Як вирівнювати підлогу під ламінат правильно і чи потрібно Чим рівняти бетонний і дерев’яна підлога

Як вирівнювати підлогу під ламінат? Бетонний або дерев'яний + Відео уроки

Ламінат є одним з невимогливих матеріалів, практично на будь-яку поверхню ви можете його покласти. Єдине, щоб він довго вам прослужив, підлогу необхідно вирівняти. Монтаж на нерівна підлога, спричинить за собою його деформацію і скоротить термін служби. Перевірте, що б висота по всьому периметру була однаковою.

Підстава може бути бетонне або дерев'яне. Обидва варіанти ми розглянемо в нашій статті.

Вирівнювання бетонної підлоги під ламінат

Бетонну стяжку найчастіше можна зустріти в багатоквартирних будинках, завдяки їй, можна вирівняти практично будь-яка підлога.

Вирівняти підлогу під ламінат можна в два етапи:

  1. Грубе або чорнове вирівнювання. Застосовується, якщо нерівності і перепади в покритті великі. Можна використовувати склад з великими фракціями. При необхідності видаліть залишки минулого покриття, особливо ті, які погано тримаються. Пропилососьте поверхню. Інакше ви можете отримати нову підлогу з безліччю бульбашок.

Розмічаємо периметр і рівень нашої стяжки. З розчину утворюємо гірки, а по ним кидаємо маяки. Готуємо розчин з цементу і піску. Якщо застосовуєте самовирівнюється, то робимо його строго по інструкції.

Заливаємо стяжку, згідно з нашими маяках. При утворенні пухирів повітря, проколюємо їх. Це можна зробити голчастим валиком.

Монолітні підлоги необхідно обробляти 2 рази, через їхню високу абсорбції. Так само рекомендуємо гарантувати підлогу, під стяжку.

  1. Фінішне вирівнювання. Пам'ятайте, що чорнову підлогу повинен висохнути. У розчині допускаються тільки дрібні фракції. На поверхню наносять тонким шаром, стежимо, щоб вона рівномірно розтікалася і утворювала рівну поверхню.

Як тільки суміш затвердіє, можна вважати, що підготовка закінчена.

При використанні самовирівнюється розчину, пам'ятайте, що застигає він приблизно 3-5 днів. Не поспішайте, якщо хочете отримати якісний підлогу.

Як вирівняти дерев'яну підлогу під ламінат

Вирівнювання підлог з дерева більш складний процес. Він вимагає більше зусиль, на відміну від бетонної підлоги.

Найкращий варіант, замінити старе покриття на новий дерев'яна підлога, проте це і найдорожчий спосіб. Давайте розбиратися, як це зробити з найменшими грошовими витратами.

Циклювання

Даний метод проблему не вирішує на 100%, але якщо ремонт необхідно зробити терміново, можна застосувати. Машинка для циклювання зрізає верхній шар, в результаті ми отримуємо рівну поверхню за короткий період часу. Після циклювання, обов'язково покриваємо поверхню кілька разів лаком.

Вирівнюємо підлогу під ламінат за допомогою ДСП

Найпоширеніший метод і при цьому не сильно витратний по грошах. На старе покриття монтуємо ДСП (товщиною 12 мм). При необхідності додаткового утеплення, під нього можна укласти теплоізоляційний матеріал.

Дошки ДСП можуть провисати, тому під них необхідно сконструювати опору. Не забуваємо виставляти маяки (можна використовуючи лаги і саморізи). Лаги маємо з кроком 10-25 см. Стики між листами ДСП повинні доводитися на ліги, що дозволить їх надійно закріпити на саморізи.

Поверх укладаємо підкладку і тільки потім приступаємо до монтажу ламінату.

Розглянемо тепер, як вирівняти підлогу фанерою під ламінат?

Цей метод схожий на попередній. Вся площа покривається листами фанери. Якщо старе покриття в хорошому стані, то видаляють тільки великі нерівності.

Використовуйте тільки багатошарову фанеру, так як шви не будуть збігатися і це забезпечить додаткову міцність. Закріплюємо саморізами до основи і можна укладати ламінат.

У цьому випадку нам будуть потрібні лаги з дерева. Монтуємо їх до стійок, які болтами кріпляться до старого основи. Зверху виробляємо монтаж ДСП або фанери.

В цьому випадку ви отримаєте ідеально рівну підлогу, причому за короткий період часу. Але за рахунок подібного кріплення, зменшується простір. Особливість фальш-полу полягає в піднятті лаг на кілька сантиметрів від поверхні.

Укладання ламінату на лінолеум

Лінолеум забезпечить додаткову тепло і звукоізоляцію. У цьому випадку ніяких додаткових робіт проводити не потрібно, за умови, що перепади не більше 2 мм.

Зверніть увагу на те, що лінолеум повинен бути добре приклеєний.

Монтаж на керамічну плитку

Обов'язково перевіряємо всі нерівності і надійність кріплення. Всі тріщини добре шпаклюємо. І можна без проблем укладати ламінат.

самонівелюються склади

Один з найдорожчих методів, але при цьому ви отримаєте масу переваг. Заливка відбувається точно так само, як мокра стяжка.

Можна застосовувати при перепадах до 5 мм. Грунтуем поверхню, рівнем відзначаємо маркери, плівку кладемо з напуском на стіни, готуємо суміш згідно інструкції порціями, заливаємо по невеликих ділянках, починаючи з далекого кута.

Шпателем або голчастим валиком розподіляємо і протикає бульбашки повітря. Інтервал між заливкою ділянок, не повинен перевищувати 10 хвилин. Накриваємо підлогу плівкою і відставляємо на 72 години.

Слідкуйте за температурою, вона повинна бути постійною.

При виконанні всіх рекомендацій, ви отримаєте підлогу відмінної якості, який не зажадає ремонту близько 10-15 років.