Як прочистити унітаз від засмічення – прості, але ефективні засоби для чищення в домашніх умовах


Зміст
 1. Як прочистити унітаз від засмічення: чистимо спецзасобом засмічення в унітазі в домашніх умовах
 2. Причини виникнення засмічень
 3. Як може засмітитися унітаз при неправильній схемі його монтажу?
 4. Відкладення на стінках
 5. Що не слід змивати в унітаз?
 6. Очищення унітазу своїми силами
 7. Попередні заходи перед очищенням унітазу
 8. Народні методи усунення раптово виниклої пробки в унітазі
 9. Перший варіант – використання окропу
 10. Другий варіант – застосування соди
 11. Третій варіант – поєднання соди і оцту
 12. Четвертий варіант – гірчиця і гаряча вода
 13. Народні способи очищення унітазу від сечового каменя і вапняного нальоту
 14. Відео: Оцет як засіб видалення нашарувань сечового і вапняного каменю в унітазах
 15. Побутова хімія для усунення засмічень
 16. Склади для прочищення утворилися затори
 17. Хімічні засоби для очищення унітазу від сечового каменя
 18. Механічні способи видалення пробки
 19. Перший спосіб – прочистка вантузом
 20. Другий спосіб – саморобний вантуз з пластикової пляшки
 21. Третій спосіб – використання сантехнічного троса
 22. Четвертий спосіб – плівковий вантуз
 23. Відео: Оригінальний ефективний метод прочищення унітазу – плівка-вантуз «Pongtu»
 24. виклик сантехніка
 25. Як запобігти появі заторів?

Як прочистити унітаз від засмічення: чистимо спецзасобом засмічення в унітазі в домашніх умовах

Напевно, кожен власник квартири або приватного будинку, оснащеного центральної або автономної каналізацією, стикався з проблемою її зазорів, які можуть виникнути з різних причин. Дискомфорт, неминуче супроводжує подібну ситуацію, вимагає від господарів негайних дій. Однак, з тих чи інших причин не завжди виходить оперативно викликати сантехніка. Тому і виникає питання, як прочистити унітаз від засмічення своїми силами.

Як прочистити унітаз від засмічення

Існує кілька способів відновити функціональність каналізаційних комунікацій. Але перш за все – необхідно правильно визначити причину виниклих незручностей і локалізацію аварії. Від того, що і де спровокувало непрохідність труб, буде залежати вибір засобу ліквідації засмічень.

Причини виникнення засмічень

Непрохідність унітазу може виникнути з різних причин. Найчастіше вони пов'язані з недотриманням правил його експлуатації.

 • До таких причин можна віднести потрапляння в каналізацію щільного паперу, ганчір'я, поліетиленових пакетів, гігієнічних жіночих прокладок, памперсів, а іноді навіть і дитячих іграшок.
 • Однак, проблема може виникнути і через неправильний монтаж або навіть помилок проектування, а також через пошкодження труб системи каналізації.

Правильно підключений до каналізації унітаз – це мінімізація ризиків виникнення деяких видів засмічень.

Якщо каналізація має порушення в самій конструкції, або ж унітаз був підключений з порушенням правил, то система дасть про це знати, причому нерідко це проявляється відразу ж після введення її в експлуатацію.

Чи варто дивуватися тому, що унітаз нормально не очищається водою, якщо в каналізаційній трубі через відкладення – ось такий вузький просвіт.

 • Поширеною причиною непрохідності унітазу є і відкладення на стінках його внутрішнього каналу або відходить від нього труби. Товщина нальоту згодом може збільшитися, ускладнюючи вільний відтік води, що неминуче призведе до аварійної ситуації.

Дізнайтеся, як правильно провести установку унітазу своїми руками з покроковою інструкцією, з нашої нової статті на нашому порталі.

Як може засмітитися унітаз при неправильній схемі його монтажу?

При неправильному проектуванні або при використанні труб, які не відповідають діаметру або виготовлених з матеріалу, який не володіє необхідними якостями для установки їх в каналізаційну систему, усунути проблему легко і швидко – ніяк не вийде.

