Які труби для водяної теплої підлоги краще використовувати – розбір варіантів

Труби для водяної теплої підлоги: розбираємося, які краще використовувати і чому

На ринку будматеріалів представлені різні види труб, які використовуються для монтажу систем опалення, гарячого (ГВС) і холодного (ХВП) водопостачання. За якими ж критеріями вибирається труба для теплої підлоги? При виборі чималу роль відіграє вартість матеріалу, складність його монтажу, тривалість терміну експлуатації. Гарантом якості товару служить ім'я виробника. Багато споживачів вважають за краще вибирати більш дорогі труби відомої марки. Адже матеріал від невідомої компанії може бути підробкою. Найчастіше для монтажу теплої підлоги використовують металопластикові труби і полімерні труби, вироблені із зшитого поліетилену. Звичайно, при наявності коштів можна придбати і мідні труби, але при цьому собівартість монтажу істотно збільшується. Тому цей матеріал дуже рідко застосовують на практиці.

Кожен вид труб відрізняється експлуатаційними та технічними характеристиками, особливостями монтажу. В даному відеоролику показаний монтаж системи водяного статі з полімерних труб.

Труби із зшитого поліетилену

Труби, виготовлені із зшитого поліетилену, славляться своєю стійкістю до термічних дій, що дозволяє збільшити температуру теплоносія. Висока міцність виробів досягається за рахунок використання спеціальної технології при їх виробництві, суть якої полягає в застосуванні високого тиску.

Зшиті поліетиленові труби, призначені для монтажу теплої підлоги, випускаються з різною щільністю. Рекомендована щільність зшивання перебувати в діапазоні 65-80%. Дана характеристика впливає на вартість матеріалу. Обробка поліетилену може бути організована декількома методами, а саме:

  • газом сіланом (щільність зшивання становить 65%);
  • пероксидом з щільністю зшивання 75%;
  • опроміненням в магнітному полі потоком електронів (щільність зшивання – 60%).

Для отримання міцного герметичного з'єднання використовуються унікальні фітинги, при цьому операція займає всього кілька секунд. На кінець труби надівається спеціальне кільце. Потім за допомогою інструменту, призначеного для виконання з'єднань, ділянку труби розширюється. В отримане розширене отвір вставляється фітінг. Далі труба міцно обжимается навколо фітинга кільцем і на цьому монтаж з'єднання завершується.

Труби із зшитого поліетилену з кисневим шаром ідеально підходять для монтажу теплої підлоги, але через свою дорожнечу поки програють за популярністю металопластикових виробів

металопластикові труби

Металопластикові труби для теплої водяної підлоги не поступаються за популярністю полімерним виробам. При нагріванні ці труби зберігають свою структуру, витримують значні навантаження, можуть експлуатуватися протягом тривалого терміну служби. Вони виготовляються усіма виробниками в пятислойной варіанті виконання. При цьому три шари є основними, а два – сполучними (клейовими).

Конструкція металопластикової труби складається з п'яти шарів, зазначених на розрізі вироби. Верхній і нижній шар – зшитий поліетилен. В середині – алюмінієва фольга, поєднана зі зшитим поліетиленом шарами спеціального клею

Ось як влаштована така труба:

  • Внутрішній шар, який відповідає за забезпечення робочих параметрів труби по тиску і температурі, виконується із зшитого поліетилену за методом екструзії.
  • Далі йде шар спеціального клею речовини, що забезпечує надійне з'єднання зшитого поліетилену з прошарком з алюмінію.
  • Для виготовлення алюмінієвого (газонепроникного) шару йде спеціальна фольга, товщина якої в залежності від діаметра і типу труби може варіюватися в діапазоні 0,2-2,5 мм. Алюмінієва фольга зварюється по всій довжині труби двома способами – встик або внахлест.
  • Потім наноситься ще один шар речовини, що клеїть, що з'єднує алюмінієву трубу з зовнішнім захисним шаром.
  • Верхній шар може виконуватися з поліетилену (зшитого або звичайного з високою щільністю).

Завдяки такій будові металопластикові труби мають високу гнучкість, стійкістю форми після згинання, що важливо при монтажі систем теплої підлоги. Адже трубопровід доводиться укладати у вигляді змійок і спіралей з великою кількістю поворотів. Легка вага труб істотно спрощує монтажні операції.

Способи укладання труб системи теплого водяного статі: варіанти укладання змійкою і равликом

Як підрахувати приблизний витрата труб?

При проектуванні системи теплого водяного статі в конкретному приміщенні виходять з того, що максимальна довжина труби теплої підлоги може становити не більше ста метрів. Одна петля водяної теплої підлоги виконується з цільного шматка труби. Вже підраховано, що 100-метрової бухти вистачає на площу статі, яка налічує 20 квадратних метрів. Знаючи загальну площу приміщення, можна порахувати приблизний витрата труби на теплу підлогу. При виконанні розрахунків рекомендують викидати ділянки, на яких не передбачається обігрівати підлоги. Це дозволить уникнути придбання зайвих метрів труби.

Виконуючи розрахунок, слід враховувати відстань, яке буде залишати між сусідніми витками. Це відстань фахівці називають крок. Величина кроку залежить від температури в зоні укладання теплої підлоги. Максимальний розмір кроку дорівнює 35 см. При перевищенні цієї межі людина буде відчувати зональний перепад температури підлоги, так як його поверхня не зможе прогріватися рівномірно.

Для проектування і подальшого монтажу системи теплого водяного статі краще запросити фахівців, які порадять найкращі труби та інші витратні матеріали. Монтаж, виконаний командою професіоналів відповідно до підготовленого проектом, забезпечить довгу роботу водяного теплої підлоги.