Шпалери для коридору та вітальні – особливості вибору обробки і фото ідеї з рекомендаціями

Шпалери для коридору та вітальні: фото ідеї з рекомендаціями

Шпалери, хоча і мають дуже вражаючу історію свого застосування, все ж ніколи не виходять з моди. Виробники таких оздоблювальних матеріалів постійно працюють над різноманітністю асортименту як за складом, так і за дизайнерським оформлення.

Шпалери для коридору та вітальні

Важливим критерієм вибору будь-якої обробки завжди є особливості тієї зони квартири або будинку, в якій вони будуть експлуатуватися. Не є винятком і шпалери для коридору та вітальні – вони повинні володіти специфічними якостями, так як ними будуть відбуватися приміщення, по-перше, з великою інтенсивністю руху людей, а по-друге – як правило, не мають природного освітлення. Зрозуміло, що крім чисто експлуатаційних характеристик, обробка не повинна бути позбавлена ​​і належної естетичності. Тим більше що передпокій – це перше приміщення, куди потрапляє гість, і від правильно підібраного оздоблення стін буде багато в чому залежати перше враження від квартири в цілому.

Критерії вибору шпалер для передпокою і коридору

Щоб визначити особливості матеріалу, який рекомендується використовувати для обробки прихожей, необхідно враховувати кілька факторів, пов'язаних з експлуатаційними характеристиками приміщень, естетичної складової, а також з системою освітлення цієї зони квартири.

Існує ряд правил, яких слід дотримуватися при виборі обробки для коридору чи передпокою

 • У зв'язку з тим, що передпокій є приміщенням, куди в першу чергу з вулиці заноситься пил і бруд, який осідає не тільки на підлогове покриття, але і на стінах і навіть на стелі, повинна передбачатися можливість проведення регулярних вологих прибирань. Таким чином, шпалери не повинні бояться подібної процедури.
 • У вузькому коридорі або передпокої стіни нерідко зачіпаються при русі і при перенесенні речей. Тобто покриття повинне володіти стійкістю до стирається навантаженні.
 • Варто врахувати стиль, в якому планується оформити коридор – шпалери повинні йому відповідати.
 • Оздоблювальний матеріал, який застосовується в будь-якому з приміщень квартири, повинен бути безпечний. У категорію безпеки можна включити такі якості:

– Паропроникність, тобто шпалери повинні «дихати», інакше між ними і стіною може утворитися цвіль.

– Екологічна чистота матеріалу – шпалери не повинні викликати у мешканців квартири або будинку алергічних реакцій і тим більше – якихось токсичних уражень.

– Шпалери не повинні притягувати і накопичувати пил – це також небезпечно для людей, схильних до алергії. Тобто рекомендується обробка з антистатичними якостями.

 • Зовнішнє оформлення полотен – від нього залежить не тільки естетика приміщення, але і його візуальний обсяг, що особливо важливо в традиційно тісних коридорах і прихожих міських квартир.
 • Вибираючи шпалери, не варто забувати і про складність їх наклеювання, тобто необхідності підгонки малюнка. Тому якщо планується клеїти шпалери самостійно, а досвіду в цій роботі трохи, то бажано вибирати варіанти, які не вимагають складного суміщення. До речі сказати, такі шпалери і більш економні, так як від рулонів не залишається багато відходів.

Це правило стає тим більш актуальним в передпокої або коридорі, де, як правило, не так вже й багато просторих стін, але зате чимало дверей, тобто часто доводиться використовувати короткі фрагменти полотен.

Різновиди сучасних шпалер

Сучасний асортимент шпалер включає в себе чимало типів, які різняться за такими матеріалом виготовлення, кількості шарів, фактурності, вологостійкості і міцності. Щоб не помилитися у виборі полотен, відповідним приміщенням, для яких вони купуються, варто розглянути їх характеристики ближче.

Асортимент сучасних шпалер – надзвичайно широкий, і потрібно вміти орієнтуватися в цьому різноманітті.

Сьогодні спеціалізовані магазини представляють кілька різновидів як натуральних, так і синтетичних: бамбукові, вінілові, паперові, скловолоконні, текстильні, бамбукові і навіть металеві.

За своєю структурою шпалери бувають одношаровими і двошаровими, по-іншому їх називають «симплекс» і «дуплекс». Двошарові полотна складаються з декоративного шару і підкладки.