 • Порушення технології може привести до провисання труб. В результаті цього в них з'являється застій води разом з відходами, що неминуче призведе до щільним засмічення.
 • В автономній каналізаційній системі приватного будинку недостатньо поглиблені в грунт труби можуть промерзати, що призводить до їх пошкоджень – пластик стає крихким і може дати тріщину. В цьому випадку в трубу здатний потрапити грунт і перекрити відведення води і відходів. Наслідки очевидні – сильний засмічення, який до того ж дуже складно буде відшукати і ліквідувати.
 • Неприпустимо велика кількість поворотів труб під прямим кутом є частою причиною появи непрохідності на ділянках установки відводів.

Щоб позбутися від часто повторюваних аварійних ситуацій при неправильно змонтованої системи каналізації, доведеться вирішувати проблему кардинально. Тобто замінювати труби або ж прокладати їх по інший, правильної схемою. Інакше таких проблем уникнути не вийде – вони будуть виникати знову і знову.

Яким вимогам повинна відповідати правильно організована каналізація?

Доводиться констатувати, що нерідко господарі будинків, намагаючись заощадити на матеріалах і трудовитратах, йдуть на порушення правил монтажу, спрощення схем, застосування не розрахованих на реальні умови експлуатації комплектуючих. Все це зазвичай закінчується сумно. Щоб в принципі не допускати передумов для аварій, при проведенні монтажу каналізації своїми руками слід строго дотримуватися встановлених правил. Все це дуже докладно розписано в спеціальній публікації нашого порталу.

Відкладення на стінках

Відкладення на стінах каналу унітазу і відвідної труби виникають через осідання на них сечового і калового каменя, а також іржі і нерозчинних солей від постійно стікає в чашу води при неправильно налаштованому зливному бачку.

Якщо у видимій області унітазу чистка його поверхонь проводиться регулярно, то стінки внутрішнього каналу, тобто так зване коліно, контролювати складно. Тому всередині нього шар нальоту згодом може вирости до товщини в 15 ÷ 20 мм по всьому колу труби, залишаючи зовсім невеликий отвір для відводу вмісту унітазу.

Отже, мінеральні відкладення на стінках труби можуть швидко з'явитися і активно наростати в наступних випадках:

Результат частого залишення унітазу не змити після походів в туалет. І це ще тільки початок процесу заростання каналу.

 • Якщо при користуванні туалетом не проводиться регулярне змивання. Ця проблема часто виникає, якщо в будинку є маленькі діти, які часто просто забувають почати на клавішу зливу.

Внутрішня поверхня каналізаційних труб після їх тривалої експлуатації без проведення профілактичних заходів

 • Якщо підтікає бачок, то наліт утворюється не тільки в трубі коліна, але і на стінках унітазу. Іржа досить складно сходить з фаянсової поверхні, тому якщо процес запустити, то вона може не очиститься зовсім. А якщо у водопроводі ще й «жорстка» вода, то додасться і вапняний нерозчинний наліт.

Іржа на унітазі, що утворилася від постійно стікала вода. А вся заковика – в нескладної операції заміни клапанного пристрою, варто яке зовсім недорого.

 • Бракований унітаз, має нерівні поверхні або ж нерівномірно нанесене емалеве покриття, також може провокувати накопичення нальоту, бруду і, відповідно, небезпечної патогенної мікрофлори.
 • Старий унітаз, на покритті якого за період експлуатації, повстали мікротріщини, в які проникають органічні і мінеральні відкладення і за рахунок шорсткою поверхні затримуються на стінках, утворюючи тверді нарости.

Як видно, мінеральні відкладення бувають основною причиною недостатньої прохідності унітазу або каналізаційних труб. Тому ні в якому разі не можна запускати процес, і боротьбу за чистоту слід починати відразу ж після установки сантехнічного приладу. Повинні періодично, зі встановленою регулярністю проводитися профілактичні заходи, про які буде розказано в окремому розділі публікації.

Що не слід змивати в унітаз?

Ще одне питання, яке часто виникає при виникненні засмічень – чи можуть вони з'явитися від кинутого в унітаз тампона або туалетного паперу? Тому необхідно уточнити, що в центральну каналізацію не можна кидати нічого, крім туалетного паперу, яка розкладається у воді. Якщо ж питання стосується автономної системи, то в неї не рекомендовано спускати навіть туалетний папір, так як якщо вона буде затримуватися в трубах, то засмічення з часом не уникнути.

Жир, що потрапив в унітаз, може спровокувати важко віддаляється пробку.

