Як зашити труби в туалеті гіпсокартоном своїми руками

Як зашити труби в туалеті гіпсокартоном своїми руками

Затіваючи ремонт в квартирі, часом хочеться глобальних змін, кардинальних змін і незвичайного ефекту в результаті. У процесі творення кожна дрібниця є важливою і надзвичайно привабливою.

Тому приступаючи до ремонтних робіт санвузла, заздалегідь варто продумати всю послідовність дій, як зашити труби гіпсокартоном в вашому варіанті, і якого ж остаточного результату ви очікуєте від своєї праці.

Безсумнівно, першим виникли бажанням є заховати з очей геть настільки непрезентабельно дивляться труби. Однак варто попередити всіх майстрів, які збираються обшити труби гіпсокартоном, що це проміжний етап вашого ремонту, а варто почати роботи з ревізії всіх комунікаційних систем, щоб уникнути непорозумінь згодом.

Перші кроки

Інструкція для всіх, хто збирається своїми силами перетворить зовнішній вигляд санітарної кімнати:

 • Переконайтеся, що на всіх трубопроводах відсутні пошкодження і деформації.
 • Перевірте герметичність всіх з'єднань (якщо є течі, то усуньте неполадки до початку робіт)
 • Проведіть очищення трубопроводів від колишніх покриттів, видаліть іржу, проведіть фарбування, якщо необхідно покрийте трубопровід ізоляційним матеріалом.
 • На випадок аварійних пошкоджень зробіть план вашого трубопроводу з нанесеними на нього сполуками і запірними арматурами
 • Перед початком монтажу сплануйте місця розташування ревізійних люків, які б забезпечили доступ до ваших комунікацій в процесі експлуатації і при виникненні позаштатних ситуацій.
 • Подумайте, можливо, кращим варіантом стане заміна металевих трубопроводів на сучасні поліпропіленові матеріали, які не поступаються за міцністю, але мають більш естетичний вигляд, менш великовагових і ціна на них прийнятна для середньостатистичного обивателя.

Маскування водопровідних труб з вільним доступом

Сам собі майстер або покрокова робота

Обшивка труб гіпсокартоном проводиться в тому випадку, якщо немає можливості їх заховати в стіну виходячи з планування кімнати, утрудненого доступу або проходження каналізаційних магістралей.

Гіпсокартон (ГК) є універсальним матеріалом, з яким легко працювати, дозволяє створювати будь-які обриси для оформлення приміщення. Для ремонту в кімнатах з підвищеною вологістю (кухня, санвузол, лоджія) краще використовувати вологостійкий лист ЦК (див.також статтю про вологостійкому гіпсокартоні Кнауф).

Порада! Зробити акценти на ніші і виступи допоможе додаткова підсвітка, однак електричну оснащення і проводку необхідно передбачити до початку монтажних робіт.

Ніша для лічильника

Щоб виконати всі маніпуляції при зведенні гіпсокартонної конструкції своїми руками варто дотримуватися наступної послідовності:

 1. Робимо каркас, використовуючи металеві профілю, конструюючи в місці проходження каналізаційних і водопровідних трубопроводів подобу короба (див.також статтю Як зробити каркас під гіпсокартон – технологічні етапи).
 2. Визначаємо висоту конструкції, її ширину і глибину. Пам'ятаємо, що горизонтально розташовані профілі впливають на міцність короба і його жорсткість, тому їх варто розташовувати на відстані півметра один від одного і не рідше.
 3. Углошлифовальной машинкою відрізаємо шматки профілю, який відповідає розрахованим розмірами.
 4. З'єднуємо профілю саморізами, строго під прямим кутом, щоб потім остов було можливо зміцнити на поверхні панелей.
 5. Пригвинчуємо каркас до несучих стін шурупами і дюбелями, стаціонарно фіксуючи і не допускаючи його зміщення за межі декоруємої елементів.
 6. Проводимо заміри металевої конструкції і вирізаємо з гіпсокартону заготовки.
 7. Кріпимо саморізами гипсокартоновиє вставки до профілів по бічних поверхнях.
 8. Робимо одну або кілька отворів для ревізійного вікна в місці запірної арматури і з'єднань.
 9. Завершальним етапом служить обробка керамічною плиткою гіпсокартону. Якщо ви використовуєте панелі з пластика в якості обробки, тоді подальша обробка не потрібна взагалі.

Перегляд відео з покроковим описом проведених робіт допоможе вам більш продуктивно і якісно провести роботи з приховування стічних і водопровідних труб.

Умільцям на замітку

Основні маніпуляції по збірці і монтажу короба на цьому етапі завершено. Трубопроводи надійно заховані і задекорована гіпсокартоном, а вам належить творча робота – декоративне оздоблення. Всі поверхні санвузла повинні легко піддаватися вологого прибирання, а значить, найбільш оптимальним варіантом може стати керамічна глазурована плитка.

Поглиблена ніша для туалетного приладдя

Якщо ви хочете додати в оформлення туалетної кімнати кілька сучасних прийомів дизайну, то монтуючи короб можна продумати декоративні елементи у вигляді ніш і сходинок, які крім естетичного вигляду будуть ще і функціонально задіяні в якості поличок для миючих засобів та туалетного паперу.

висновок

Багато хто чомусь думають, що ховати труби не варто, так як в разі необхідності дістатися до них буде неможливо. Хочеться вірити, що ми вас переконали. Як ви помітили, заховати труби, залишивши до них доступ не так вже й складно і цілком можна це зробити своїми руками. Адже головне, щоб було бажання, а поради з будь-якого питання ви завжди можете знайти на нашому сайті.

Труби сховані під гіпсокартон – фото

Вдалого ремонту!
Читайте також статтю «Як закрити батарею гіпсокартоном, не втрачаючи тепло в кімнаті».