Який ламінат можна класти на теплу підлогу

Чи можна стелити ламінат на теплі підлоги

Ламінат володіє багатьма чудовими властивостями: зносостійкість, міцністю, довговічністю. Однак відомо, що це покриття під впливом вологи або підвищеної температури може змінювати свої параметри.

Теплі підлоги стали звичним атрибутом нашого побуту, цю систему повсюдно використовують в квартирах і заміських будинках в якості додаткового і навіть основного опалення. Так чи можна поєднати популярне підлогове покриття з системою теплої підлоги?

сумісність

Виробники і фахівці дають на це питання позитивну відповідь. І відразу додають, що використовувати можна далеко не кожен вид ламінату і не кожну систему.

Ламінат не можна порівнювати з покриттям для підлоги з натурального дерева, які від надлишку вологи розбухають і їх починає «вести», а від підвищеної температури стискатися і висихати. Однак як відомо, він теж не «дружить» з водою, а підвищена температура підстави понад 30 ° С може стати початком процесу виділення формальдегідних смол. При звичайній кімнатній температурі ніякої загрози для здоров'я немає, у вашій кімнаті крім підлогового покриття ще й меблі можуть містити формальдегідні смоли в якості сполучного речовини для виготовлення композитних матеріалів з використанням деревини.

В силу цього настійно рекомендується спільно з системою теплої підлоги використовувати ламінат класу Е1 або Е0, в якому низький вміст формальдегідів.

Сумісність покриття з теплою підлогою вказується на упаковці піктограмами:

Крім піктограми, на упаковці може бути напис «Underflоorheating» або «Warm Wаsser», що відповідає дозволяючим змістом піктограми.

Підлогове покриття з такою піктограмою на упаковці можна укладати на теплу підлогу.

Слід лише звернути увагу, що товщина панелі не повинна бути менше 8 мм. Більш тонкі панелі постійну зміну температурного режиму сприймуть погано. Досвід показує, що оптимально підходить ламінат 31 або 32 класу з товщиною панелі 8-10 мм.

Сучасна система замкового з'єднання Click відмінно підходить для використання з теплими підлогами, так що не варто переживати, що панелі можуть розійтися і з'являться щілини. Крім того, на ринку є моделі з алюмінієвими замками, а деякі виробники пропонують замки з металізованим посиленням.

При виборі ламінату варто звернути увагу на максимально дозволену виробником значення нагріву поверхні панелі. Як правило, дозволена температура не перевищує 27 ° С.

Ще один дуже важливий показник – опір матеріалу. Вважається, що система теплої підлоги рентабельна, якщо сумарне значення всіх верств «пирога» підлогового покриття не перевищує 0,15 м²К / Вт. З урахуванням опору підкладки ламінат повинен мати показник в межах 0,10 м²К / Вт.

Існують системи теплої підлоги електричні, плівкові (інфрачервоні) і водяні.

електричний

Будучи найпоширенішим типом, електрична тепла підлога з використанням нагрівального кабелю в стягуванні в меншій мірі підходить для ламінату. На відміну від керамічної плитки. Справа в тому, що підкладка і сам ламінат мають низьку тепловіддачу (помацайте панелі – верхній, захисний шар зазвичай буде прохолодним). Кабель повинен спочатку прогріти стяжку, в яку він укладений, а потім через підкладку стяжка буде нагрівати панелі. Для цього потрібен час, а значить витрати на обігрів приміщення зростуть.

У будь-якому випадку стяжка підлоги повинна бути якісною і рівною (перепади висот допускаються в межах 2 мм на довжини 2-метрової вимірювальної рейки), а система контролю і управління дуже надійною, щоб забезпечити необхідний рівень нагріву.

Плівковий (інфрачервоний)

Для ламінату оптимально підходить система плівкового статі.Система являє собою тонку плівку, на якій закріплений струмопровідний матеріал в формі смуг. Плівка укладається під підкладку і нагріву стяжки не потрібно, що забезпечує економічність в експлуатації. Необхідна температура поверхні панелей досягається швидко і може бути точно встановлена ​​в межах дозволених значень.

В даний час провідні виробники почали випуск ламінату з інтегрованою системою інфрачервоного теплої підлоги, проте вартість таких моделей поки малодоступна.

Почнемо з того, що укласти ламінат на водяну теплу підлогу в міській квартирі не вийде – водяна підлога заборонений. Спроба його укласти закінчиться в кращому випадку приписом демонтувати і відновити первісний опалення.

Укласти ламінат на водяну теплу підлогу можна в заміському будинку, тим більше що автономна система водяного опалення з регулюванням температури носія ідеально підходить для цього підлогового покриття.

висновок

Для правильного укладання ламінату на теплу підлогу потрібно знати, чи підходить вибрана модель для цієї мети. Піктограми на упаковці забезпечать вас необхідною інформацією.

Ламінат чудово «дружить» з плівковим (інфрачервоним) теплою підлогою, «уживається» з електричним (на перший план виходять питання економічності системи), і в міських квартирах «не має жодних стосунків» з водяним.