паперові шпалери

Паперові шпалери можна назвати традиційним матеріалом для обробки квартир, так як їх використовують з давніх часів. Полотна мають як позитивними якостями, так і досить істотними недоліками.

Паперові сучасні шпалери, безумовно, стали помітно якісніше тих, що використовувалися кілька десятиліть тому.

Почати необхідно з загальних характеристик матеріалу. Сучасні паперові шпалери значно відрізняються за якістю від виробів, вироблених раніше. Так, сьогодні можна знайти в продажу одношарові і двошарові полотна, що мають гладку і тиснену структуру поверхні. Однак, практично всі вони нестійкі до вологи і не відрізняються високою міцністю.

До позитивних характеристик паперових полотен можна віднести їх наступні характеристики:

 • Екологічність матеріалу – вони не виділяють в повітря токсичних речовин і не накопичують пил, тому безпечні для алергіків.
 • Якщо наклеювання полотен виробляти на добре вирівняні і підготовлені поверхні стін, то вони будуть виглядати не менш ефектно, ніж більш дорогі аналоги з інших матеріалів.
 • Різноманітність малюнків і забарвлень дозволяє підібрати підходящий варіант для будь-якої з кімнат.
 • Цілком «демократична» ціна на обробні матеріали дозволяє придбати його сім'ї з будь-яким достатком.

Саме завдяки цим якостям паперові шпалери залишаються популярними і затребуваними донині.

явними недоліками паперового матеріалу обробки є такі якості:

 • Нестійкість до ультрафіолету – шпалери швидко вицвітають від прямих сонячних променів. Необхідно сказати, що багато сучасні зразки виробів мають підвищену стійкість до цього фактору, однак, ціна на них, природно, вище. Справедливості заради варто помітити, що для прихожей, що не має вікон, такий «мінус» зовсім не повинен ставати визначальним.
 • Низька стійкість до механічних впливів (до стирання), що якраз відразу і говорить про те, що матеріал не особливо придатний для використання в передпокої і коридорі. Однак, паперові шпалери можуть відмінно поєднуватися з іншими матеріалами, що мають більш високу міцність. Так, паперові полотна застосовуються для обклеювання верхньої частини стін, а інший матеріал – для обробки «панельної» області, на яку припадає «левова частка» віз механічних впливів.
 • Клеїти паперові, особливо одношарові полотна, досить-таки складно. Папір швидко вбирає клей, шпалери стають занадто «м'якими», в зв'язку з чим потрібен певний досвід роботи з цим матеріалом. Допущена помилка з великою часткою ймовірності буде «фатальною» – другої спроби не випаде, і полотно вийде безнадійно зіпсованим.

Для того щоб якісно вибрати обробку, необхідно постаратися «побачити» її в інтер'єрі. Давайте поглянемо на кілька прикладів використання паперових шпалер.

Один з проектів обробки прихожей паперовими шпалерами.

1. У першому прикладі для облицювання стін обрані полотна, декоровані в щодо темних тонах. З одного боку – це раціональне рішення, так як на такій обробці не будуть бачити незначні забруднення. Однак, подібне дизайнерське оформлення не додасть приміщенню світла, а значить, доведеться посилити освітлення, що призведе до зайвих витрат.

У цьому інтер'єрі прихожей, яка не має природного освітлення, дизайнер постарався вирішити цю проблему за рахунок білого стелі, підлогового покриття, обрамленого білими плінтусами, а також дверних полотен, виконаних у світлих тонах. Однак, варто добре подумати, перш ніж зупинити свій вибір на підлогове покриття такого кольору, так як на ньому буде видно всю грязь, яку приносить з вулиці. Тому доведеться завжди тримати напоготові миючий пилосос.

Поєднання паперових шпалер на одній стіні з декоративною штукатуркою на інших

2. Інший варіант використання паперових шпалер в передпокої – це поєднання їх з декоративною штукатуркою. В даному випадку для декорування використані в основному світлі тони, а шпалери, наклеєні на одну зі стін, виступають в якості своєрідної «родзинки» оформлення.

Малюнок, нанесений на полотна, має просторовий ефект, за рахунок чого вузька частина коридору візуально виглядає ширше. Шпалери виконані в спокійних колірних відтінках і відмінно гармонують зі світлими стінами. Проте, білий колір підлогового покриття і декоративної штукатурки для прихожей все ж викликає певні побоювання. Є сенс задуматися про те, скільки часу доведеться витратити на прибирання цього невеликого приміщення. Тому якщо сподобався цей проект, і він добре підходить для конкретної передпокої, то варто взяти його за основу, змінивши на свій смак колір областей, найбільш схильних до забруднень.

