Тече бачок унітазу що робити – шукаємо і усуваємо причину, відео інструкція

Тече бачок унітазу що робити: способи усунення і відео інструкція

Повинно бути, кожен власник впорядкованого житла рано чи пізно стикався з проблемою протікання з бачка унітазу. Причина її появи може бути пов'язана з пошкодженням однієї чи декількох деталей конструкції або ж з порушенням герметичності з'єднувальних вузлів. І в такій ситуації відразу виникає закономірне питання – тече бачок унітазу що робити?

Тече бачок унітазу що робити

Дійсно, зволікати з ремонтом сантехнічного обладнання ні в якому разі не можна, так як протікання навіть у кращому випадку вже обертається підвищеними витратами за безцільно споживану воду. Набагато серйозніше можуть бути наслідки, якщо не вжити заходів по ліквідації аварійної ситуації, коли вода починає потрапляти на підлогу санвузла, створює вогкість на перекритті або навіть просочується в квартиру, розташовану поверхом нижче. У цьому випадку витрати можуть збільшитися в рази, так як доведеться не тільки ремонтувати бачок, а й проводити ремонт стелі сусідам. Необхідно буде просушувати перекриття, інакше в ньому незабаром створяться умови для появи і активного розвитку колоній цвілі. А позбутися від такого «сусідства» – дуже навіть непросто.

Загальна інформація про зливних бачках унітазів

Щоб розібратися в причинах протікання зливних бачків, має сенс для початку ознайомитися з деякою інформацією про їх різновидах за місцем розташування, матеріалу виготовлення, і, звичайно ж, по внутрішньої конструкції цих виробів.

Різновиди бачків за місцем розташування

За цим критерієм бачки поділяються на встановлювані зверху на стіні, закріплені на інсталяції (вбудовані в стіну), і, найбільш поширені на сьогоднішній день, вмонтовуються безпосередньо на задню площадку самого унітазу (компакт).

Зливні бачки, що закріплюються на стіні.

 • Верхня настінна установка бачка є закріплення його на висоті 500 ÷ 1500 мм вище чаші унітазу. У цьому випадку два цих сантехнічних пристрої з'єднуються між собою за допомогою труби. Вода з бачка в унітаз подається поле натискання на кнопку, розташовану на кришці ємності, або ж впливом через важіль, на що виступає назовні плече якого підвішується ланцюжок (шнур) з ручкою. Спосіб управління змивом води залежить від висоти розташування бачка.

При масовому міському будівництві житла в минулому столітті повсюдно на стіні закріплювалися чавунні бачки, на висоті в 1500 мм від унітазу. Такі прилади можна було назвати вічними – вони до сих пір часто зустрічаються в будинках старої споруди. Чавунні бачки були і залишаються надійними, простими як в експлуатації, так і в ремонті. Але, на жаль, вони не відрізняються естетичністю зовнішнього вигляду. Тому при появі у вільному продажі виробів більш сучасного типу багато власників квартир намагалися скоріше позбутися від старих.

До речі, навіть в наші дні, оформляючи квартиру в певному стилі, деякі власники набувають бачки, що встановлюються саме таким чином. Тим більше що в спеціалізованих магазинах можна знайти моделі подібні «під старовину», що мають цілком акуратне зовнішнє оформлення.

Унітаз з інсталяцією з вбудованим зливним бачком – ємність ховається за обробкою стіни.

 • Зливний бачок, вбудований в інсталяцію. В цьому випадку, металева інсталяція монтується в ніші, облаштованій в стіні, або ж закривається обробкою. Кнопка спуску води в цій конструкції розташовується на панелі, що закриває інсталяцію.

Бачок системи компакт – монтується на передбачену для нього майданчик на унітазі.

 • Бачок, що встановлюється на чашу унітазу. Як правило, такі конструкції продаються в комплекті, так як елементи кріплення і отвір для зливу води бачку і унітазі повинні ідеально стикуватися між собою.Фіксація двох аксесуарів проводиться за допомогою металевих або пластикових гвинтів-кріплень.

Матеріал виготовлення зливних бачків

Для виготовлення зливних бачків використовуються наступні матеріали:

Чавунний бачок, якщо він надійно підвішений на стіні, може служити, напевно, вічно. Єдине, чого він боїться – ударів, так як метал крихкий і може дати тріщину.

 • Чавун. Вироби з цього матеріалу можна назвати самими довговічними і надійними, так як вони не деформуються і не йдуть тріщинами. Вони до цих пір виробляються і користуються попитом у практичних користувачів, що віддають перевагу придбати виріб, який прослужить не одне десятиліття без поломок. Недоліком чавунних бачків є їх велику вагу, а також досить високий шум під час експлуатації.

