Тепла підлога під плитку який краще – розглядаємо можливі варіанти


Зміст
 1. Тепла підлога під плитку який краще: визначаємо за параметрами, який краще вибрати тепла підлога під плитку
 2. Водяна тепла підлога під плитку
 3. Типова схема водяної теплої підлоги
 4. Основні комплектуючі для водяної теплої підлоги
 5. утеплювальні мати
 6. Труби для теплої підлоги
 7. Ціни на водопровідні труби
 8. Орієнтовна технологія монтажу водяної теплої підлоги
 9. Які можна зробити висновки?
 10. Відео: поради по монтажу теплого водяного статі
 11. Електричні теплі підлоги резистивного дії
 12. Теплі підлоги з нагрівальними кабелями
 13. Ціни на гріючий кабель і комплектуючі
 14. Відео: приклад укладання теплої підлоги на основі двожильного кабелю
 15. Резистивні нагрівальні мати
 16. Ціни на різні види нагрівальних матів
 17. Відео: приклад укладання сітчастих матів прямо на старе кахельне покриття
 18. Електричні теплі підлоги інфрачервоного принципу
 19. Плівковий інфрачервоний тепла підлога
 20. Ціни на інфрачервоний тепла підлога
 21. Відео: приклад монтажу плівкового інфрачервоного підлоги
 22. Відео: доак зробити електричний тепла підлога під плитку
 23. Інфрачервоні стрижневі мати
 24. Відео: як змонтувати тепла стрижневий інфрачервоний підлогу під плитку

Тепла підлога під плитку який краще: визначаємо за параметрами, який краще вибрати тепла підлога під плитку

Напевно, жоден з матеріалів для фінішного підлогового покриття не зрівняється по по Відомими з керамічною плиткою, якщо мова йде про приміщення з підвищеним рівнем вологості, або в яких на підлогу з великою часткою ймовірності може потрапити вода. Ванні, душеві, лазні і сауни, кухні, санвузли, передпокої – типові місця, для яких краще плитки матеріалу не знайти. Таке покриття відрізняється високою гігієнічністю, міцністю, зносостійкість, дуже значним терміном експлуатації, водонепроникність, відмінно піддається прибиранню з використанням практично будь-яких миючих складів побутової хімії.

Тепла підлога під плитку який краще

Одне лише часом утримує господарів – плитку ніяк не назвеш «теплим» матеріалом. Влітку про цей недолік згадувати не доводиться, але ось з настанням холодів ходити по такому покриттю босими ногами або в легкій домашній взуття стає не завжди приємно. Однак, сучасні будівельні технології дають можливість звести нанівець цей негативний момент. Йдеться, звичайно ж, про теплі підлоги. Але ось тільки людині, вперше беруть за подібну справу, потрібно для початку вміти розбиратися в їх різновидах і в особливостях укладання. Отже, питан з з татьі буде поставлений так: тепла підлога під плитку який краще. і який простіше буде в монтажі, надійніше в експлуатації в тих чи інших умовах.

За великим рахунком, на підлозі, який передбачається облицьовувати керамічною плиткою, можна з урахуванням м м ножества важливих нюансів застосувати будь-яку з існуючих систем підігріву. Розглянемо їх в наступній послідовності:

 • Водяна тепла підлога – з укладанням контуру труб від системи опалення.
 • Електричні теплі підлоги з резистивної системою нагріву.
 • Електричні обігрівальні системи з інфрачервоним принципом передачі теплової енергії.

Водяна тепла підлога під плитку

Водяна тепла підлога є контури труб, розміщені в бетонному стягуванні підлоги, по яких циркулює теплоносій з автономної або центральної системи опалення. Такий вид підігріву підлоги може і застосовуватися в якості основного джерела тепла, і виступати в ролі додаткового. Бетонна стяжка, якщо вона залита правильно, з ретельним вирівнюванням поверхні, сама по собі є відмінним підставою для укладання будь-якого типу керамічної плитки.

