Освітлення у вітальні фото

Освітлення у вітальні

Освітлення у вітальні повинне бути гармонійним доповненням до того образу, який створюють в цій кімнаті. Саме висвітлення в залі дозволяє підкреслювати деякі декоративні елементи, виділяти зони в кімнаті.

Особливості організації освітлення

Освітлення в залі може бути організовано різними способами, в залежності від обраного стилю, особистих смакових переваг власника кімнати, але серед поширених варіантів можна відзначити установку центральної стельової люстри.

Наприклад, якщо зал має невисокий стеля, для освітлення краще вибирати світильники, які вбудовуються в стелю.

У вітальню з низькими стелями можна купувати невеликі стельові люстри, готові рішення можна знайти в відео фрагменті

Цікавим рішенням є комбінація спальни. В цьому випадку можна не тільки розділити простір на кілька повноцінних функціональних зон, але і використовувати для кожної окремої ділянки свій варіант освітлення.

Наприклад, для кухні досить буде розмістити над обідньою зоною великий світильник. У місці прийому гостей і відпочинку можна обмежитися покриттям торшером, підкресливши самітність створюваної обстановки.

Для стелі, що має багатоступеневий варіант, важливо продумати його додаткову внутрішнє підсвічування.

Будь-яке висвітлення у вітальні (фото представлені нижче) має відповідати интерьерному стилю, обраному для декорування вітальні.

Цікавим рішенням створення освітлення в класичній вітальні, професіонали вважають додаткове підсвічування картин або фотографій, розташованих на стінах приміщення.

Корисні поради

Світло у вітальні залежить від безлічі факторів, включаючи фінансові можливості власника міської або заміської нерухомості.

Якщо передбачається установка тільки великий стельової люстри, в такому випадку складно буде домогтися рівномірного розподілу світлового потоку за обсягом кімнати. Саме тому інтер'єрні професіонали настійно рекомендують крім центрального стельового світильника розміщувати по периметру приміщення світлодіодне підсвічування або закріплювати на стінах кімнати невеликі світильники.

Місцеве освітлення можна організувати декількома способами. Першим варіантом буде створення перегородки з листів гіпсокартону або організація декоративної ніші. Для такої конструкції можна скористатися накладними або вбудованими світильниками. Даний дизайнерський прийом дозволить внести додатковий світло в темне приміщення.

При використанні висхідних або низхідних ламп, можна надати залу додаткову легкість і легкість.

При використанні в зонуванні вітальні спеціального подіуму, можна за допомогою підсвічування виділити перехід однієї зони в іншу. За допомогою світильників, інтер'єрні фахівці часто виділяють перепад між статями.

оригінальні прийоми

За допомогою настільних ламп можна робити акцент на певному предметі. При виборі настільної лампи, професіонали радять звертати увагу на дизайн абажура. Наприклад, у класичній вітальні, можна використовувати симетричне розташування на тумбочці або журнальному столику двох торшерів.

Торшер доречний в кутку кімнати, поблизу дивана. Саме цей освітлювальний прилад інтер'єрні професіонали вважають незмінним елементом класичної вітальні.

З його допомогою можна виділити в кімнаті простір для роботи або відпочинку. Саме торшер оптимальний для створення локальної місцевої підсвічування.

У просторому приміщенні при підсвічуванні певних ділянок будуть потрібні бра. Їх раскрепляют на стінах, отримуючи від цих освітлювальних приладів бажаний світловий ефект.

Якщо потрібно виділити камін, по обидва його боки розміщують бра, виділяючи опалювальний прилад.

Підвісні світильники є альтернативою класичній стельової люстри. Їх закріплюють на стелі, вибирають в залежності від стильового напрямку, обраного для залу.

Класикою будь-якої вітальні в интерьерном мистецтві вважають люстру. Навіть за допомогою найпростішого, але функціонального освітлювального приладу подібного типу, можна внести істотні перетворення в загальний образ кімнати.

висновок

Освітлення є важливим моментом в дизайні вітальні, тому професіонали приділяють підбору освітлювальних приладів особливу увагу. Завдяки красивій люстрі можна надати залу вишуканість і благородність, завершити загальний образ.

Точкові світильники допомагають виділяти в кімнаті окремі елементи або ділянки, наприклад, картини, ніші, зони для відпочинку.

Професіонали все частіше використовують при декоруванні сімейних кімнат варіант комбінованого освітлення. Наприклад, стельова люстра доповнюється світлодіодним підсвічуванням, настінними точковими бра.

Для того щоб підбирається варіант освітлення був оптимальним для конкретної кімнати, бажано продумувати його ще на стадії проектування стильового напрямку.

Маючи уявлення про те, яке призначення буде виконувати окрема зона вітальні, в неї можна підібрати певний джерело освітлення. Наприклад, для робочої зони потрібно настільний світильник або торшер, а для спільного перегляду телевізійної програми можна обмежитися тільки невеликим настінним бра.