Як утеплити підлогу на дачі вибір матеріалів, варіанти ізоляції, технологія

Утеплення підлоги на дачі своїми руками швидко і просто

Нерідко сезон збору врожаю триває до перших морозів. Залишатися на ніч при мінусовій температурі в невтепленому дачному будиночку досить некомфортно. Використання сучасних ізоляційних матеріалів дозволяють самостійно зменшити втрати тепла в приміщенні. Утеплюючи стіни і стелю, не слід забувати, що холод проникає в приміщення знизу через покриття для підлоги.

Вибір матеріалів та інструментів

Перш за все, слід ознайомитися з технічними характеристиками сучасних матеріалів, пропонованих для утеплення.

 • Керамзит – використовується в якості засипки на чорновий або бетонну підлогу.
 • Пінопласт – має гарну парової і тепловою ізоляцією. Єдиним недоліком є ​​схильність до крошенію.
 • Пінополістирол і Піноплекс – мають відмінні теплоізоляційні якості.
 • Мінеральна вата – застосовується досить часто між цокольній частиною і підлогою першого поверху.
 • Ековата – виготовляється з паперових відходів, просочених антисептиком і антипіренами.

Спеціального інструменту для укладання теплоізоляції не буде потрібно, матеріал легко ріжеться гострим ножем. Для виготовлення чорнового і чистового статі знадобиться стандартний набір плотницкого інструменту:

 • монтування;
 • сокиру;
 • молоток;
 • стамеска;
 • будівельний рівень;
 • пила;
 • рубанок;
 • викрутка.

Значно прискорити роботу дозволить використання електричних інструментів. Невелика дискова пилка і шуруповерт будуть гарною підмогою.

Утеплення чорнової підлоги

Зробити чорнову підлогу нескладно. До нижньої частини лаг шурупами кріпиться брус розміром 2х2 см, на який укладаються тонкі дошки, листи фанери або USB, вирізані за розміром. Якщо лаги мають невелику висоту, замість бруса краще використовувати алюмінієвий або сталевий куточок. Всі дерев'яні деталі чорнової підлоги обов'язково слід обробити антисептиком для запобігання появи грибка і гнилі деревини.

В якості гідроізоляції використовується руберойд або поліетиленова плівка, яка укладається на чорнову підлогу між лагами. Краї плівки загинаються, напускають на лаги і кріпляться будівельним степлером. Стики між плівкою виконуються внахлест не менше 100 міліметрів.

На підготовлену поверхню підганяється і укладається утеплювач. Найпростіше працювати з мінеральною ватою, що має пухку структуру, або з насипними компонентами. Листова теплоізоляція вимагає більш ретельної підгонки стиків або застосування монтажної піни. Укладений утеплювач повинен бути врівень з верхом лаги або трохи нижче, щоб не створював перешкоду при установці чистового статі.

Перед монтажем підлоги поверх покладеного утеплювача укладається ще один гідроізоляційний шар з поліетиленової плівки для запобігання попадання вологи зверху. На лаги настеляються статеві дошки або монтується фальш-пол з листів фанери або деревоволокнистих плит під лінолеум або ламінат.

Утеплення по дерев'яній підлозі

Якщо дозволяє висота приміщення, в якості чорнового статі можна використовувати вже існуючий дерев'яний настил. Для утеплення рекомендується використовувати листи пінополістиролу товщиною 5 сантиметрів, які мають низький коефіцієнт теплопровідності. Необхідно акуратно демонтувати плінтус і зняти з навісів все міжкімнатні двері.

На настил укласти гідроізоляційну плівку. На підготовлену поверхню шурупами закріпити додаткові лаги з бруса 50х50 мм з проміжком, відповідним ширині листа ізоляції, це дозволить уникнути зайвого різання панелей. Пінополістирол має спеціальні стикувальні пази, на які безпосередньо перед монтажем наноситься тонкий шар монтажної піни, що забезпечує герметичне з'єднання від проникнення холоду.

Поверх покладеного утеплювача облаштовується фінішний шар гідроізоляції. Залежно від передбачуваного чистового покриття проводиться монтаж деревоволокнистих плит або дощок.

При використанні в якості утеплювача пенофола товщиною 10 мм немає необхідності в установці бруса. Матеріал укладається безпосередньо на дерев'яну підлогу фольгою вгору. Шов покладених листів встик клеїться металізованим скотчем. Поверх утеплювача встановлюються листи фанери і кріпляться шурупами до дерев'яної підлоги. На виготовлену основу укладається фінішне підлогове покриття.

Технологія теплоізоляції бетонної підлоги

Бетон має високу теплопровідність і є хорошим провідником холоду. Щоб швидко і якісно утеплити підлогу на дачі, зроблений з бетону, слід використовувати сучасні технології та ізоляційні спінені матеріали.

На нижній частині стін по всьому периметру кімнати монтується демпферна стрічка, яка буде компенсувати температурні зміни конструкції підлоги. Поверхня бетону вирівнюється невеликим шаром розчинної стяжки. На вирівняну поверхню укладаються в один або в два шари панелі екструдованого пінополістиролу, поверх якого укладається поліетиленова плівка. Стики плівки, виконані внахлест з перекриттям в 100-150 мм, ретельно проклеюються скотчем. Далі укладається армована сітка і заливається самовирівнюючі розчином. Після затвердіння стяжки проводиться укладання чистового покриття підлоги.

При виборі способу утеплення підлоги на дачі слід враховувати технічний стан існуючого покриття, конструкції будівлі, рік будівництва та інші нюанси. Безсумнівно найпростіший спосіб, що не вимагає великих витрат і демонтажу покриття, – утеплення по дерев'яній підлозі, яке не складно виконати своїми руками.