Не можна зливати в унітаз жир, що утворився на сковорідках при приготуванні їжі. Їх слід очищати паперовим рушником, яке після цього необхідно викинути у відро для сміття.

Ще один найлютіший ворог каналізації – це заварка від чаю, яка діє гірше цементу, забираючи труби, особливо якщо на їх стінках вже утворилися невеликі відкладення.

Ніколи не змивається в унітаз і будівельний пил, яка також здатна утворити всередині системи пробку.

Залишки їжі теж не рекомендується відправляти в каналізацію, якщо вона не обладнана спеціальним подрібнювачем відходів. Вони можуть застрявати в поворотах труб і провокувати їх непрохідність.

Очищення унітазу своїми силами

Попередні заходи перед очищенням унітазу

Перед тим як почати очищення каналізації, необхідно провести ревізію видимої частини системи в санвузлі і на кухні, так як, якщо вода стікає в один стояк, засмічення може бути і загальним. Якщо непрохідність виникла в квартирі багатоповерхівки, то, можливо, пробка утворилася в загальнобудинкових стояку. І своїми особистими діями усунути її не вийде.

В автономній каналізації засмічення унітазу найчастіше відбувається у внутрішньому колінному каналі, на стиках труб під прямим кутом або ж через розтріскування пластикової труби при її промерзання. Останній варіант може статися, якщо каналізаційна труба пролягає вище рівня промерзання грунту, і її доведеться поглибити.

Щоб визначити місця утворення пробок, слід добре уявляти конструкцію системи каналізації, облаштованій в приватному будинку.

Якщо утворився загальний засмічення, то вода не буде йти не тільки з унітазу, а й з раковини на кухні і з ванни.

При проживанні в багатоквартирному будинку в цьому випадку необхідно звернутися в керуючу компанію, подавши заявку на ремонт стояка системи.

У приватному будинку доведеться самостійно, або ж викликавши фахівців, пробивати трубу, прокладену від будинку в зливну яму (септик).

Якщо ж вода погано йде тільки в одному з відгалужень системи, то пробку необхідно шукати в конкретній галузі. Така локалізація дещо спрощує завдання.

Якщо засмічення НЕ задавнив, а утворився буквально сьогодні або вчора, необхідно діяти негайно, щоб якомога швидше позбутися від дискомфортною ситуації.

Методи очищення унітазу від сечового каменя дещо відрізняються від способів усунення засмічень інших видів, тому їх варто розглянути окремо.

Але який би спосіб очищення не був обраний, необхідно провести підготовчу роботу по відкачці з унітазу стоячої води. Цей процес можна зробити за допомогою пластикового флакона з-під шампуню або миючого засобу, знявши з нього кришку.

Звільнення унітазу від стоячої води за допомогою пластикового флакона.

Натиснувши на флакон, його опускають отвором в воду і поступово відпускають натискання – в цей момент рідина забирається в ємність. Після цього воду з пляшки виливають в тазик або відро. Потім процедура повторюється, поки отвір в унітаз не буде порожнім. Флакон в даному випадку працює як спринцівка, тільки вода в нього набирається набагато швидше.

Народні методи усунення раптово виниклої пробки в унітазі

Якщо засмічення стався через попадання в труби невеликої кількості забруднень, посприяли утворенню пробки, легко допоможуть впоратися з ліквідацією несправності способи, не раз перевірені на практиці.

Перший варіант – використання окропу

Перший спосіб позбавлення від засмічення – це окріп. Однак, цей метод і всі інші, в якому використовується окріп, можуть бути застосовані, якщо унітаз з'єднаний із стояком пластикової або металевою трубою. Якщо ж для підключення унітазу використана гофрована труба, виготовлена ​​з тонкого пластику, то замість окропу слід застосувати гарячу воду.

 • Для проведення прочищення потрібно відро окропу. Його необхідно якомога швидше влити нема на стінки чаші унітазу, а в його отвір, щоб окріп відразу потрапив в колінний канал.
 • Залив воду, необхідно почекати 30 ÷ 35 хвилин.

З недавно тим, що трапилося засміттям унітазу нерідко допомагає впоратися відро окропу. Але не завжди це метод допустимо!

 • Якщо окріп подіяв, і вода стала йти, то після її відходу процедуру необхідно повторити. І так – поки не відновиться нормальна функція унітазу.