Керамічний зливний бачок – зазвичай входить в комплект унітазу системи компакт

 • Кераміку як на теперішній час прийнято вважати оптимальним варіантом для виготовлення подібних сантехнічних виробів. Вся сантехніка постійно піддається впливу води, а кераміка стійко його виносить. Керамічні аксесуари не іржавіють і легко очищаються, зовні мають акуратну і гладку поверхню, що значно полегшує їх миття.

Пластиковий зливний бачок для настінного розміщення

 • Пластмаса. Зливні бачки, виготовлені з якісного полімеру, також здатні прослужити не один десяток років. Матеріал легко миється від іржі і вапняного нальоту, має невелику вагу і точні лінійні параметри. З'єднання бачка з унітазом здійснюється за допомогою відрізка труби. Пластик застосовується як для відкрито встановлюваних бачків, так і в конструкції інсталяції. Перевага цього матеріалу полягає в можливості виготовлення з нього виробів будь-яких форм і розмірів. Недоліків теж вистачає, і особливо ЕО стосується міцності якостей і довговічності.

Внутрішня конструкція зливного бачка

Тепер слід розглянути внутрішній устрій зливного бачка, інакше буде складно розібратися в причинах його протікання.

Отже, по сливу води бачки можна розділити на два типи – це важільні і клавішні або кнопкові:

 • Система важеля зустрічається в старих моделях чавунних бачків, але широко використовується до сих пір і в більш сучасних виробах. Завдяки простоті конструкції, її можна назвати найнадійнішою. Вода в таких бачках зливається при піднятті груші або іншого виду клапана. Цей клапан з'єднаний якийсь тягою з одним плечем розташованого на горизонтальній осі важеля. А друге плече зазвичай наскільки виступає збоку бачка – до нього прив'язується шнур, надівається ланцюжок або просто прівінчівается ручка. Варто тільки потягнути вниз це плече, для того щоб наступне, відповідно, піднялося, захоплюючи за собою вгору клапан.

На схемі показана деталировка звичайного зливного бачка типу важеля.

Схема внутрішньої будови зливного бачка, оснащеного трубкою переливу.

1 – Кришка зливного бачка.

2 – Трубка переливу. Вона оберігає бачок від переповнення водою. У різних конструкціях бачків ця деталь по-різному підводиться до зливу води в унітаз.

3 – Поплавок. Необхідний для роботи клапана подачі води з водопроводу в бачок.

4 – Тяговий гачок, призначений для підйому клапана (груші), який закриває зливний отвір.

5 – Штанга (важіль) поплавка. Служить для передачі зусилля від спливаючого поплавка до клапану подачі води. Може бути виготовлена ​​з м'якого металу, що дозволяє, змінюючи її вигин, регулювати поплавковий клапан. Інший варіант – складається з двох деталей, кут між якими можна змінювати і фіксувати потрібне положення гвинтом.

6 – Поплавковий клапан, через який в ємність надходить вода. При наборі необхідного рівня води в бачку (нижче трубки переливу) поплавок через штангу передасть зусилля на закриття капає, і подача припиниться.

7 – Важіль зливу, що піднімає гачок, пов'язаний з грушею (клапаном зливу).У цій конструкції оснащений рукояткою для опускання виступає плеча вниз.

8 – Корпус зливного бачка.

9 – Патрубок з гайкою для відводу води з переливу.

10 – майданчик для установки і кріплення бачка на унітазі.

11 – Кріпильні шпильки.

12 – Прокладка сідла зливного клапана.

13 – Груша, власне, і є основною деталлю зливного клапана.

14 – Кріпильна гайка для стяжки шпильками бачка і унітазу.

15 – Прокладка, що надівається на шпильку під гайку.

16 – фасонная гумова прокладка, що розділяє бачок і майданчик.

17 – Сідло зливного клапана.

18 – Дуга, що забезпечує правильно позиціонування вертикальної тяги груші зливного клапана.

19 – Напрямна втулка.

Це був приклад бачка з установкою на платформу унітазу (компакт-система). А ось наступна схема показує пристрій чавунного бачка. Вона зарекомендувала себе однією і найнадійніших, безвідмовних, довговічних.

Бачок настінний з системою важеля зливу води.