Типова схема водяної теплої підлоги

Орієнтовна схема пристрою водяної теплої підлоги під плитку показу на на представленій схемі:

Схема статі, облицьованого кахлем, з водяним підігрівом

1 – обов'язковий шар термоізоляції. Важливо все зробити так, щоб до мінімуму звести абсолютно непотрібний витрата енергії на прогрів підстави теплої підлоги – так, щоб основний потік йшов вгору, на опалення приміщення. Особливо важливо це на перших поверхах, з полами по грунту або мають внизу неопалювані цокольні (підвальні) приміщення. У багатоповерховій забудові питання стоїть менш гостро, але обігрівати плиту перекриття теж не варто. Термоізоляція може бути одношарової або багатошарової, в залежності від потреб і можливостей, бути виконана з різних матеріалів утеплювачів – від керамзиту до пінополістиролу або рулонного фольгованого пінополіетилену.

2 – армуючий шар, який може одночасно бути основою для кріплення труб водяного опалювального контуру. Нерідко застосовується і інша схема кріплення труб і армування – про це буде сказано нижче.

3 – контур труб, по яких циркулює теплоносій.

4 – пристрої введення підводу води і регулювання температури нагріву поверхні підлоги.

5 – Обов'язкова бетонна стяжка, що повністю закриває прокладені контури труб.Вона грає роль не лише міцної основи для настилу фінішного покриття (укладання плитки). Одне з її ключових призначень – стати потужним акумулятором теплової енергії. Отримуючи нагрів від прокладених в її товщі труб, вона рівномірно розподіляє тепло по всій поверхні, передаючи його фінішному керамічному покриттю. Добре прогріта основа здатна дуже довго утримувати тепло, поступово віддаючи його в приміщення, що сприяє економії витрачаються на опалення енергоресурсів. Товщина стяжки повинні бути в межах 30 ÷ 60 мм.

6 – при необхідності, стяжка теплої підлоги може бути ідеально вирівняна наливним Самонівелююча будівельним розчином. Втім, для укладання керамічної плитки ідеально гладка площина і не потрібно – якщо точно дотримана горизонтальність стяжки, то дрібні похибки нескладно усунути за допомогою будівельного клею вже в ході укладання кахлю.

7 – керамічна плитка, укладка якої завершує процес обробки теплої підлоги.

Як вибрати і правильно укласти керамічну плитку?

Для підлог, особливо в приміщеннях з підвищеною вологістю, підійде не всяка керамічна плитка, тобто необхідно вміти розбиратися в її типах, класифікації, маркування. При правильно зроблений вибір матеріал підійде вже для практично будь-якого виду теплої підлоги.

Щоб не повторюватися далі, розумно відразу дати читачеві посилання на статтю порталу, в якій детально викладені обидва питання – і вибір, і укладання кахлю на підлогу .

Основні комплектуючі для водяної теплої підлоги

утеплювальні мати

Як вже говорилося, водяна тепла підлога тільки в тому випадку буде ефективний, якщо монтується на на надійно термоізольованому підставі. Для цього найчастіше застосовують готові утеплювальні мати того чи іншого типу.

 • Тонкі рулонні утеплювачі з фольгуванням.

Тонкий рулонний фольгований утеплювач

Самостійно в конструкції водяного теплої підлоги застосуються нечасто – тільки лише за умови, якщо підлога сам по собі вже досить утеплений. В цьому випадку використовуються так відбиває підкладка перед укладанням контурів і заливкою стяжки. Фіксація труб в такому варіанті найчастіше проводиться на арматурну сітку або на закріплення до поверхні чорнової підлоги «гребінки».

Фіксація труб за допомогою монтажної «гребінки»

 • Плити з екструдованого пінополістиролу.

Панелі екструдованого пінополістиролу відрізняють відмінною міцністю

Зручні в роботі, так як у багатьох є ламельні частини, що дозволяють укладати плити в єдине, майже монолітне покриття. Мають відмінним термоізоляційним ефектом. Висока міцність матеріалу дозволяє з легкістю витримувати і ве з з тяжкі з трубами, і динамічні навантаження при експлуатації.

Недолік – немає власної гідроізоляції, яку доведеться виконувати окремо. Часто застосовуються в якості першого шару утеплення, поверх якого укладаються додаткові мати.

