консольні стелажі

консольний стелаж

Сучасна успішна логістика вимагає ефективних способів зберігання і обліку будь-яких товарів, навіть таких, які мають нестандартну довжину або за своїми характеристиками не можуть зберігатися в складському приміщенні простий викладкою на бетонну підлогу. Для труб, вагонки, облицювальних панелей і інших довгомірних виробів, що вимагають «ніжного» звернення, використовують консольні стелажі. Більш ефективного способу зберігання складські логістик-технологи ще не придумали.

Пристрій стелажа консольної конструкції

Вся сучасна система зберігання штучного товару заснована на використанні стелажних стійок з полками, гачками, лотками і консолями. Останні, власне, і дали назву цьому типу конструкцій. Спочатку довгомірні товари зберігали на звичайних стелажних полицях і лотках, у яких були зняті передні вертикальні стійки, а самі полки встановлені на горизонтальні консольні балки.

Далі, щоб підвищити ефективність використання складських приміщень, потрібні були міцні і легкоразбіраемие столи і полиці, на яких було б зручно розміщувати арматуру і труби – довгоміри. Після невеликих удосконалень виробниками полки були викинуті, а консолі посилені. В результаті вийшли сучасні консольні стелажі.

У конструкцію консольного стелажа входять:

  • Горизонтальні підлогові опори, що забезпечують стійкість на бетонній основі;
  • Вертикальні стійки, на яких кріпляться всі елементи стелажів, від консолей до талрепів. Уздовж трубчастих металевих стійок з невеликим кроком просвердлені отвори, які дозволяють переставляти горизонтальні рейки консолей на необхідну висоту;
  • Консольні балки, або консолі. Ці елементи отримали назву за способом закріплення на стійках. Щоб зменшити прогин консолі під вагою вантажу, конструкцію елемента посилили трикутним підкосом;
  • Система підкосів і розпірок, за допомогою яких окремі стійки збираються в стелаж консольний односторонній.

Стелажі металеві консольні, переваги застосування

Використання стелажів консольної схеми дозволяє при роботі з прокатом, арматурою або довгими трубами отримати додаткові переваги:

  • Укласти і зняти будь-які довгомірні товари з максимальною зручністю;
  • Конструкцію можна зібрати за допомогою звичайних гайковертов, невикористання зварювання дозволяє збирати-розбирати консольні стелажі необмежену кількість разів;
  • Модульний принцип дає можливість зібрати конструкції необмеженої довжини;
  • З огляду на специфіку переміщення довгих товарів в складське приміщення, для зберігання виділяються ділянки територій вздовж стін складу. В цьому випадку подібну продукцію можна дуже зручно викласти на консольний односторонній стелаж.

Більш ефективне використання приміщення можна забезпечити, якщо зберігати товари, використовуючи двосторонній варіант стелажній конструкції.

Крім високої щільності розміщення товарів, двосторонній металевий стелаж при правильній балансуванню навантаження на консолі здатний «підняти» значно більшу вагу вантажу, ніж звичайний односторонній. Тому класичні конструкції з одностороннім кріпленням балок застосовують для не самих важких товарів.

Двосторонні стелажі консольної конструкції

В цьому випадку стелаж консольний двосторонній можна розмістити по всій території складу, незалежно від загальної організації логістики на підприємстві. На сьогодні подібні двосторонні схеми широко використовуються на підприємствах і оптових торгових організаціях.

Широка номенклатура матеріалів, що використовуються в будь-якому виробництві, змушує підприємство поряд з довгомірами зберігати велику кількість запасних частин, вузлів, витратних матеріалів звичайних габаритів.

Щоб ефективно використовувати приміщення складу, логістики застосовують хитрість:

  • Стелажні конструкції виготовляють в кілька ярусів. На першому встановлюються двосторонні стелажі для важкої арматури, сталевих і чавунних труб і профільованих трубчастих стійок;
  • Верхні яруси збирають у вигляді звичайних полиць і встановлюють на консольні конструкції. Величезна маса металу на нижніх консолях дозволяє підняти полки на висоту в 5-7 м без ризику втрати стійкості всієї конструкції.

При цьому підняти прут арматури довжиною в 7-10 м з нижніх рядів консолей набагато простіше, ніж спробувати зробити те ж саме на висоті в кілька метрів. Тоді як звичайні легкі товари і деталі досить просто розміщуються на верхніх полицях.

Консольний стелаж для дому

Для спеціалізованих магазинів, в гаражах, ремонтних майстерень, для домашнього користування найбільш затребуваним виявився односторонній варіант конструкції. Основною перевагою односторонньої консольної схеми стала можливість істотної економії простору. Крім матеріалів-длинномеров, на стелажах консольної системи прекрасно вміщаються найрізноманітніші предмети, від автогуми, запчастин, лакофарбових матеріалів до рулонів шпалер і лінолеуму.

Багато умільці підгледіли і успішно використовують для домашніх потреб конструкції аналогічного пристрою, тільки замість розбірний і швидкознімною консолі використовують будівельну арматуру, приварену до вертикальних трубчастих стійок.

висновок

Нескладний пристрій і проста технологія збірки зробили консольні стелажі одними з найбільш затребуваних для зберігання товарів, інструментів і обладнання на будівельних складах і супермаркетах. При цьому термін експлуатації виходить досить великим, якщо проводиться щорічна ревізія конструкцій. Вибракування зношених і деформованих консолей дозволяє проводити відновлювальний ремонт з мінімумом витрат.