Другий варіант – застосування соди

Другий варіант очищення – це використання соди. Краще підійде для пробивання зазору пральна кальцинована сода, але можлива і харчова. Деякі досвідчені господині рекомендують додати ще й звичайної солі – приблизно вдвічі менше соди.

Пральна кальцинована сода підходить для очищення унітазу і каналізаційних труб.

 • Береться пачка соди (500 грамів) і висипається в унітаз.
 • Потім унітаз заливається літром окропу. Після цього всередині коліна почнеться реакція, яка теж може очистити його від засмічення. Сода – це активна луг, здатна розчинити багато речовин, тому досить часто застосовується не тільки для очищення сантехнічних, але і кухонних аксесуарів.

Третій варіант – поєднання соди і оцту

Третій спосіб очищення також включає в себе кальциновану соду, але крім неї в даному випадку використовується оцет і окріп.

 • В область зливу засипається півтори пачки соди (тобто 750 грам).
 • У неї вливається склянку або ж 0,5 літра 9% оцту. При вливанні оцту повинна початися реакція, що супроводжується шипінням і утворенням піни. Цю суміш необхідно залишити на 20 ÷ 25 хвилин.
 • Зачекавши цей час, в унітаз вливають 2 ÷ 3 літри окропу, і знову залишають на 15 ÷ 20 хвилин. Після цього можна випробувати провести промивку звичайною водою.

Четвертий варіант – гірчиця і гаряча вода

В цьому випадку для очищення унітазу використовується порошкова гірчиця і гаряча вода (на два літри води береться одна маленька ложка гірчичного порошку), а виготовлення складу відбувається наступним чином:

 • В металевому відрі або каструлі нагрівається 6 ÷ 8 літрів води.
 • Потім в неї всипається 3 ÷ 4 ложки гірчиці і перемішується.
 • Розчин вливається в унітаз і залишається на 15 ÷ 20 хвилин.
 • Після цього необхідно провести спуск води з бачка або з набраного відра.

При необхідності процес необхідно повторити ще кілька разів.

Народні способи очищення унітазу від сечового каменя і вапняного нальоту

З народних способів очищення поверхонь від шару мінеральних відкладення можна виділити кілька, які найчастіше застосовуються в домашніх умовах. Всі вони будуть ефективні, якщо використовуються речовини всипаються або вливаються в практично порожній унітаз – рівень води, що залишилася може становити не більше 10 ÷ 15 мм від дна.

Лимонна кислота в порошковому або рідкому концентрованому вигляді добре розчиняє мінеральний наліт.

 • Лимонна кислота. Ця речовина може бути використано в кристалізуватися або рідкому варіанті. Для одного етапу очищення унітазу потрібно 200 грамів кристалів кислоти або 300 грамів концентрованого лимонного соку, який, по суті, є тією ж кислотою. Після цього унітаз необхідно залишити на 40 ÷ 60 хвилин, а краще робити цю процедуру на ніч, коли унітаз не буде використовуватися. Через цей час, необхідно змити кислоту водою з бачка, додатково потерти отвір унітазу йоршиком. Якщо наліт ще залишився, то процедуру необхідно повторити.

Електроліт може бути придбаний в магазині автозапчастин і аксесуарів

 • електроліт, Який використовується для автомобільних акумуляторів. Ця речовина також є дуже агресивною сірчаною кислотою. Його потрібно 0,5 літра. Засіб заливається в унітаз і витримується від півтора до двох годин, в залежності від товщини забруднення, після чого змивається. При необхідності процедура повторюється.

«Кока-кола» допоможе очистити від нальоту не тільки унітаз, але і чайник або інший посуд від накипу.

 • популярний напій "Кока Кола" є відмінним засобом від мінерального нальоту в унітазі.Цього кошти потрібно 1,5 літра, його необхідно залити в повністю порожній унітаз і залишити до того часу, як закінчиться реакція, тобто шипіння, яке може тривати до двох годин. Потім можна зробити змивання кошти. Крім «Кока-коли» для очищення мінерального нальоту використовується також «Фанта» та «Спрайт».

Цікаво буде помітити, що саме «Кока-колу», деякі власники кішок застосовують для очищення лотків котячого туалету, так як вона не впливає на нюх тварин, на відміну від інших миючих засобів.

 • Хлорний порошок і розчин. Це відомий засіб спрацьовує не завжди, хоча дає сильну реакцію і неприємний запах. Однак його часто використовують для видалення тонкого шару нальоту, так як в цьому випадку воно найбільш ефективно.

