Каналізація для лазні своїми руками – можливі схеми і приклади пристрою

Каналізація для лазні своїми руками: можливі схеми і самостійний пристрій

Каналізація – предмет не дуже поетичний, проте самий переконаний романтик не може обійтися без цього сучасного зручності. Навіть таке відносно невелике будова як лазня потребує правильного видаленні стічних вод. Щоб каналізація для лазні своїми руками була влаштована правильно, необхідно задуматися про неї вже на стадії проектування.

Як вибрати тип каналізації?

Тип і пристрій каналізації в лазні може бути дуже різним. Щоб вибрати максимально відповідну для конкретних умов конструкцію, необхідно врахувати:

 • тип ґрунту на ділянці;
 • глибину промерзання грунту в зимовий період;
 • розміри і прогнозовану інтенсивність використання лазні;
 • наявність вже наявної на ділянці системи каналізації;
 • можливість підключитися до централізованої каналізаційної системи.

Для піщаних грунтів, які добре вбирають воду, підходящим варіантом буде пристрій дренажного колодязя.

Для глинистих ґрунтів цей метод не підходить, тут доречніше буде організація приямку, з якого нечистоти необхідно періодично видаляти. Розрахункова схема каналізації лазні повинна складатися з урахуванням рівня промерзання грунту, щоб при сильному зниженні температури стічні води не замерзли, пошкодивши систему каналізації. Ефективним рішенням може стати пристрій септика, який також можна зробити самостійно з підручних матеріалів, наприклад, пари поліетиленових бочок.

Правильне пристрій каналізації для лазні подарує справжній комфорт

Якщо планується пристрій великої лазні, якою користуватимуться часто, то каналізація повинна бути влаштована трохи складніше і солідніше. При наявності системи видалення стічних вод з будинку логічно буде підключити до неї і стоки з лазні. Якщо є доступ до центральної каналізації, слід запланувати підключення до неї і назавжди забути про регулярне вивезення стоків.

Пристрій дренажного колодязя

Дренажний колодязь являє собою звичайну яму, яку викопують неподалік від лазні. Глибина ями повинна бути достатньою, щоб стічні води не замерзали взимку, т. Е. Враховувати слід глибину промерзання плюс рівень стоків. Наприклад, якщо грунт промерзає на 0,7 м, то мінімальна глибина дренажної ями повинна бути 1,5 м.

Щоб влаштувати дренажну каналізаційну систему, необхідно:

 1. Викопати в потрібному місці дренажний колодязь необхідної глибини.
 2. Вирити траншею, що сполучає баню і колодязь.
 3. Укласти на дно ями 10-тісантіметровий шар глини.
 4. Укрити глиною траншею і землю, що примикає до фундаменту. Глину в траншеї слід розрівняти таким чином, щоб у напрямку від лазні до ями з'явився достатній ухил.
 5. На глинистому дні ями влаштувати дренажний фільтр з керамзиту, щебеню, гравію, змішаного з піском, дрібного бою цегли і т. П. Висота дренажної подушки – близько 50 см.
 6. Засипати дренажну подушку землею і утрамбувати її.
 7. Утеплити виходить з лазні стічну трубу.

На легких піщаних грунтах можна влаштувати менш трудомісткий горизонтальний дренаж. Для цього необхідна траншея 100х30 см з глибиною 100 см. Її дно покривають 20 см шаром дренажного матеріалу і вкривають утрамбованим грунтом. Пристрій дренажного колодязя – це найпростіша відповідь на питання про те, як зробити каналізацію в лазні на легких ґрунтах.

Створення дренажного колодязя може зажадати значних земляних робіт

Як самостійно зробити приямок?

Приямок виглядає як влаштована в землі ємність для накопичення стоків, які, досягаючи певного рівня, виводяться з неї за межі дільниці. Дно і стіни приямку покривають будь-яким відповідним матеріалом, що не пропускає воду.

Основна проблема приямку, на відміну від дренажної системи, це висока концентрація неприємних запахів, які можуть проникати в баню.Справитися з проблемою допомагає водяний затвор. Влаштовують його так:

 1. Введення зливної труби обладнують в 10-12 см від дна приямка.
 2. Зверху і з боків на трубі кріпиться пластина.
 3. Між пластиною і дном залишається простір приблизно в 5 см заввишки, в якому і утворюється водяний затвор.

Якщо використовувати для пристрою каналізаційної системи дуже міцні пластикові труби, з'явиться можливість влаштувати в тому ж приміщенні повноцінний санвузол. Звичайно, при цьому слід врахувати збільшення обсягу стоків.

Схема пристрою приямка під помивочной кімнатою

Коли може бути потрібен септик?

Якщо в лазні планується влаштувати санвузол, то відповідно до гігієнічних норм стічні води необхідно направляти в септик. Влаштувати септик не складно. Для цього необхідно:

 1. Влаштувати котлован для септика. Оптимально, якщо він досягне шару гравію або піску.
 2. Забетонувати котлован.
 3. Встановити в котловані дві ємності септика, наприклад, пластикові бочки. Одна з них повинна бути перфорованої, т. Е. Покритої дірочками.
 4. З'єднати ємності пластикової трубою.
 5. Підвести до однієї з ємностей каналізаційну трубу, по якій стічні води будуть надходити з лазні.
 6. Встановити перекриття септика і закрити його кришкою.

Принцип роботи септика заснований на тому, що стоки спочатку розкладаються в першій ємності під дією анаеробних бактерій, а потім надходять в грунт з другої ємності, отримуючи додаткове очищення завдяки шару дренажу.

Септик також дозволяє оптимально вирішити проблему каналізації в лазні, але він вимагає досить великого вкладення матеріальних засобів і часу

Якщо обсяг септика досить великий, вивезення стічних вод не знадобиться. На нашу думку – це один з найоптимальніших варіантів на сьогоднішній день по співвідношенню ціна / якість.