 • Кнопкові або клавішні варіанти сьогодні більш часто зустрічаються в моделях зливних бачків, і користується підвищеним попитом. Кнопка, на думку багатьох, виглядає естетичніше важеля. Крім того, багато сучасних конструкції дозволяють ще й економити воду.

Подвійна кнопка зливу, що дозволяє дозовано використовувати воду.

Так, існують бачки з одного і з двома з кнопками, натискання на одну з яких викликає спорожнення ємності тільки на половину обсягу.

Поділяються бачки і по розташуванню вхідного патрубка подачі води – схема може бути бічна або нижня:

Бачок з важільним зливом і бічною подачею води.

 • Бокове підключення подачі води в бачок найчастіше зустрічається в моделях вітчизняного виробництва. Вхід зазвичай розташований у верхній частині бічної сторони ємності. Такі моделі простіше по конструкції, більш доступні за ціною, що можна назвати їх перевагою. А недоліком деяких з них є високий рівень шуму при наборі води. Крім того, багатьом не подобається псує вигляд відповідного до патрубку шланга.
 • Нижня підведення води буває як в імпортних, так і у вітчизняних моделях, але вони мають більш високу вартість. Завдяки тому, що вода поступово заповнює ємність, а не ллється в неї зверху, ці моделі функціонують практично безшумно.

Принцип роботи зливного бачка

Злив води в унітаз регулюється нижнім клапаном, який закривається вже не раз згадуваний грушею, круглої пробкою з еластичним гумовим кільцем по периметру або мембраною. Цей же механізм запобігає несанкціоновану витік. Вода, заповнюючи ємність, створює певний тиск, завдяки якому еластичний запірний клапан притискається до країв зливного отвору, герметично перекриваючи його. Тому коли вода мимовільно починає зливатися в чашу, навіть після того, як бачок заповнений, неполадки варто шукати саме в цьому запірного пристрою.

Рівень води в зливному бачку регулює так званий поплавковий клапан. Коли вода, що надходить в ємність, досягає встановленого рівня, за рахунок передачі зусилля від поплавка через штангу (важіль) клапан закривається. Як тільки рівень води знизився (проведений слив), поплавок опускається, звільняючи клапан. І бачок знову наповнюється водою.

Бачок з кнопковим механізмом зливу води і з вертикальним розташуванням поплавка.

Якщо в раніше виготовляються моделях поплавковий клапан розміщувався тільки в бічній верхній частині бачка, а поплавок переміщався по дузі з центром в точці шарнірного кріплення його штанги до клапана, то в багатьох сучасних системах конструкція більш компактна. Поплавці переміщаються поступально вертикально, а клапан може розміщуватися в нижній або верхній частині резервуара.

У кожній із деталей конструкції баска може статися поломка, в результаті якої відбувається витік води з ємності.Тому найчастіше доводиться проводити ремонт або ж заміну вийшов з ладу елемента або цілого вузла.

Причини виникнення протікання

Для початку варто розглянути ознаки появи витоку, які повинні насторожити власників. До таких відносять такі моменти:

Постійно ллється вода в унітазі.

 • Значно збільшився щомісячний витрата води.
 • При зливі вода йде недостатньо інтенсивним потоком, так як вона постійно зливається і не встигає накопичуватися в бачку.
 • Чути постійний, що не припиняється ніколи плюскіт води.
 • Поява в чаші унітазу іржавих патьоків або сольових нашарувань в місці зливу води.
 • Поверхню унітазу в області установки бачка постійно волога, навіть в тому випадку, якщо туалетом давно не користувалися.
 • На зовнішній поверхні бачка і на трубах – постійні сліди конденсату.

Якщо проявився хоча б один з названих вище ознак, слід провести ревізію бачка і вузлів з'єднання труб подачі і зливу води. Ці дії допоможуть визначити область і причину появи течі. Щоб легше було розібратися в цьому питанні, далі буде представлений список можливих причин, які здатні привести до витоку.

Найпоширенішим явищем можна назвати постійну витік води в унітаз. В цьому випадку вода, звичайно, не заллє приміщення, але її витрата значно зросте. Існує кілька причин, які можуть призвести до такого явища.

Найчастіше витік виникає з причини втрати герметичності в випускному клапані.