Вінілові шпалери

Шпалери з вініловим зовнішнім покриттям можна назвати оптимальним варіантом як для прихожей, так і для коридору, так як вони відповідають практично всім вимогам експлуатації цих приміщень. Однак їх можна вибрати тільки в тому випадку, якщо стіни абсолютно сухі, так як цей вид матеріалу не володіє такою якістю, як паропроникність.

Вінілові шпалери, виконані в техніці «шовкографії».

Спільними для всіх типів вінілових шпалер характеристиками можна назвати їх вологостійкість і міцність. Крім того, всі вінілові полотна складаються з двох шарів – декоративного і основного. Зовнішній шар може мати гладку поверхню або ж тиснену фактуру. В якості основи під декоративний шар виробники використовують паперову підкладку або ж флізелін ( «родич» паперу, також виготовляється з целюлозних волокон, але за іншою технологією).

 • Шпалери, виготовлені на паперовій основі, можуть мати рельєфну або гладку поверхню. Полотна з рельєфом, виробляються способом гарячого тиснення, вони мають характерний блиск і імітують натуральний розтягнутий шовк. Тому оздоблювальний матеріал, вироблений в цій техніці, називається «шелкографией». Шпалери можуть бути однотонними або ж з нанесеним на поверхню правильним або хаотичним малюнком, найчастіше рослинним. Вінілові полотна не бувають яскравими, вони зазвичай витримані в пастельних спокійних тонах.
 • Флізелінова основа покривається спіненим вініловим шаром, на який наноситься малюнок методом тиснення. Цей тип полотен відрізняється від попереднього простотою наклеювання, еластичністю, а також невеликою вагою, що значно спрощує їх наклеювання на стіни.

До достоїнств вінілових шпалер в плані використання в передпокої і коридорі можна віднести їх наступні якості:

 • Високі характеристики. Правильно наклеєні шпалери складно пошкодити випадково.
 • Матеріал вологостійкий, що дозволяє при будь-необхідності проводити вологе його очищення від забруднень.
 • Естетичність дизайнерського оформлення – багате розмаїття малюнків, відтінків, фактур, рельєфів. Ці якості здатні перетворити будь-яке приміщення.

Однак, не можна не сказати про недоліки вінілових шпалер, так як вони досить істотні:

 • Вініл – це одна з різновидів пластика, тобто він не є натуральним матеріалом.Принісши додому і розгорнувши рулон цього матеріалу, можна відразу ж відчути специфічний запах. Необхідно відзначити, що після наклеювання шпалер на стіну цей «аромат» досить довго буде триматися в приміщенні. Він не токсичний, але тим не менше …
 • Матеріал не є «дихаючим», тобто не пропускає вологу. Тому при виникненні несприятливих умов між шпалерами і стіною можуть появітсья непомітні спочатку оці, а через це – ще більш «підступні» колонії цвілі.
 • Вінілові полотна на паперовій основі мають досить жорстку структуру, довго просочуються клеєм і, і їх досить складно наклеювати на стіну.
 • Важкі шпалери вимагають і спеціальних клейових складів, інакше можуть просто не втриматися на стіні – злетіти під своєю масою.

Тепер – парочка прикладів оформлення прихожей вініловими шпалерами.

Вузька передпокій, декорована вініловими шпалерами.

1. Стіни цієї вузькій прихожій в квартирі обклеєні вініловими шпалерами сіро-сталевого відтінку. Хоча на полотна завдано великий малюнок, він ніяк не впливає на візуальний обсяг приміщення за рахунок обраного кольору. Шафа, встановлений в приміщенні, має колір, добре поєднується з тоном стін, але затемняють і без того невелику і вузьку передпокій. Найкраще було вибрати для меблів той же колір, тільки на кілька тонів світліше, тоді б кімната візуально виглядала більш широкою.

Вінілові шпалери в інтер'єрі, оформленому в східному стилі.

2. У цьому проекті, виконаному в японському колориті, також використані вінілові шпалери, які мають теплі бежеві відтінки і рослинний стилізований малюнок. Завдяки добре підібраній кольоровій гамі, передпокій виглядає акуратною, затишної, світлої і вельми стильною. Підтримують колір стін яскраві плями текстилю, а також гармонійно поєднується з тоном шпалер та текстилю настінний килим, який має близькі до них відтінки. Сприяє розширенню простору і настінне дзеркало, а також світильники, виконані у відповідному стилі.