Хлорка відмінно відбілити емаль унітазу, але її не можна використовувати для кольорових фаянсових виробів, так як на них можуть утворитися світлі плями.

450 ÷ 500 грамів хлорки висипається з вечора в унітаз і залишається до ранку. Вранці чаша додатково очищається йоршиком, і суміш змивається водою.

Альтернативою порошку може стати «Білизна», яка використовується для відбілювання тканин. На одну очистку потрібно одна літрова пляшка розчину. Незручність застосування цього засобу полягає в тривалості впливу, а також стійкий неприємний запах.

 • Щавелева кислота – це спеціальний засіб для очищення сантехнічних аксесуарів, яке можна придбати в магазинах господарських товарів. Кислота продається у вигляді порошку і добре справляється з важко очищаються нальотами сечового і калового каменя, а також з застарілої іржею на емальованій поверхні.

Щавлева кислота – ефективне і недороге засіб для очищення унітазів, ванн і раковин.

Використовувати цей засіб нескладно. Його просто необхідно висипати з пакета в зливний отвір унітазу і залишити на одну-дві години. Потім, що утворилася суміш змивається і счищается за допомогою йоржика.

 • Сода, оцет і йод. Цей склад добре використовувати не тільки для очищення зливного отвору, але і для обідка унітазу від мінерального нальоту. Для приготування суміші підігрівається один стакан 9% оцту, в нього додається маленька ложка йоду і велика ложка соди. Все добре перемішується і виливається в унітаз, а потім йоршиком розподіляється по обідку. Для дії цього засобу потрібно 8 ÷ 12 годин, тобто його найкраще залишити на поверхнях на ніч. Вранці ж суміш змивається чистою водою.

Відео: Оцет як засіб видалення нашарувань сечового і вапняного каменю в унітазах

Побутова хімія для усунення засмічень

Склади для прочищення утворилися затори

Для пробивання засмічень, що утворилися в каналізації, можна використовувати і готові хімічні склади. Вони в широкому асортименті представлені в господарських магазинах і супермаркетах.

Практично всім знайомі такі кошти, як «Містер Мускул», «Тирет», «Кріт», «Санфор», «Доместес», «Флуп». Склади продаються в розчинах, гелях і гранулах, тому можна вибрати найбільш для себе зручну форму для застосування.

Хімічні склади для очищення унітазу від засмічень.

Детальна інструкція використання подібних хімічних засобів завжди розташована на упаковці. І перш ніж приступити до їх застосування, необхідно обов'язково з нею ознайомитися.

Використовувати готові чистять склади нескладно, тим більше, що практично всі флакони оснащені зручним носиком, що дозволяє легко доставити гель або розчин під обідок унітазу.

Засіб вливається або всипається в зливний отвір унітазу в тих дозах, які вказані виробником в інструкції. Після чого унітаз залишається на певний період, так як складом необхідно час для його дії. Далі вміст змивається в каналізацію.

Хімічні засоби для очищення унітазу від сечового каменя

Всі перераховані вище виробники виготовляють кілька видів складів з різним призначенням, в тому числі і конкретно для видалення мінерального нальоту. Однак, крім них в магазинах представлені й інші ефективні склади:

Необхідно відзначити, що якщо наліт сечового каменя має досить велику товщину, то з ним впоратися одноразової чищенням навряд чи вийде. Тому щоб домогтися бажаного результату процес доведеться провести кілька разів.

Використовувати сильнодіючі хімічні засоби необхідно з певною часткою обережності, відповідно до інструкцій виробника. В іншому випадку не виключається ймовірність пошкодження як металевих, так і пластикових труб. Не рекомендується застосовувати одночасно кілька препаратів, так як може виникнути непередбачена хімічна реакція з непередбачуваними наслідками.

Механічні способи видалення пробки

Ще одним напрямком в очищенні засмітилася каналізації є механічні способи, які часто вирішують проблему без застосування хімічних або підручних засобів. Однак, варто відразу ж зазначити, що тільки механічно неможливо видалити засмічення, спровоковані товстим нальотом сечового каменя або іржі – для їх прочищення застосовується комплекс заходів.