 • Гумова прокладка на випускному клапані, герметизирующая зливний отвір, втратила еластичність через тривалу експлуатацію. Груша, пробка або мембрана прилягають нещільно, навіть під напором води, і відбувається постійна, часом – навіть не особливо помітна візуально витік.
 • Гумова прокладка через зсув або неправильної установки нещільно прилягає до зливного отвору, тому вода постійно стікає в унітаз.
 • Сама груша або пробка втратила еластичність або ж отримала механічне пошкодження, прорвалася або деформувалася.
 • На краях зливного отвору, до яких повинна прилягати пробка, з'явилися нерівності через мулистих забруднень, що потрапив дрібного твердого фрагмента або від сольового наросту.
 • Пошкодження механізму спуску води, що перешкоджають вільному поверненню клапана на місце – це може стати реальною причиною протікання, так деталі практично завжди виготовляються з пластика.

Ще одна поширена проблема – бачок постійно переповнюється, вода постійно витікає через отвір (трубку) запобіжного переливу. Зрозуміло, що таке явище викликається несправністю або неврегульованість поплавкового клапана.

 • Стала непридатною штанга (важіль), що з'єднує клапан з поплавком. Металева деталь в процесі експлуатації може проржавіти, деформуватися або ж пошкодитися від механічного впливу. З пластиковими важелями теж можуть бути проблеми – тріщини, переломи, деформації,

Поплавковий клапан в латунном корпусі

 • Пошкодження корпусу поплавкового клапана теж може стати причиною постійної витоку води. Якщо клапан виготовлений з латуні, то ризик виникнення подібної проблеми значно знижується, так як такі вироби відрізняються своєю міцністю. Чого не скажеш про пластикові.
 • Знос самого клапанного вузла – навіть при повному прижатии потік води повністю не перекривається.
 • Втрата герметичності поплавця – всередину нього потрапляє вода, при цьому він, природно, стає важче і невірно контролює рівень води в бачку. А іноді – і зовсім не змінює свого крайнього нижнього положення, тобто просто тоне.

Це все були протікання, так би мовити, внутрішні. Вода безконтрольно тікає в унітаз, але ризику підтопити приміщення все ж немає. Гірше, якщо вода починає сочитися зовні. Причиною цього можуть стати наступний несправності.

 • Пошкодження в з'єднанні, стягують між собою зливний бачок і чашу унітазу. Найчастіше пов'язано з деформацією, втратою еластичності ущільнювачів деталей, які встановлюються між ними.

Вузол стикування зливного бачка і унітазу – протікання можуть бути і тут.

 • Пошкодження шланга, що подає воду в бачок, або розгерметизація вузла його з'єднання з патрубком поплавкового клапана.
 • Для бачків підвісного типу – розгерметизація вузлів з'єднання труби, що зв'язує бачок і унітаз.
 • Виникнення тріщини в корпусі бачка.

Будь-яка їх зазначених причин протікання вимагає швидкого реагування. Для усунення необов'язково викликати сантехніка – з більшістю несправностей цілком можна впоратися своїми силами.

Усунення проблем, що виникли

Як було сказано вище, витік води або витік зливного бачка відбуваються з різних причин. Різноманітність конструкцій цих сантехнічних приладів – дуже широке, кожен має свої особливості, тому і проведення усунення несправностей може дещо відрізнятися. Але розібратися в цьому, якщо знати, де і що шукати – вже не настільки складно.

Розгерметизація з'єднання бачка і унітазу

Якщо бачок встановлений безпосередньо на майданчик унітазу, і вона постійно волога, і з неї капає на підлогу вода, то сталася розгерметизація цього з'єднання.

Щоб точно визначити, в чому причина протікання, доведеться демонтувати бачок. Як правило, це відбувається через втрату еластичності або деформації гумового ущільнювача. Щоб усунути текти, необхідно буде замінити прокладку.

При цьому необхідно пам'ятати, що прокладки виробляються для конкретної моделі (модельної лінійки) унітазів. Тобто про повну універсальність і мови не йде – вони можуть мати істотні відмінності як за формою, так і за розміром. Тому купувати ремкомплект бажано після демонтажу бачка, взявши з собою в магазин старий ущільнювач в якості зразка. Якщо встановити невідповідну за параметрами деталь, то перебіг не тільки не зникне, але і стане ще інтенсивніше.

Роботи по заміні ущільнювача виробляються в наступному порядку:

 • Першим кроком необхідно перекрити кран труби, що подає в ємність воду.
 • Далі, з бачка слід видалити воду з допомогою поролоновою губки.
 • З патрубка поплавковою клапана скручується фітінг гнучкого підведення води.
 • Після цього зі шпильок, що стягають бачок і унітаз, скручуються гайки. Замість шпильок, можуть стояти і болти або гвинти, але принципової різниці немає. Головки цих гвинтів розташовуються в бачку, а гайка, так чи інакше, все одно скручується знизу
 • Наступним кроком демонтується – піднімається поступально вгору безпосередньо сам бачок.

