Як протягнути дріт в гофру технологія монтажу і поширені помилки

Прокладка проводів в гофре: скільки можна прокласти

Відповідно до правил установки електричного обладнання, гофровані труби використовуються при прокладанні слабкострумових мереж або електропроводки. Обумовлено це тим, що гофра – це виражений діелектрик, який оберігає проводку від механічного та термічного впливу.

Що таке гофра

Гофра, незважаючи на свою просту конструкцію, вважається одним з найбільш корисних і затребуваних винаходів людства. Візуально вона являє собою трубу з ребристою поверхнею, яка одночасно надає їй жорсткості і гнучкості. Виготовляють гофру з різних матеріалів, найбільш затребуваними є металеві, алюмінієві, а також пластикові труби.

Гофра буває різних діаметрів, показники коливаються в межах від 10 мм до 2 м. Цей виріб має широкий спектр застосування.

Сфера застосування гофрованих труб

Гофровані труби широко застосовуються в різних сферах промисловості, а також в побутових цілях.

 • комп'ютерні мережі (білий колір);
 • загальна електропроводка (сірий);
 • підключення електроприладів, побутової техніки (коричневий);
 • прокладка телефонних ліній (зелений);
 • зовнішня проводка (червоний);
 • для підключення опалювальних систем, теплої підлоги (синій);
 • системи газопостачання (жовтий).

Для електричних кабелів найчастіше використовуються спеціальні електротехнічні гофри, виготовлені з полівінілхлориду.

Як завести провід в шланг

Роботи рекомендується виконувати вдвох. Це обумовлено алгоритмом дій.

 1. Витягти кінець дроту (своєрідного троса або струни) з шланга і з'єднати його з встановлюваним кабелем. В обмотці дроти проробляється отвір, крізь нього просовується тоненька дріт і надійно фіксується за допомогою скручування.
 2. Розрівнюється шланг по всій довжині, лише після цього можна приступати до заводу кабелю в гофру.
 3. Один робочий міцно тримає кінець труби, з якого відбувається завод кабелю, а другий витягує дріт із зворотного боку. Цей підхід дозволяє ефективно проштовхувати дріт.
 4. Повністю протягнутий дріт потрібно примотати до труби, щоб попередити зміщення конструкцій відносно один одного.

Як протягнути дріт

Провести електричні кабелі по стінах або стелі можна за допомогою спеціальних кліпс. Їх діаметр підбирається відповідно до перетином гофри. Це спосіб більш поширений, оскільки надійно фіксує труби і має привабливий зовнішній вигляд. У прихованих місцях краще застосовувати дюбель-шурупи або скоби з металу.

При прокладанні труб місця стиків з'єднують за допомогою бюджетного з'єднувального елемента – муфти. Якщо на даній ділянці дроту не заізольовані, місце кріплення до муфти труби допускається заклеювати герметиком. Для проходу через стіни використовуються спеціальні перфоровані гільзи, які при необхідності також обробляються герметиком.

Простягаючи кабелю в гофре, важливо уникати перегинів, які перевищують допустимий радіус.

Монтаж електропроводки в гофре відкритим способом

Монтаж гофрованих труб включає в себе кілька етапів. Алгоритм установки електропроводки в гофре відкритим способом:

 1. Для фіксації шланга застосовуються спеціальні кліпси, виготовлені з якісного пластику. Їм властиві різні розміри, вибір буде залежати від діаметра використовуваних труб.
 2. Кліпси прикріплюють до поверхонь з інтервалом 30-40 см. Роблять це за допомогою дюбель-шурупів або саморізів. Вибір деталей залежить від матеріалу, з якого виготовлена ​​поверхня, наприклад, дерево, бетон, цегла і т.д.
 3. Для надійної фіксації гофру вдавлюють в кліпсу до появи характерного клацання. Якщо кліпси були підібрані правильно ймовірність мимовільного випадання виключена.

На етапі проектування, прокладаючи схематично шлях проводки, потрібно брати до уваги такі важливі моменти:

 • Максимальний і допустимий радіус повороту гофри становить 90 градусів. Чим кут плавніше, тим краще.
 • Повороти не повинні розташовуватися близько один до одного, оптимальна відстань між ними – 4-5 метрів. Якщо така можливість відсутня, з метою безпеки проводку додатково оснащують розподільчої коробкою.
 • Максимальна довжина окремого ділянки – 25 метрів, допустима кількість розворотів – 4.

Скільки проводів можна прокласти в одній гофре

За правилами монтажу електроустановок, по різних каналах потрібно прокладати основний і резервний кабель, а також жили аварійного та робочого освітлення.

Приблизний підрахунок, скільки кабелів можна прокласти в одній гофре:

 • При діаметрі 16 поміщається 3 кабелю.
 • Якщо він дорівнює 20, поміститься 4-5.
 • Діаметр понад 25 вміщує 5-6 кабелів.

Точна кількість розраховується за умови, що довжина труби складає не менше 35 метрів.

При пошкодженні цілісності металеві конструкції споюють за допомогою спеціальної кислоти. Якщо порушена цілісність пластикової гофри, отвори заварюються поліетиленом.

Переваги гофри полягають в доступній вартості, легкій вазі, що значно спрощує процес транспортування і установки, висока опірність термічним і механічним впливам, тривалий експлуатаційний термін.

Як правило, труднощів при виборі і установці гофрованих труб не виникає. Під час проведення робіт потрібно дотримуватися техніки особистої безпеки, при роботі з електричними кабелями важливо знеструмити приміщення і перевірити в жилах напруга.