Перший спосіб – прочистка вантузом

Це відомий і, мабуть, найпопулярніший метод, який часто забезпечує непогані результати. Наприклад, в тих випадках, коли в каналізаційній трубі або коліні унітазу утворилася пробка через постійно зливається в нього кавовій або чайної гущі.

Більш ефективно працює вантуз, що має насадку, що має на кінці зрізаний конус, з діаметром зрізу в 100 мм.

Вантуз найчастіше легко справляється з пробивкой засмітилася труби, якщо пробка не застаріла.

При очищенні каналізації вантузом унітаз необхідно заповнити водою. Потім вантуз встановлюється в його зливний отвір і виробляється кілька качають натискань. Після цього пристосування різко витягується з отвору. Цю процедуру при необхідності повторюють кілька разів. Якщо засмічення був незначний і ще не «замонолітили», після вилучення насадки з зливу вода активно зіллється в трубу.

Другий спосіб – саморобний вантуз з пластикової пляшки

У разі, якщо в будинку немає вантуза, а унітаз необхідно прочистити терміново, то замість нього підійде звичайна пластикова пляшка на півтора літра. Щоб перетворити пляшку на подобу вантуза, з неї зрізається дно, але скругление навколо отвору повинно залишитися, тобто видаляється тільки її сама нижня жорстка частина.

Прочищення каналізації за допомогою звичайної пластикової пляшки.

Процес здійснюється за тим же принципом, що і з застосуванням вантуза з гумовою насадкою. Пляшка відрізаною стороною опускається в зливний отвір і добре притискається до його стінок. Потім проводиться кілька нажимающих рухів, після чого «інструмент» різко витягується з зливу.

Третій спосіб – використання сантехнічного троса

Ще одне пристосування, яке позбавить від засмічення на 100%, якщо він утворився в коліні унітазу або ж в трубі до загальнобудинкового стояка – це сантехнічний трос. Пристосування являє собою жорстку пружину із закріпленою з одного її боку ручкою. Трос може мати різну довжину, залежно від того, в яких умовах він буде застосовуватися. Для автономної каналізації іноді потрібно трос довжиною в 15000 мм.

Одне з найбільш ефективних рішень механічного чищення засмічень унітазу – сантехнічний трос.

Прочищення за допомогою металевого троса здійснюється за рахунок його гнучкості і здатності просуватися в каналізаційну трубу на значну глибину через криволінійні ділянки.

За допомогою троса зі спіральною насадкою на кінці можна спробувати витягти і сторонні предмети, які, наприклад покидали в унітаз дітвора

Роботи проводяться в наступному порядку:

 • Кінець троса опускається в слив унітазу до тих пір, поки не упреться в утворену пробку.
 • Після чого необхідно починати повільно обертати ручку, проштовхуючи трос всередину труби. Просуваючись, трос зрушить з місця і засмічення.
 • Завершальним кроком цієї процедури є промивка труб гарячою водою з додаванням технічної соди.

Якщо немає троса, то можна спробувати зробити прочищення і за допомогою жорсткого, але гнучкого кабелю, головне, щоб він мав потрібну довжину і діаметр. Його проштовхують в трубу каналізації через унітаз, періодично прокручуючи. Завдяки таким діям можна зруйнувати пробку, перекрила трубу, або ж проштовхнути, що застряг в трубі або коліні предмет.

Прочищення тросом повинна проводитися з особливою обережністю, якщо унітаз з'єднаний з каналізаційною трубою тонкостінної гофрой. Пробити таку стінку – великого зусилля не потрібно.

Ознайомтеся з різновидами жировловлювача для каналізації і його монтажем, з нашої нової статті на нашому порталі.

Четвертий спосіб – плівковий вантуз

У Південній Кореї розроблена, виробляється і постачається на російський ринок спеціальна високоміцна плівка-вантуз «Pongtu», яку легко застосувати для будь-якого за розміром унітазу.

Прочищення засмічення унітазу за допомогою спеціальної плівки-вантуза. Процес відбувається без неприємного розбризкування води по сторонам

Плівка приклеюється зверху чаші унітазу, заповненого водою, а потім на неї інтенсивно і ритмічно натискають двома руками. Таким чином, це пристосування діє за принципом вантуза, але відсутні бризки, що летять в різні боки або навіть в обличчя, що нерідко трапляється при звичайній прочищення.

Якщо зустрінеться в продажу такий комплект з двох плівок – буде незайвим придбати його на екстрений випадок.

