує пофарбувати радіатор опалення – потрібно уважно ознайомитися з асортиментом від різних виробників.

Акрилові фарби досить густі. Їх можна розбавити з водою в пропорції, зазначеної виробником. Для того щоб правильно пофарбувати радіатор опалення досить дотримати співвідношення 1: 1. Другий шар можна зробити з більш густого складу.

алкідні фарби

Є оптимальним варіантом для систем з високим температурним режимом роботи. Вони прекрасно переносять тривалий термічний вплив. Але перш ніж пофарбувати батарею опалення цієї фарбою потрібно підготувати приміщення. В процесі виконання роботи буде неприємний запах, який збережеться протягом декількох днів.

 • Можливість вибору відтінку. Залежно від того, в який колір пофарбують батареї опалення – буде змінюватися інтер'єр приміщення;
 • Імовірність появи неприємного запаху після декількох циклів роботи системи опалення;
 • При використанні пензлика можна нанести один шар захисту.

Якщо після закінчення часу захочеться змінити колір радіаторів – фарба відносно легко видаляється з їх поверхні.

Який фарбою пофарбувати батарею опалення – готової або придбати пастоподібний концентрат? Якщо обсяг роботи невеликий – рекомендується перший варіант.

Водно-дисперсійні фарби

Характеризуються швидким висиханням, відсутністю запаху і великим вибором кольору. Але до того як пофарбувати радіатори опалення цим складом слід уважно ознайомитися з інструкцією. У ній повинно бути зазначено, що це фарба відноситься до розряду термостійких.

 • Не можна використовувати склади на основі полівінілацетатної дисперсії або аналогічної їй. Такі фарби не розраховані на вплив високих температур;
 • Для отримання потрібного кольору можна додати барвник;
 • Обов'язково в приміщенні повинен бути нормальний повітрообмін для видалення парів.

Так як фарбувати труби опалення можна і цим видом покриття – часто роблять єдиний вид системи опалення.

Середній розхід фарби складає 135-175 гр / м ². Але при цьому потрібно враховувати нерівності поверхні, характерні для радіаторів і батарей.

Незалежно від того якою фарбою фарбують труби опалення – потрібно попередньо розрахувати витратну частину заходу. Для цього рекомендується зробити поверхневий аналіз пропозицій на ринку від різних виробників.