Укладання нової прокладки на зливний отвір унітазу під бачок.

 • З зливного отвору на майданчику унітазу видаляється стара прокладка. Гнізда або ділянки її прилягання і до бачка, і до платформи унітазу необхідно очистити від бруду, можливо – скупчився від підтікання вапняного нальоту. Одним словом, потрібно ідеально чиста поверхню.
 • Укладається нова прокладка ущільнювача. У деяких моделях прокладка надягається на патрубок, що виходить з зливного бачка. В інших укладається в паз (гніздо) на платформі або просто на рівну поверхню навколо вхідного отвору унітазу.

Прокладка може вдягатися на виступаючий патрубок зливного клапана бачка.

 • Відразу слід перевірити, в якому стані знаходяться кріпильні болти. Трапляється, що вони добре поїдені іржею, і тому надійність з'єднання буде під питанням. Якщо це так, то краще замінити на нові, з новим набором прокладок.
 • Бачок встановлюється на місце, вже на нову прокладку. В отвори протягується болти (гвинти, шпильки), при цьому не забувають правильно розмістити на них ущільнювачі. Потім наживлюються знизу гайки з шайбами ​​і прокладками, і проводиться рівномірне стягування бачка і платформи унітазу.При цьому основна прокладка повинна обжавши по периметру навколо вхідного отвору унітазу, герметизувати цей вузол.

Протікання на стиках труби, що з'єднує унітаз з бачком.

Якщо бачок з'єднаний з унітазом за допомогою окремої труби, і протікання утворилася на такому стику, то доведеться для початку замінити гумову сполучну деталь – манжету. Можливо, за час експлуатації на ній утворилися тріщини або ж вона втратила свою еластичність, і тому негерметично прилягає до з'єднуються деталей.

Установка нової манжети зазвичай вирішує цю проблему.

Якщо є можливість замінити цю деталь, не знімаючи бачка, то монтаж манжети можна зробити на місці. Але перед початком робіт необхідно також відключити воду і звільнити бачок від неї. А після зняття старої манжети ретельно очистити від будь-яких забруднень, а потім насухо витерти і вхідний патрубок унітаза, і ділянку на кінці труби. Сенс в тому, що нова манжета повинна лягти на чисті поверхні – тільки тоді обеспечится її герметичне прилягання.

Ще однією причиною розгерметизації стику бачка і унітазу може стати ослаблений болт, який недостатньо добре стягує їх між собою. В цьому випадку, досить буде затягнути щільніше гайку.

Заміна прокладок на кріпильних болтах

Якщо протерлися, пережаті або втратили свою еластичність ущільнювачів деталі, герметизуючі отвори, через які проходять болти, що фіксують бачок на унітазі, то їх слід замінити.

Комплект гвинтів з ущільнювальними прокладками для з'єднання унітазу з бачком

Виконання цього завдання здійснюються в наступному порядку:

 • Перекривається подача води.
 • Зливний бачок повністю звільняється від води і максимально просушується.
 • Після цього відкручуються і видаляються кріпильні болти (гвинти) і знімаються старі прокладки. Робиться все дуже акуратно, щоб не змістити випадково взаємне розташування бачка і унітазу.
 • Далі, на місце старих на гвинти одягаються нові прокладки. Зверніть увагу на малюнок – прокладка, яка виявиться в бачку, має конусоподібну форму. І цей конус повинен бути звернений у бік отвору – саме він при подальшому обтиску забезпечить необхідну герметизацію з'єднання. Знизу, під платформою унітазу, на гвинти також надягають прокладки – плоскі, потім шайби, і нарешті – наживлюються гайки.
 • Затягувати гайки необхідно поперемінно, не допускаючи перекосу в одну або іншу сторону. Слід співставляти зусилля затяжки, проводити цю операцію дуже акуратно, так як при їх перетягуванні може навіть лопнути кераміка – такі випадки бувають. Після затягування гайок, коли результат буде перевірений на відсутність протікання, гайки бажано законтрить. Для цього іноді в комплект входять ще і «баранчики», які досить затягнути рукою.

Отже, заміну кріпильних гвинтів або ущільнень цілком доступно зробити самостійно. При вдалому розкладі не буде потрібно навіть демонтувати зливний бачок.

Неправильно відрегульований поплавковий клапан

Витік води з бачка може відбуватися через неправильне положення важеля поплавкового клапана. В цьому випадку вода не закривається повністю, і починає тікати через перелив.