Вивчаючи цей інтер'єр, можна зайвий раз потвердеть аксіому, що шпалери будуть виглядати належним чином в тому випадку, якщо вони будуть гармонійно вписані в стиль, передбачений дизайном.

бамбукові шпалери

Цей вид шпалер має високу популярність завдяки своїм якостям і різноманіттю оформлення. Про сам флізелін вже побіжно згадувалося вище – його виробляють з волокон целюлози, які за особливою технологією збираються і скріплюються в нетканий матеріал, який відрізняється легкістю, м'якістю і еластичністю. Ці якості значно полегшують процес наклеювання таких шпалер на стіни.

Бамбукові шпалери можуть бути виконані в різних кольорах, а також бути однотонними, призначеними під фарбування.

Бамбукові шпалери бувають двошаровими і одношаровими, мають рельєфний малюнок, стійкі до механічних пошкоджень і, на відміну від паперу, мають вологостійкість.

Крім цього, особливістю полотен, виготовлених з цього матеріалу, є спосіб їх наклеювання. Клей наноситься тільки на підготовлені поверхні стін, самі шпалери в момент залишаються сухими. Клею, нанесеного на стіни, буває цілком достатньо для просочування полотен, і його витрата скорочується.

Отже, позитивними якостями флізелінових шпалер є їх наступні особливості:

 • Паропроникність, тобто матеріал вільно «дихає», завдяки чому волога не буде накопичуватися під покриттям.
 • Полотна належать до екологічно чистих матеріалів, не мають неприємних запахів і не виділяє шкідливих речовин, що говорить про їх повній безпеці для мешканців будинку.
 • Вологостійкість і зносостійкість флізелінових шпалер дозволяє проводити вологе прибирання.
 • Широка різноманіття малюнків дає можливість вибрати матеріал для різних за стилем інтер'єрів.
 • Двошарові полотна завдяки рельєфу і спіненого шару здатні приховати невеликі нерівності стін.
 • Флізелін еластичний, тому має властивість розтягуватися при наклеюванні і не дає тріщин по кутах, не деформується при усадки стін. Завдяки цій якості шпалери буде легко поєднати при виконанні обробки.
 • Полотно легко клеяться, під ними не створюється повітряних кишень, а значить, вони міцно триматимуться на стіні.
 • Ще однією перевагою матеріалу є можливість його фарбування, що позбавить при подальшому ремонті купувати і клеїти нові шпалери, а також демонтувати старі.

Нижче наведені приклади оформлення прихожих флізеліновимі шпалерами.

Варіант використання флізелінових шпалер в передпокої, оформленої в класичному, близькому до англійського стилі.

1. У представленому вище інтер'єрі використані традиційно гармоніюють між собою кольори – бежевий, білий, коричневий і охра. Всі відтінки за своїм розподілу врівноважені в просторі, завдяки чому оформлення виглядає гармонійно і респектабельно.

Малюнок шпалер традиційний для обраного стилю – він ледь виділяється на загальному тлі, але надає оформлення особливий ефект. Крім того, орнамент на стінах перегукується з малюнком підлогового покриття, що також сприяє створенню гармонії. Світильники, використовувані в інтер'єрі, також відмінно підтримують загальний стиль і створюють характерне для нього освітлення.

Світлі бамбукові шпалери в передпокої.

2. Такий світлий інтер'єр коридору, сполученого з передпокою, наповнений легкістю і повітрям за рахунок забарвлення шпалер і скомбінувати з ними декоративної штукатурки. Завдяки світлим тонам, виникає можливість значно економити на освітленні, так як світловий потік, відбиваючись від поверхонь стін і стелі, посилюється.

В даному варіанті об'єднуючим передпокій і коридор елементом є стіни, обклеєні флізеліновимі шпалерами, що мають досить великий рослинний малюнок. Незважаючи на його розмір, він не вплинув негативно на візуальний обсяг приміщення, скоріше, навіть навпаки.

склошпалери

Цей тип шпалер чомусь поки не настільки популярний, як інші, хоча володіє відмінними характеристиками для використання в будь-який з кімнат квартири або будинку. Виготовляються полотна з волокон, одержуваних шляхом розплавлення скла і кварцового піску, з необхідними добавками. З готових волокон збирається нетканий матеріал, який має білий колір і декорований одним з численних фактурних малюнків. Склошпалери призначені під фарбування після наклеювання їх на стіну. Причому, вони можуть піддаватися кількаразовому перефарбовувати, якщо в цьому виникає необхідність.

