Як промити газовий балон огляд кращих безпечних способів

Як промити газовий балон: безпечні способи промивання ресивера

Вам коли-небудь доводилося стикатися з проблемою очищення старого газового балона? Іноді навіть класичного способу підбурювання пропану виявляється недостатньо для подальшої безпечної роботи з ємністю. Усередині балона можуть накопичуватися залишки газу, які в процесі розпилювання металу можуть стати причиною пожежі або вибуху.

Погодьтеся, краще перестрахуватися, щоб уникнути виникнення надзвичайної ситуації. Існує кілька способів, як промити газовий балон за допомогою різних розчинів, які позбавляють від залишків пропану.

При роботі з газовим ресивером важлива умова – створення безпечних умов, що в даному випадку забезпечується завдяки очищенню ємності від газу. Ми вибрали кілька найбільш безпечних способів промивання газового балона, що дозволяють позбутися не тільки від залишків газу, але і від їдкого запаху пропану.

Підготовка балона до очищення

Величезна кількість інструкцій з виготовлення різних конструкцій з пропанового ресивера може збити з пантелику навіть професійного майстра. Тепер кожен бажаючий може спорудити мангал, коптильню і навіть буржуйку, проте далеко не всім відомі правила підготовки газового балона до подальшого використання.

Протягом довгих років всередині балона можуть зберігатися залишки газу, які при взаємодії з найменшої іскрою можуть призвести до вибуху. Тому перше, що знадобиться зробити, це спробувати самостійно відкрутити вентиль для стравлювання газу, використовуючи при цьому звичайний газовий ключ.

Розкрутити справний вентиль не складе труднощів, проте в разі його пошкодження можуть виникнути проблеми, і відкрутити його за допомогою ключа навряд чи вдасться. В даному випадку доведеться вдатися до видалення вентиля шляхом зрізання ножівкою, проте в процесі розпилювання вентиля ймовірність виникнення іскри підвищується, що може спровокувати вибух.

При успішному розкручуванні вентиля на його місці можна побачити невеликий отвір, через яке можна зробити промивання газового балона. Найчастіше для очищення ємності використовується звичайна вода, що дозволяє швидко і безпечно видалити залишки пропану, однак це не дозволить повністю усунути їдкий запах газу.

Тому в даному випадку рекомендується використовувати розчини з додаванням речовин, необхідних для більш ефективного очищення ресивера.

Детальніше про те, як розібрати газовий балон читайте далі.

Промивання газового балона водою

При відкручування вентиля виявляється, що діаметр отвору для промивання становить всього 6 мм, а значить – наповнити 50 л газовий балон таким же об'ємом рідини буде дещо проблематично.

Швидкий варіант – опустити ресивер в ванну з водою, але в такому випадку варто підготуватися до того, що все приміщення пропахне їдким запахом пропану, від якого буде досить складно позбутися.

Проводити промивні роботи краще далеко від житлових приміщень, при цьому наповнити газовий балон рідиною можна і іншими способами. Для цього знадобиться підготувати тонкий 5 мм шланг і звичайну 6 л пластикову пляшку, яку час від часу доведеться наповнювати водою.

Газова ємність наповнюється водою наступним чином:

 • бутель з водою ставиться на височину (капот автомобіля, наприклад), поруч встановлюється балон;
 • необхідно протягнути шланг між ємністю і ресивером, і вода буде поступово переливатися з однієї ємності в іншу;
 • для прискорення процесу можна встановити посудину з водою на більшу висоту, але в такому випадку доведеться знайти більш довгий шланг.

При максимальному наповненні ємності вода витісняє газ, вимиваючи навіть найменші залишки пропану.Для кращого ефекту рекомендується залишити наповнений водою балон приблизно на добу, і тільки після цього приступати до наступного етапу – зливання рідини.

Якщо наповнення балона займає досить багато часу, то зливання води може здатися вічністю. Прискорити процес допоможе компресор, до якого підключається тонкий шланг з продувальним пістолетом на кінці. За допомогою такого нехитрого пристрою буде проводитися вдування стисненого повітря всередину балона.

В даному випадку достатньо трохи качнути повітря, після чого знадобиться швидко прибрати пістолет разом зі шлангом. Не рекомендується прибирати спочатку пістолет, а потім шланг, оскільки є ймовірність потрапити під холодний "газовий" душ. У міру необхідності, повітря всередині балона можна поповнювати, що дозволить видалити всю рідину з балона за максимально короткий час.

Інші безпечні способи промивання ресивера

Для виявлення витоків в природний газ навмисно додають спеціальний ароматизатор – одорант, який має їдкий запах, який ми звикли сприймати як запах газу. Навіть після того як ви почистили газовий балон пропану звичайною водою запах може нікуди не зникнути.