Якщо сам клапан справний, то для того щоб виправити таку ситуацію, цілком достатньо повернути важіль в необхідне положення. Як вже говорилося, ця штанга може бути гнеться, металевої, або з регулюванням взаємного розташування складових її деталей.

Надаючи важелю потрібний вигин, необхідно орієнтуватися на розташування поплавка в наповненому бачку. Повне перекриття води клапаном має спрацьовувати з таким розрахунком, щоб рівень не доходив до переливу хоча б на 15 ÷ 20 мм. Можна і зменшити цей рівень, якщо господарі вважають, що обсягу наповнення при закритому клапані досить для повноцінного змиву унітазу.

Один з варіантів конструкції бачка з нижньою подачею

До речі, ще до регулювання важеля має сенс відразу перевірити клапан на працездатність. Для цього відкривають воду і рукою розуміють важіль разом з поплавком в крайнє верхнє положення – клапан повинен повністю закритися, подача припинена, тобто повністю, до краплі. Якщо ж при цьому вода продовжує підтікати, то, можливо, спостерігається знос запірного вузла. Слід уважно оглянути клапан і зовні. Трапляється, що в пластикових корпусах з'являється невелика тріщина, через яку при будь-якому положенні поплавця сочиться вода.

Несправний клапан підлягає заміні. Коштує він недорого, дефіцитом не є і проведення його демонтажу з подальшою установкою нового – завдання нескладне.

Дещо складніше йде справа з клапанами вертикальної компоновки. Тут і регулювання поплавця здійснюється інакше, і з заміною буває трохи більше метушні. Але і в цьому випадку розібратися – цілком можливо, особливо якщо є інструкція до даної моделі поплавкового клапана.

пошкодження поплавка

Поломка, яка також може привести до витоку води – це пошкодження самого поплавка. Якщо в його порожнину набереться вода, він стане важким, погано спливаючих, що не створює необхідного зусилля на важелі для перекриття клапана подачі.

Після заповнення ємності водою, поплавок повинен разом з нею підніматися, передаючи зусилля на важіль для закриття клапана. Тому так важлива його плавучість.

В цьому випадку, існує два варіанти вирішення проблеми – це замінити поплавок на новий або ж відремонтувати стару деталь. Як правило, окремо поплавці продаються рідко, тому доведеться купувати весь клапан в зборі, відповідний до конкретного зливного бачка. Не завжди це виправдано.

Тому варто спробувати заклеїти утворилося в поплавці отвір, відновивши його герметичність і плавучість. Для цієї мети потрібно епоксидний клей і невеликий шматок тонкої бавовняної тканини.

 • Перше, що необхідно зробити – це зняти поплавок з важеля.
 • Потім потрібно звільнити його від води. Якщо отвір невелика, і вода не хоче через нього зливатися, то її можна відкачати за допомогою шприца, наприклад, на 20 ÷ 50 мл, що має товсту голку.
 • Далі, пластиковий поплавок висушується, після чого місце, яке буде піддано ремонту, злегка обробляється наждачним папером, щоб надати йому легку шорсткість. Наступним кроком – обезжиривается, а для цієї мети підійде звичайний медичний спирт.
 • Тепер можна готувати до роботи епоксидну суміш і латочку.
 • Тканина просочується епоксидним клеєм і щільно притискається до пластикової деталі. Можна зробити таку латку і в два шари – буде надійніше.
 • Відремонтованому поплавця дається час на повне висихання клею – зазвичай це не менше доби.
 • Після цього поплавок повертається на місце. Клапан перевіряється на працездатність і регулюється.

Пошкодження зливного клапана

Якщо сталася деформація груші, що закриває зливний отвір, то вода не буде затримуватися в бачку, постійно зливаючись в унітаз. Причиною зміни форми цієї деталі може стати втрата еластичності гуми, з якої вона виготовлена, за тривалий період експлуатації в постійному контакті з водою.

Зливний клапан з гумовою грушею.

Вирішити дану проблему досить просто без особливих витрат – варто лише замінити пошкоджену грушу на нову. При виборі цієї деталі варто звернути увагу на еластичність матеріалу – такий виріб буде надійно закривати зливний отвір і прослужить тривалий час.

Грушу для зливного клапана нескладно придбати в магазині.