Цей різновид шпалер відрізняються і високою міцністю, і вологостійкість.

Скловолоконні шпалери в первісному і пофарбованому вигляді.

Останнім часом у продажу стали з'являтися зразки стеклообоев з нанесеними кольоровими малюнками, тому, якщо знайдений відповідний по стилю варіант, то спочатку можна придбати і його. Однак, навіть такі тоновані шпалери згодом цілком можуть бути перефарбовані в потрібний відтінок.

позитивних якостей у скловолоконних шпалер – дуже багато, і головне те, що вони повністю відповідають критеріям приміщень передпокої або коридору:

 • Полотна є екологічно чистим матеріалом, не викликає алергічних реакцій.
 • Виражена стійкість до механічних впливів. Шпалери мають високу міцність, їх складно випадково порвати або подряпати.
 • Паропроникність матеріалу дає гарантію того, що стіна буде сухою і не покриється цвіллю.
 • Вологостійкість шпалер дозволяє проводити вологе прибирання.
 • Скловолоконна обробка не притягує пил, а також не накопичує статичної електрики.
 • Негорючість матеріалу. А при контакті з відкритим вогнем або сильному нагріванні скловолоконні шпалери не виділяють небезпечних випарів.
 • Шпалери дуже легко клеяться на підготовлену стіну. Єдина умова – це застосування спеціального клею.
 • Експлуатуватися наклеєні склошпалери можуть протягом 30 і більше років, при цьому вони можуть перефарбовуватися, і навіть розфарбовуватися або розписуватися.

Єдиним недоліком цього матеріалу є їх висока вартість. Однак, з огляду на більш ніж значний термін можливої ​​експлуатації, а також можливості різного декорування, цей «мінус» стає досить умовним. Варто, напевно, заплатити один раз і забути про ремонт стін на довгі роки.

До ще однієї витраті можна віднести крихкість скляних волокон до наклеювання шпалер на стіни. Тому роботу з ними рекомендується проводити з використанням індивідуальних засобів захисту шкіри, очей, органів дихання. Але після просочування клеєм і просихання шпалер цей «негатив» повністю зникає. І обробка не принесе незручностей навіть алергікам.

Подивимося на варіанти застосування стеклообоев в передпокої.

Стіни в передпокої, обклеєні стеклообоями.

1. Склошпалери можуть мати малюнок, схожий з аналогами, виконаними з інших матеріалів, тому за зовнішнім виглядом практично не відрізняються від них. Однак, вони мають якості, які здатні створити в квартирі сприятливий мікроклімат. На фото показані скловолоконні шпалери, пофарбовані в теплий жовтий пастельний відтінок, завдяки якому в інтер'єр як би додається сонячного світла, чого завжди не вистачає в передпокоях, де відсутнє природне освітлення.

Правильно підібрані і розподілені по приміщенню освітлювальні прилади посилять бажаний ефект. Рослинний малюнок рельєфу, нанесеного на полотна, добре підходить до обраного стилю інтер'єру.

Проект передпокої, стіни якої теж обклеєні стеклообоями.

2. Ще один варіант декорування стін передпокою скловолоконними шпалерами, виконаний в спокійних бежевих тонах. Шпалери мають невеликий рельєф у вигляді вертикальних смуг, що нагадує декоративну штукатурку. Такий тип малюнка сприяє візуальному розширенню простору. Особливо добре підійде цей варіант рельєфу для приміщень з низькою стелею.

Ще один елемент, який часто застосовують дизайнери для імітації розширення обсягу приміщення – це дзеркальні двері шафи. Гармоніюють з відтінком стін і колір дверних полотен – вони надають інтер'єру завершеність і вагомість. У міру інтенсивне висвітлення в комплексі з кольором стін робить кімнату досить світлою.

шпалери коркові

Цей вид матеріалу є унікальним у своєму роді, оскільки володіє характеристиками, які роблять його придатним для використання в якості обробки будь-яких поверхонь житлових приміщень.

Для передпокою і коридору пробкові шпалери підходять як не можна краще, особливо в тих випадках, коли в квартирі проживають домашні тварини.