У комплект входить дві одноразові плівки, і його непогано мати в запасі на випадок появи несподіваного засмічення.

Відео: Оригінальний ефективний метод прочищення унітазу – плівка-вантуз «Pongtu»

Альтернативою південнокорейської розробці може стати вітчизняний широкий скотч, який теж може виконати функцію вантуза. Його використовують наступним чином:

 • Поверхня чаші насухо витирається, щоб скотч добре приклеївся до емалі.
 • Потім, численні смужки скотчу наклеюються зверху, перекриваючи чашу в кілька шарів і міцно з'єднуючи скотч між собою. Краї плівки приклеюються до бічних поверхонь чаші, після чого, для більшої надійності закріплюються загальною смугою. Скотч повинен бути добре натягнутий, щоб в результаті вийшла своєрідна мембрана.
 • Потім, на плівку робиться кілька інтенсивних натискань, в результаті яких пробка повинна бути ліквідована.
 • На завершення робіт скотч видаляється з поверхні унітазу.

виклик сантехніка

У разі якщо жоден спосіб не впорався з засміттям, і вода продовжує стояти в унітазі, доведеться звернутися до професіоналів, які вирішать проблему або ж визначать те, що унітаз доведеться замінити. Останній варіант неминучий, якщо сантехнічний аксесуар старий і зливний отвір встигло порядком обрости сечовим каменем шаром в 15 ÷ 20 мм, через який вміст унітазу не йде в каналізацію. Видалити його можна, тільки розбивши унітаз.

Якщо ж причина непрохідності пов'язана з утворенням грязьовий пробки або застряглим предметом, то, використовуючи спеціальне обладнання, сантехнік легко впорається з проблемою.

Виклик сантехніка зі спеціальним обладнанням вирішить проблеми в серйозних випадках.

Майстер, також може визначити і те, що місцева каналізація ні при чому, а причина криється в засмічень стояку. Втім, останній варіант може бути визначений і без сантехніка, так як проблема засмічення виникне не в одній, а в кількох сусідніх квартир, що користуються одним стояком.

Як запобігти появі заторів?

Щоб скоротити ризик утворення засмічень і пробок в каналах унітазу необхідно періодично проводити профілактичні заходи, що складаються в наступних діях:

 • Не викидати в унітаз будь-яких предметів, які можуть затриматися на одній з ділянок каналізації і перекрити трубу повністю або ж стати збіркою відходів, в результаті чого і утворюється щільна пробка.
 • Періодично проводити чистку унітазу одним з хімічних складів або ж засобами, які присутні в кожному будинку – це лимонна кислота, сода, оцет і т.п. Причому застосовувати ці склади необхідно навіть в тих випадках, коли унітаз функціонує нормально.
 • Щоденна обробка чаші миючими розчинами або гарячою водою також сприятиме його безпроблемної тривалої експлуатації.

Очищення керамічної сантехніки, виконаної в кольорі, необхідно виробляти дуже акуратно, спеціалізованими засобами.

Для догляду за унітазами, які мають кольорове емальоване покриття, краще використовувати спеціалізовані хімічні засоби, виготовлені в промислових умовах. На упаковці таких складів виробники зазвичай конкретизують призначення – «для очищення кольоровий сантехніки», надаючи інструкцію з використання розчинів, гелів або гранул.

При застосуванні народних способів чищення невідомо, як поведе себе покриття і фарба, за допомогою якої йому був відданий певний відтінок. Емаль може потріскатися або ж на ній утворюються світлі або темні плями, в результаті чого унітаз буде зіпсований.

На закінчення варто нагадати і про засоби забезпечення індивідуальної безпеки, які необхідно застосувати, починаючи процес очищення будь-яких сантехнічних аксесуарів. Практично всі засоби, що використовуються для цих цілей, мають агресивними властивостями і легко можуть завдати шкоди шкірних покривів.

При застосуванні будь-яких хімічних або народних засобів рекомендується захистити руки гумовими рукавичками.

Тому при профілактичних робіт та необхідно надіти на руки високі гумові рукавички. А якщо заходи проводяться з метою видалення пробок, то непогано буде захистити і очі, надівши хоча б звичайні окуляри. Це пов'язано з тим, що для видалення засмічень застосовуються концентровані склади, а при прочищення не виключається розкид бризок вгору і по сторонам.