Оскільки процес промивання ресивера є досить тривалим, краще відразу підготувати відповідний розчин з додаванням речовин, що нейтралізують будь-які запахи.

Як одоранту найчастіше використовується меркаптан – стійкий і їдкий ароматизатор, у великих кількостях шкідливий для здоров'я людини.

Якщо ви не знаєте чим промити старий газовий балон від запаху меркаптана можна використовувати такі розчини:

 1. оцет. Продукт відомий своїми вражаючими властивостями нейтралізації абсолютно будь-яких запахів, при цьому аромат самого оцту вивітрюється за максимально короткий час. Для промивання газового ресивера знадобиться розбавити в 50 л води невелику кількість 70% оцтової кислоти. В даному випадку перестаратися неможливо, особливо на такий великий обсяг води.
 2. марганцівка. Речовина не тільки допомагає усунути їдкий запах газу, але і видалити залишки газоліну. Не варто турбуватися про колір розчину, на якість металу це ніяк не вплине. У процесі приготування розчину важливо домогтися блідо-рожевого кольору, і переконатися в тому, що всі кристали розчинилися. Після отримання однорідної консистенції можна приступати до наповнення балона отриманим розчином.
 3. Миючий засіб для посуду. Ми не дарма акцентуємо увагу на призначення мийного засобу, оскільки воно не містить в своєму складі горючих речовин. Наприклад, не варто використовувати засоби для очищення підлог, в складі яких переважає спирт. В даному випадку підійде будь-який засіб для миття посуду на мильній основі, яке допоможе не тільки усунути їдкий запах, а й очистити внутрішню поверхню від залишків пропану.

Мінус розчину з додаванням миючого засобу тільки в тому, що в рідині утворюється занадто багато піни, через що може знадобитися повторне промивання балона чистою водою.

Якщо ви не бажаєте занадто довго возитися з прочищенням ресивера, то краще використовувати будь-який з двох перших розчинів.

При необхідності можна комбінувати кілька різних розчинів, або промивати різними засобами по черзі.

Наприклад, першим краще використовувати уксусно-марганцевий розчин на воді, після чого промити газовий балон розчином на основі миючого засобу для посуду. Останнє допоможе нейтралізувати запах оцту, і залишити після себе приємний аромат чистоти.

Правила безпеки при очищенні балона

Навіть якщо старий газовий балон давно не використовувався за призначенням, не можна виключати факт наявності пропану всередині ємності. Якщо відразу приступити до різання ресивера без його попереднього промивання, справа може закінчитися великим вибухом, який спровокує навіть найменша іскра.

У зв'язку з герметичністю пропанового ресивера, залишки газу все одно залишаться всередині балона, поки вентиль НЕ буде благополучно знятий.

Тому при підготовці балона до розпилювання важливо дотримуватися наступних правил:

 • постаратися відкрутити вентиль своїми силами, особливо якщо він повністю справний, не вдаючись до розпилювання конструкції;
 • навіть після успішного розкручування вентиля важливо не перекочувати, і не упускати газовий балон;
 • не рекомендується проводити промивання ємності поблизу від джерела вогню, оскільки навіть в поєднанні з водою газ може спалахнути;
 • промивати балон бажано далеко від житлових приміщень, адже їдкий запах одоранту може надовго "оселитися" в вашому житло;
 • зріз вентиля за допомогою болгарки протипоказаний через імовірність виникнення пожежі або вибуху.

Якщо газовий балон досить довгий час простояв з відкритим вентилем, це не означає, що його не потрібно очищати.

На внутрішніх стінках ємності все одно є залишки газу, які необхідно промити хоча б за допомогою простої води.

В процесі відкручування вентиля рекомендується використовувати професійний газовий ключ, проте через брак такого можна спорудити інструмент самостійно.

Якщо вентиль неможливо відкрутити простим ключем, можна вдатися до зрізу вентиля за допомогою ножівки.

Висновки і корисне відео по темі

Детальна інструкція промивання, і подальшої пропарювання газового ресивера представлена ​​в цьому відео:

У статті були представлені найкращі способи промивання газового балона, що дозволяють швидко і безпечно видалити залишки пропану з ємності. Правила підготовки ресивера до промивання допоможуть зробити процес більш безпечним, при цьому в даному випадку необхідно дотримуватися певної послідовності дій.

При очищенні балона важливо використовувати добавки без спиртової основи, щоб уникнути небезпечних для життя наслідків.

А ви вже промивали газовий балон перед його розпилюванням? Якщо вам відомі більш ефективні способи очищення пропанового ресивера, то ви просто зобов'язані поділитися своїм досвідом з нашими читачами. Розкажіть нам свою історію промивання газового балона, і розкажіть про засоби, які ви використовували в якості нейтралізатора запаху пропану.