До основних характерних особливостей матеріалу можна віднести їх міцність, вологостійкість і паропроникність.

Шпалери коркові бувають різних, часом – навіть вельми несподіваних відтінків і фактур.

Шпалери виробляються з кори середземноморського коркового дуба і тому є натуральним матеріалом, що володіє рядом переваг над іншими оздоблювальними матеріалами.

 • Різноманітність природних малюнків і забарвлень, завдяки чому можна підбирати красиві комбінації, і навіть створювати на стінах панно.
 • Шпалери коркові відмінно гармонують з іншими матеріалами.
 • Пробка – це теплий на дотик матеріал, який, крім того, здатний надати приміщенню додаткову термо- і звукоізоляцію.
 • Невелика вага полотен, що значно спрощує їх монтаж їх на стіну.
 • Матеріал стійкий до впливу ультрафіолетових променів, він не вигорає, зберігаючи свій первісний відтінок протягом усього періоду експлуатації.
 • Висока стійкість до механічних впливів – матеріал дуже важко випадково пошкодити.
 • Завдяки природній антистатичності, коркові шпалери не притягають і не накопичують пил, що дуже важливо для людей, схильних до алергічних реакцій.
 • За коркової облицюванням легко доглядати.
 • Матеріал не горить і не підтримує горіння інших горючих матеріалів.
 • Пробка володіє унікальними природними антибактеріальними властивостями, завдяки яким на ній не утворюється цвіль і нейтралізуються запахи.

Давайте подивимося на подібні шпалери в інтер'єрі прихожей:

Комбінований варіант обробки прихожей корковими шпалерами та натуральної вагонкою.

1. Якщо вище були в основному представлені проекти інтер'єрів, то на цій ілюстрації показана реальна передпокій, оформлена корковими шпалерами різного кольору. В даному варіанті дизайну шпалери скомбіновані з дерев'яними панелями, при цьому два матеріали відмінно доповнюють один одного. Завдяки правильному розподілу кольору шпалер, кімната візуально збільшена в обсязі.

Гарним доповненням до шпалер і вагонке стало обрамлення їх широкими дерев'яними плінтусами. Білі смуги пожвавлюють інтер'єр і надають йому світла, їх підтримує стелю і дверне полотно, виконане в тому ж кольорі. В цілому обробка вельми респектабельна, але і в той же час передпокій виглядає дуже затишно.

Шпалери коркові, комбіновані з декоративною штукатуркою.

2. Це оформлення підходить для відносно великих прихожих, в яких існує можливість створити ексклюзивні форми розділових перегородок або шаф. У демонструвався варіанті шпалери природних відтінків коркового дерева скомбіновані з оштукатуреними ділянками стін.

Дизайнер при розробці проекту продумав його практичність, розподіливши світлі ділянки у верхній частині стіни, а панельні зони декоровані корковими шпалерами. Добре поєднується корковий матеріал і з підібраним для прихожей ламінатом, виконаним в двох кольорах. Всі підібрані поєднання і розподіл кольору візуально роблять приміщення більше.

Вище були перераховані і в загальних рисах охарактеризовані найбільш популярні матеріали для облицювання стін в прохідних кімнатах. Однак, крім них, при бажанні можуть бути використані і такі варіанти, як бамбукові, текстильні, «рідкі» або фотошпалери.

Міцні і стильні бамбукові шпалери

 • Бамбукові шпалери мають відмінні характеристиками, але мають високу вартість і досить складні в наклеюванні.
 • Текстильний варіант полотен має естетичний багатий вигляд. Але матеріал не відрізняється вологостійкістю, а крім того – досить сильно притягує і накопичує пил.
 • «Рідкі» шпалери легко наносяться на стіну і мають цікаву фактуру, але нестійкі до механічних впливів. Тому якщо є бажання використовувати для обробки цей матеріал, то рекомендується нанести його тільки на верхню частину стін. Разом з тим доводиться враховувати і те, що завдяки пористості шару шпалери мають властивість накопичувати пил.

Фотошпалери, наклеєні в передпокої, повинні відповідати стилю її оформлення.

 • Фотошпалери добре підійдуть для квадратних або широких прихожих, де вони будуть створювати очікуваний ефект. Можна застосувати цей варіант і для наклеювання на торцеву стіну вузьких кімнат. Шпалери, які мають 3D-ефект, сприяють візуальному розширенню простору.

