Як розвести клей для шпалер

Як правильно розвести клей для шпалер

Якщо господар квартири надумав її ремонтувати за допомогою обклеювання шпалерами, то такий процес як розведення шпалерного клею буде обов'язковою програмою при роботах. Ті, хто вже не перший раз займаються ремонтом, зможуть без зусиль правильно провести таку процедуру, а от новачкам потрібна теоретична допомога. Здавалося б, цей нескладний процес, нічим особливим не відрізняється. Але розводити клей потрібно відповідно до дотриманням правил і технології. Тільки в разі, якщо все зроблено правильно, і отриманий якісний склад, можна сподіватися на відмінний кінцевий результат і клеїти шпалери без побоювань, що вони відваляться. У цій статті буде представлена ​​технологія розведення шпалерного клею незалежно від виду використовуваних шпалер і дані практичні рекомендації, які є обов'язковими до дотримання.

Скільки знадобиться клею

Розрахунок шпалер ні у кого не викликає труднощів, а ось скільки клею знадобиться на кімнату тієї чи іншої площі зазвичай порахувати дуже важко і матеріал купується «на око». Для розрахунку клею потрібно враховувати, який тип шпалер оклеивается, в якому стані базове покриття, який клей купується.

На упаковці можна знайти приблизні цифри витрати клею для певного матеріалу. Але не варто повністю довіряти цій інформації, так як практика показує, що зазвичай клею потрібно все-таки більше.

Розрахунок кількості краще зробити з невеликим запасом, так як при проведенні ремонту неминуча часткова втрата матеріалу, пов'язана з різними факторами.

Витрата клею зазвичай такий:

 • Для шпалер тонких паперових – це приблизно близько 20 грам на 1 квадратний метр;
 • Для важких вінілових шпалер, клеїти які складно, – близько 50 грам на 1 квадратний метр матеріалу.

Якщо передбачається заздалегідь прогрунтувати клеєм стіни, то витрата відповідно збільшується. Це, як правило, близько 10 грам на квадратний метр. Ці цифри виходять з тієї інформації, що вказана на упаковках, але для різного шпалерного клею вони можуть трохи відрізнятися, тому кожен випадок розглядається в індивідуальному порядку.

Необхідні інструменти та матеріали

Розведення клею вимагає наявності певних інструментів, які зазвичай є у кожного вдома, але, якщо таких не знайшлося, то доведеться докупити їх і заздалегідь приготувати.

Для розведення знадобляться:

 • Правильно підібраний в залежності від типу шпалер клей.
 • Велика ємність у вигляді таза або відра. Вона повинна бути досить об'ємною, щоб клей при перемещіваніе НЕ розхлюпується.
 • Вода. Тут варто звернути особливу увагу на те, щоб у воді не було домішок піску. Для отримання однорідної маси з відсутністю грудочок потрібно використовувати воду кімнатної температури, приблизно 25 градусів. Якщо використовується більш гаряча вода, то необхідно додатково потурбуватися наявністю будівельного міксера для перемішування.
 • Інструменти для розмішування. Це суто особиста справа кожного, хто розводить клей. Найпростішим варіантом є звичайна чиста палиця, але це може бути і будівельний міксер. Найвинахідливіші використовують кухонний міксер. Ще одним непоганим варіантом виступає звичайна дриль з насадкою міксер.

технологія розведення

Для визначення точного алгоритму роботи потрібно кожен етап робити з особливою акуратністю і підходити до нього особливо уважно:

 1. Підготовка води в тій ємності, яка призначена для розведення. Про температуру говорилося раніше.
 2. Ознайомлення з інструкцією на упаковці і оцінювання того, скільки додано води і скільки сухого клею знадобиться. Обов'язково дотримуватися пропорції, так як недолік води може спричинити за собою отримання занадто густий масу, яку дуже важко буде наносити, або взагалі розмішати.Якщо води буде занадто багато, то суміш вийти занадто рідкою, буде розтікатися і капати і не зможе утримати належним чином шпалерні полотна.
 3. Воду потрібно постійно помішувати, утворюючи рухами воронку, в яку поступово необхідно засипати сухий клейовий порошок. Якщо помішування не буде, то клей збереться грудками, розбити які буде досить складно.
 4. Після висипання всього матеріалу, потрібно продовжувати ретельно розмішувати. Робити це слід до того моменту, поки суміш не стане однорідною і прозорою. Зазвичай приготувати такий клей можна швидко.

Кілька практичних порад

Перед виконанням робіт по розведенню клею потрібно ознайомитися з наступними нюансами, які допоможуть якісно це зробити і в подальшому уникнути супутніх проблем:

 • Важкі шпалери краще клеїти на масу, яка була замішана густішою для того, що склад зміг утримати полотна.
 • Весь вміст коробки клею краще розділити на 2 рівні частини, розвівши спочатку одну, а потім другу. Так буде зручніше відстежувати консистенцію і регулювати її.
 • Якщо одна порція клею вже готова і хочеться змушують залишився порошок, то зробити це потрібно в окремій ємності, щоб не виникло небажаних грудок.
 • Для грунтовки стін робиться більш густий розчин клею, ніж для шпалер.
 • Обов'язково перед роботою потрібно вивчити інструкцію по розведенню, і визначити який вид шпалер використовується тому, як густота залежить від типу покриття.

висновок

Від того, наскільки якісно розлучений клейовий склад залежить кінцевий результат обклеювання. Не дуже приємно потім буде бачити відстаючі стики, які доведеться постійно підклеюють або нерівності, що виникають через наявність на зворотному боці полотна клейових грудочок, зробити з якими вже буде нічого неможливо. Якщо чітко дотримуватися технології, то можна професійно наклеїти шпалери і уникнути всіх подальших неприємностей.