 • Щоб замінити грушу, доведеться також відключити воду і звільнити від неї бачок.
 • Після цього доведеться демонтувати клапанний механізм повністю, але ця операція зазвичай труднощів не викликає.
 • Груша кріпиться до вертикального штоку за допомогою різьблення. І для зняття її просто скручують.
 • Потім, на її місце вкручується нова.Правда, якщо різьблення – в хорошому стані. Трапляється, що корозія робить свою «чорну справу», і нова груша просто починає хитатися на штоку, злітати з нього. Нічого не вдієш – доведеться міняти весь зливний клапанний механізм.
 • Якщо все пройшло успішно, зливний клапан встановлюється назад на своє місце.

Так що перш ніж вирушати в магазин за новою грушею, має сенс провести демонтаж всього клапанного механізму і уважно його оглянути. Можливо, причина витоку криється не тільки в пробці, а й в інших деталях конструкції. Тому її доведеться замінити повністю. Лякатися не слід – вона коштує теж не особливо дорого.

Неполадки кнопки бачка унітазу

Зливні бачки з кнопками мають свої особливості, і механізм зливу також може стати причиною витоку.

Кнопки можуть мати різну конструкцію:

 • Бачок з однією кнопкою, коли вода зливається тільки під час утримування її в натиснутому стані.
 • Бачок, оснащений також однією кнопкою, і злив води відбувається при короткому натисканні і триває до другого натискання.
 • Ємність з двома кнопками, про яку говорилося вище. У цій конструкції при натисканні на одну кнопку зливається половина об'єму рідини, а при натисканні на іншу вся набрана в бачку вода йде в унітаз.

Внутрішній устрій таких виробів відрізняється за своєю конструкцією від своїх аналогів, але принцип дії її такий же. При натисканні на кнопку зусилля через компактний важільний механізм і тягу (може бути жорсткою або гнучкою) передається на зливний клапан, піднімаючи пробку або мембрану.

Якщо витік відбувається з кнопкового бачка, то в першу чергу необхідно звернути увагу на те, в якому становищі знаходиться кнопка. Після цього можна спробувати визначити причину неполадки. Якщо вода ллється, а кнопка залишається в натиснутому стані і не піднімається вгору, то проблема часто полягає у втраті пружності поворотної пружини. Така поломка є найчастішою проблемою витоку. Для того щоб її ліквідувати, потрібно виконати наступні дії:

Бачок з двома кнопками з відкритою кришкою.

 • З бачка знімається кришка разом з кнопкою.
 • Далі, демонтується стара і встановлюється нова пружина.
 • Потім, необхідно відцентрувати місце посадки кнопок.
 • Після чого, кришка повертається на своє місце.

Якщо ж кнопка працює справно, то слід звернути на сам механізм зливного клапана. Він зазвичай має досить складну конструкцію і складається переважно з пластикових деталей. Так що не можна виключати поломку одного з них або виліт з гнізда (паза). Для цього клапанний механізм доведеться демонтувати. У багатьох моделях для цього досить просто провернути його на чверть обороту, а потім поступово зняти вгору.

Причина заїдання кнопки може взагалі бути банальною – між нею і спрямовуючим корпусом, в якому вона переміщається, просто потрапив бруд. Навіть невелика абразивна частинка здатна гальмувати нормальне переміщення. Так що має сенс перевірити і це, і в разі необхідності – почистити і змастити, наприклад, WD-40 або силіконовою змазкою.

протікання підводки

Цю причину протікання можна назвати досить частою, особливо якщо для підключення використовується недорога гнучка підводка, надійність якої завжди буде під великим питанням. Тому економити на таких елементах системи категорично не можна. Тим більше, що розрив неякісного шланга, за законом підлості, може статися, коли господарів немає вдома.

Ні в якому разі не економте на якості гнучкого підведення! Тим більше, що вона при нижньому розташуванні знаходиться не на виду, що ускладнює постійний контроль за її станом.

Самим уразливим для протікання місцем є вузол підключення навіть найякіснішої гнучкого підведення до патрубку зливного бачка.

Ліквідувати таку протечку можна декількома способами:

 • Підтягнути гайку фітинга.
 • Замінити герметизирующую прокладку, якщо вона втратила свою еластичність і не виконує свої безпосередні функції.
 • Встановити іншу підводку, якщо стара має пошкодження або своїм виглядом вселяє побоювання в плані надійності.

Якщо встановлений пластиковий бачок або поплавковий клапан в пластиковому корпусі, то затяжку необхідно проводити дуже акуратно, так як зайве докладання зусиль призведе до зриву різьблення або пошкодження патрубка. Втім, якісна підводка зазвичай і не вимагає ніякого «фанатизму» – досить буває затягнути гайку фітинга до упору зусиллям руки, а потім ключем на 24 дати ще приблизно третина обороту. Зайва затягування може зробити з'єднання менш надійним. А деякі гнучкі підводки з великої пластикової ребристою гайкою і зовсім не вимагають ключа – затягуються виключно вручну.