Структура поверхні шпалер

Рельєф поверхні шпалерних полотен не менш важливий, ніж матеріал їх виготовлення, так як саме він створює необхідний декоративний ефект обробки, а також визначає її стійкість до стирання.

У спеціалізованих магазинах виробниками представлені різні варіанти рельєфних шпалер, малюнок яких імітує декоративну штукатурку, рослинні елементи, холщевую поверхню і багато інших оздоблювальні матеріали. Перевагою рельєфних полотен є їх здатність маскувати незначні вади стін.Тому перш ніж визначити, який саме варіант рельєфу шпалер буде оптимальний для стін передпокою, рекомендується для початку зняти стару обробку і уважно оглянути поверхні.

Далі буде представлено кілька варіантів рельєфу шпалер, з числа тих, що завоювали найбільшу популярність у власників житла.

Імітація декоративної штукатурки

Шпалери, що мають рельєф декоративної штукатурки, можуть мати різні малюнки. При правильній і акуратній їх поклейки на стін, відрізнити їх від справжнього матеріалу згодом – візуально практично неможливо.

Варіант шпалер, що імітують декоративну штукатурку.

Цей тип обробки може бути пофарбований в один колір або ж в декілька відтінків. Рельєф може бути хаотичним або ж відтворювати рослинні або геометричні візерунки.

Якщо планується самостійно провести тонування стін, то купуються полотна, призначені спеціально для фарбування і зазвичай мають базовий білий колір. Втім. Бувають і відтінків варіанти, що навіть дещо розширює можливості декорування поверхонь.

Шпалери під декоративну штукатурку виробляються з флізеліну, спіненого вінілу або скловолокна з використанням методу тиснення. Вони мають певну товщину, завдяки якій і створюється щодо глибокий рельєф в 2 ÷ 4 мм.

Полотна, що мають неглибокий рельєф, бути використані для декорування тільки добре вирівняних стін, які не мають серйозних вад.

імітація полотна

Шпалери, що імітують плетіння ниток тканини, можна швидше віднести до гладким варіантів полотен, так як рельєф їх незначний по глибині і не здатний приховати навіть незначних нерівностей на стіні. Полотна можуть бути однотонними, призначеними під фарбування, або ж з нанесеним на них малюнком. Виробляються вироби зі скловолокна, флизелина або вінілу, на них можуть бути відтворені рельєфи плетіння лляних тканин, мішковини, «ялинки» і т.п.

Імітація текстильної фактури, доповнена рослинними візерунками

Якщо шпалери, що мають рельєф тканини, мають рослинний або геометричний колірної малюнок, то вони здатні приховати зовсім незначні пошкодження стін саме за рахунок зображення, яке буде кілька притягувати до себе погляд.

Шпалери з глибоким рельєфом

Шпалери, які мають глибокий рельєф з рослинними малюнками, виробляються з флізеліну, або вінілу на флізеліновій основі. Рельєф наноситься на матеріал способом глибокого тиснення, завдяки чому отримує свій обсяг. Цей тип матеріалу здатний практично повністю замаскувати невеликі дефекти на поверхнях стін. Крім того, подібні шпалери зазвичай призначені для того, щоб стати центром тяжіння оформлення приміщення.

Як правило, шпалерами з глибоким рельєфом оклеивается тільки одна зі стін приміщення, так як вони здатні досить серйозно візуально зменшити простір за рахунок великого малюнка. Такі полотна підійдуть для відносно великий передпокої, має квадратну або близьку до неї форму, інакше вони просто не будуть виглядати.

Елітні шпалери лінкрусту.

Полотна можуть бути однотонними, або ж рельєф виділяється кольором. Однотонні варіанти призначені для самостійного фарбування об'ємних елементів золотою або срібною фарбою, в залежності від основного кольору інтер'єру.

Кольорові рішення для передпокою

Від обраного кольору шпалер для обробки прихожей залежить багато чинників, до яких можна віднести:

 • Перше враження від приміщення, що складається у вхідного в нього людини.
 • Кількість освітлювальних приладів, необхідних для створення нормального освітлення цієї кімнати, де немає вікон.
 • Створення настрою мешканців квартири, а також їх гостей.
 • Незважаючи на те що передпокій є прохідним приміщенням, з нього починається затишок квартири, а значить, воно повинно викликати почуття комфортності.
 • У передпокій в першу чергу потрапляє весь бруд з вулиці, тому колір шпалер не повинен бути надто світлим. По крайней мере, для нижньої частини стін варто вибирати більш темні відтінки.
 • Колір шпалер повинен гармоніювати з відтінками інших матеріалів, які використовуються для обробки передпокою.
 • Якщо передпокій має досить велику площу і природне освітлення, то можна використовувати шпалери як світлих, так і темних відтінків.

