Наконечники для проводів під опресовування штирові, типи розмірів та маркування

Призначення і вибір наконечників для проводів під обтиск

Щоб електричні прилади працювали безперебійно і тривало, важливо забезпечити надійний контакт і щільне прилягання кабелю до електричної мережі. З цією метою використовують спеціальні наконечники для проводів, призначені для опресування. Для якісного виконання робіт потрібно ознайомитися з особливостями проведення заходу та підготувати спеціальний інструмент.

Призначення і область застосування

Основне завдання наконечників – забезпечити надійний контакт між декількома провідниками, шиною і проводом, а також затискачем і проводом. Також їх використовують, щоб спростити монтажні роботи, пов'язані з електротехнічним обладнанням, при виконанні будь-яких технологічних операцій.

Кабельні наконечники служать якісним аналогом різних скруток і всіх типів саморобних з'єднань, які ще дуже поширені. Це недороге і просте в застосуванні пристосування служить гарантом якісної фіксації дроти всередині гільзи.

Маркування наконечників для проводів

Якщо пристрій містить відрізняється в залежності від виробника, який спеціалізується на випуску наконечників. Деякі з них віддають перевагу повній буквено-цифровий маркування, а інші ж використовують тільки цифрові значення.

Маркування та конструктивні особливості залежать від стандарту, на підставі якого він був виготовлений. Найбільшим попитом серед та поширеними вважаються вітчизняні та європейські стандарти типу ГОСТ 23981-80, ТУ і din.

 • Типи наконечників: гільза – Г, кільцевої – К, трубчастий – Т, штирьовий – Ш.
 • Конструкція: розрізний – Р, тато – П, мама – М.
 • Додаткове оснащення вінілової ізоляцією: комбінація ВІ або В.

Цифрове позначення включає перетин і площа наконечника, діаметр отвору, призначеного для з'єднання з кабельної жилою. Також може міститися інформація про розмір отвору під болт.

варіанти виконання

Залежно від конструктивних особливостей наконечники для проводів під опресовування можуть ділитися на одинарні та подвійні. Візуально деталь являє собою трубку, виготовлену з міді і оброблену з гальванічного методу. Один торець деталі може оснащуватися розвальцюванням, це необхідно при роботі з проводами, що складаються з великої кількості маленьких дротів. Ізоляція – манжета, виготовлена ​​з поліаміду.

За конструкцією наконечники діляться на гвинтові і вимагають опресування. Особливість перших полягає в тому, що кабель затискається за допомогою болтів. Використовувати другий різновид краще, якщо робота має бути з одножильний проводами. У домашніх умовах і побуті частіше використовують другий варіант, оскільки вони також підходять для гнучкого багатожильного кабелю.

Також деталі діляться на кілька видів залежно від способу підключення: кутові, вилочні й прямі, кільцеві, втулкові.

Підбір наконечників для обпресування проводів

При виборі електромонтажної деталі потрібно орієнтуватися на матеріал виготовлення, перетин і гнучкість використовуваного кабелю, а також способу підключення до побутової техніки та іншим електричних приладів.

 • Один з найважливіших аспектів – перетин кабелю. Якщо воно буде більше діаметра отвору наконечника, кабель просто не увійде в гільзу; якщо менше, з'єднання не буде щільним.
 • Способи підключення до обладнання також може відрізнятися. Електромонтажну деталь потрібно використовувати в тому випадку, якщо комутація прямим з'єднанням неможлива.

Щоб з'єднання вийшло якісним, слід враховувати гнучкість наконечників.

Основні правила опресовування

Щоб якісно виконати опресовування проводів за допомогою наконечників, важливо дотримуватися таких правил і рекомендації:

 • Правильно підібрати електромонтажну деталь.
 • Ретельно зачистити жили проводу.
 • Для якісного обтиску використовувати спеціальне обладнання.
 • Правильно підібрати матрицю.

Важливий фактор, від якого залежить результат – суворе дотримання послідовності дій при обтиску.

Щоб не пошкодити з'єднувальні елементи, потрібно додатково встановити діаметр на прес-кліщах.

Наконечники штирові НШВІ

НШВІ – це штирові електромонтажні деталі втулкового типу. Їх виготовляють з електролітичної міді, тильна сторона покривається ізоляційним матеріалом. Матеріал піддається обробці за допомогою гальванічного лудіння.

У промисловості і домашніх умовах такі деталі використовуються для опресовування кабелів з перерізом не менше 0,25 мм.кв. У порівнянні з аналогами цей тип конструкцій має багато переваг, основне з них – істотна економія часу, яка витрачається на опресовування.

Обтиск багатожильного дроту НШВІ здійснюється наступним чином:

 • Проаналізувати площа перетину дроту і вибрати правильну марку наконечника. Важливо, щоб жили безперешкодно входили з боку спідниці.
 • Гільзи рекомендується купувати з невеликим запасом. Наприклад, провід 1,25 мм повинен обжимається гільзою від 1,5 мм.кв, а перетин спідниці буде не більше 2,5 мм.кв.

Для якісного виконання робіт рекомендується використовувати спеціальні прес-кліщі або гідравлічні кліщі, інструменти марки ПК1 або ПК1М.

Наконечники застосовують не тільки для коректної і тривалої роботи електричних приладів, але і з метою безпеки. Ненадійні з'єднання можуть стати причиною короткого замикання і загоряння, що завдасть великої шкоди здоров'ю і майну.