Дізнайтеся, як прочистити унітаз від засмічення, а також ознайомтеся з простими, але ефективними засобами для чищення в домашніх умовах, з нашої нової статті на нашому порталі.

Тріщини в зливному бачку

Може трапитися і так, що витік відбувається через тріщини, що утворилися з яких-небудь причин в корпусі бачка. Усунути протікання на якийсь час можна за допомогою сантехнічного герметика або ж епоксидного клею.

Деякі тріщини в сантехніці не підлягають ремонту, і в цьому випадку бачок доведеться замінити повністю

Ремонтні роботи проводяться в наступному порядку:

 • Бачок звільняється від води.
 • Далі, його необхідно акуратно демонтувати з унітазу.
 • Пошкоджене місце ретельно очищається від накипу і грязьових відкладень.
 • Потім бачок необхідно добре просушити зсередини.
 • Якщо в ємності утворилися тріщини, то їх можна заповнити герметиком або ж епоксидним клеєм. Якщо тріщини дрібні, то зверху пошкодженої області можна встановити латку, просочену епоксидним клеєм.
 • Після висихання клею або герметика, бачок повертається на місце.

Але якщо говорити про пошкодження корпусу з усією серйозністю, то в подібних випадках щоб припинити витік води бажано бачок повністю замінити. Це пов'язано з тим, що навіть найстійкіші і надійні клеї не витримують постійного контакту з водою. Крім того, що дав тріщину фаянс може раптово повністю розколотися від, здавалося б, зовсім незначного зусилля. Так що про надійність такого ремонту немає сенсу і говорити. Як екстрений захід – так, може застосуватися, але на перспективу – обов'язкова заміна.

Іноді при пошуку причини протікання в зливному бачку насправді виявляється, що пошкоджена гофрована труба, що з'єднує унітаз з каналізацією. В такому випадку, зрозуміло, потрібна негайна заміна гофри. Але це вже дещо інша тема.

Профілактика витоків з бачка унітазу

Щоб протікання не стала несподіванкою, необхідно періодично проводити деякі профілактичні заходи, а також дотримуватися правил експлуатації сантехнічного обладнання:

 • Виключити ударну навантаження, особливо якщо встановлений керамічний варіант бачка.
 • Не допускати нагрівання, наприклад, не слід проводити поруч з ним зварювальні заходи. Якщо виникла така необхідність, керамічні та пластикові ємності необхідно убезпечити від перегріву.
 • Неприпустимо попадання в бачок гарячої води – від цього можуть зіпсуватися пластикові клапани і гумові ущільнювачі.
 • Хоча б один раз на рік рекомендується проводити очищення ємності.
 • Одночасно з очищенням необхідно проводити ревізію всіх областей і вузлів бачка, де можуть виникнути проблеми, пов'язані з витоком води. Це в першу чергу місця, де встановлені гумові прокладки, з'єднувальні вузли, клапанні механізми.
 • При виявленні будь-яких неполадок і відсутності досвіду в ремонтних сантехнічних роботах, рекомендується звернутися до кваліфікованих фахівців. Інакше в деяких випадках можна погіршити становище.

І на завершення – кілька порад, які допоможуть вибрати якісні сантехнічні аксесуари:

 • Купуючи сантехніку з кераміки, необхідно уважно її оглянути. Прилади не повинні мати відколів, раковин, навіть невеликих тріщин. Поверхня бачка або унітазу повинна мати рівномірне покриття глазур'ю. Його нерівномірність говорить про низьку якість виробу, що може привести до розтріскування як самого покриття, так і стінок вироби.
 • У комплект з бачком і унітазом повинні йти всі необхідні для монтажу деталі – це прокладки і кріпильні елементи потрібних розмірів.
 • Крім цього, до комплекту виробів повинна додаватися інструкція по збірці всіх деталей в єдину конструкцію. Правильний монтаж не менш важливий для довготривалої експлуатації, ніж якість сантехніки.

Тепер, знаючи, де шукати і як усунути причини витоку води з бачка, з багатьма з них при бажанні можна спробувати впоратися самостійно.

Читачам напевно буде досить цікавим є і відеоролик, в якому домашній майстер ділиться своїм секретом усунення підтікання води через зливний клапан бачка унітазу.

Відео: Як усунути підтікання води з бачка унітазу