Отже, які ж колірні рішення краще для темних прихожих, і який ефект створюють ті чи інші кольори?

Саме на це питання далі будуть дані відповіді.

Темні кольори в інтер'єрі будь-якої кімнати часто дуже гнітюче діють на психіку людини. Це може приховано впливати на переважне настрій.

 • Не варто застосовувати для облицювання шпалери темних відтінків, особливо якщо передпокій має невеликі розміри, так як буде створюватися враження, що потрапляєш в «печеру».

Передпокій, обклеєна білими вініловими шпалерами.

 • Занадто світлі тони – це інша крайність, в яку також не варто впадати, так як в осінній і весняний період вологе прибирання шпалер доведеться виробляти щодня. Світлі відтінки стануть оптимальним варіантом для верхньої частини стін.

Яскраві відтінки в передпокої – допустимо, але, скажімо так, на любителя …

 • Яскраві кольори шпалер теж не будуть вдалим варіантом для невеликого простору прихожей або коридору, так як вони візуально зменшують приміщення. Однак, тут же необхідно відзначити, що соковиті жовті, помаранчеві та зелені кольори піднімають настрій.

Передпокій в теплих тонах.

 • Шпалери, виконані в теплих спокійних пастельних відтінках, стануть оптимальним варіантом для декорування стін невеликих кімнат. До цієї категорії можна віднести всі відтінки бежевого і охристого кольору і їх поєднання.
 • Для прихожих з невеликою площею найкраще підійдуть однотонні полотна або ж декоровані невеликим орнаментальним малюнком, який не буде кидатися в очі. Різновиди, прикрашені яскравими великими елементами, підійдуть для просторих прихожих, якщо їх використовувати тільки для однієї стіни або ж певної частини стін.

Горизонтальні смуги на шпалерах візуально «розсовують» стіни тісної приміщення

 • Якщо передпокій має невелику висоту стелі, то «підняти» його візуально можна за рахунок вертикального малюнка на шпалерах. При необхідності візуально «розширити» приміщення, використовуються горизонтальні смуги.

Комбінований варіант використання шпалер.

 • Найвдалішим способом декорування стін передпокою можна назвати використання комбінування шпалер двох типів шпалер, або ж шпалер в поєднанні з іншим оздоблювальним матеріалом, наприклад, дерев'яною вагонкою. Дерев'яне облицювання монтується на нижню частину стіни і захищає її від механічних пошкоджень, а верхня область стін обклеюється шпалерами.
 • Ще один цікавий варіант – це декорування стін різними шпалерами. В цьому випадку, важливо підібрати зразки, що гармоніюють між собою. Наприклад, з спокійних поєднань можна виділити:

– бежевий, темно-коричневий, білий;

– бежевий, темно-сірий і світло-сірий;

– салатовий і темно-коричневий;

– пастельний темно-синій, блакитний і білий;

– бежевий, пастельний бордовий і темно-коричневий і т.п.

 • Хороший варіант комбінування – шпалери з однаковим малюнком, але виконаних в різній колірній гаммі і, навпаки, полотна, декоровані різними малюнками, але мають один колір.

Більш детальний огляд цікавих варіантів використання шпалер в коридорі або передпокої можна подивитися в доданому відео:

Відео: Пропозиції дизайнерів з оформлення прихожих і коридорів шпалерами.

Отже, багато що залежить від форми і площі приміщення. Крім того, вибираючи той чи інший варіант оформлення, слід в обов'язковому порядку враховувати експлуатаційні особливості приміщення і специфіку вподобаного оздоблювального матеріалу.Довговічність, міцність, придатність до прибиранням шпалер для передпокою або коридору все ж повинні виступати на першому плані.

А як поклеїти шпалери своїми руками?

Якщо ви ще ніколи не займалися цим питань самостійно, але необхідно для початку пройти «курс теоретичної підготовки». У цьому допоможе публікація нашого порталу «Як клеїти шпалери» , В якій, крім теорії і покрокових інструкцій, є ще і зручний калькулятор для розрахунку необхідної кількості рулонів.

Сподобалася стаття?
Збережіть, щоб не втратити!