 • Фольгірованние гідроізольовані пінополістирольні мати, призначені саме для теплих підлог.

Різновиди фольгованих пінополістирольних матів

Ось з ними працювати вже значно зручніше. Можуть випускатися у вигляді «книжок-розкладачок» або ж за типом «тракторної гусениці» – розкочуватися по по поверхні підлоги. Мало того, що вони при розкладанні створюють єдину, поверхня, з дуже щільно підігнаними сусідніми блоками, практично без жодних зазорів – у них ще є і фольгований шар, який одночасно виконує функції і термоотражателя, і гідро – пароізоляційного бар'єру. Багато з моделей, крім того, мають по краю спеціальну самоклеящуюся стрічку – для практично герметичного стикування сусідніх матів між собою.

Поверхня має розмічальні сітку, а кріпити трубу зручно хомутамі- «гарпунами»

Ще одна важлива зручність – нанесена на їх поверхні сітка, значно спрощує процес розмітки і розкладки труб системи опалення. А фіксувати труби тут можна по-різному – так само, як уже згадувалося вище – з підв'язкою до арматурної сітки або за допомогою гребінок, або з використанням спеціальних хомутів з наконечниками гарпунного типу, які відмінно утримуються в пінополістиролі.

 • Профільні мати з фіксаторами-бобишками.

Монтажні мати з бобишками, напевно, кращий варіант

Якщо все вже згадані мати можуть використовуватися для утеплювальних робіт і на інших ділянках або з іншими типами «теплої підлоги», то ці – спеціально створені для водяних обігрівальних контурів. Вони поєднують в собі відразу чотири функції:

– Утеплювальний шар з екструдованого пінополістиролу дає відмінний термоізоляційний ефект. Товщина утеплювача може бути різною – від дуже тонких матів, в 5 ÷ 10 мм, до 50 ÷ 70. Одним словом, можна підібрати для конкретних потреб в термоізоляції базової поверхні підлоги.

– Фігурні виступи-бобишки роблять укладку навіть найскладніших «малюнків» контуру і фіксацію труб – простим і зрозумілим заняттям. Ніяких додаткових кріпильних елементів знадобитися не повинно.

– Верхнє полімерне покриття матів стає чудовий гідро – пароізоляційним шаром, настільки необхідним для водяних теплих підлог. Спеціальні сполучні смуги по двох краях (показані на малюнку стрілками) дозволяють викласти з матів абсолютно герметичне покриття.

– Профільна, ребриста поверхня виходить покриття дозволяє обійтися без використання додаткового армування стяжки, особливо, якщо використовується будівельний розчин з пластифікаторами і мікрофіброю.

У цих матів, мабуть, тільки один умовний «недолік» – це висока ціна. Але якщо дозволяють кошти, то без коливань варто вибрати їх.

Труби для теплої підлоги

Тепла водяна підлога практично завжди (за рідкісним винятком, при облаштуванні дерев'яних підлог) закритий шаром теплоаккумулирующей стяжки. А це, безумовно, накладає особливі вимоги до використовуваних трубах для циркуляції теплоносія.

Якість труб визначить довговічність і надійність теплої підлоги

 • Стяжка заливається на багато років, і отримати доступ до трубному контуру для візуального контролю або періодичної профілактики просто стає неможливо. Навіть незначна протікання, яка легко і просто усувається на відкритій ділянці, перетворюється мало не в катастрофу, особливо якщо знизу проживають сусіди. Проведення аварійних ремонтних робіт пов'язане з масштабним демонтажем керамічного плиткового покриття, стяжки, причому про точне місце розташування дефекту можна тільки здогадуватися.

Точно відшукати місце протікання самостійно, без запрошення фахівців зі спеціальним обладнанням -, надзвичайно складно

 • Неприпустимо заливати в стяжку стикові з'єднання труб, будь вони різьбові, зварні, паяні, фітингові і т. П (теж, за кількома винятками – наприклад, з'єднання якісних нержавіючих гофрованих труб забезпечують повну безпеку). Це означає, що труба повинні укладатися в контур єдиним відрізком в кілька десятків метрів, від входу до обратки. І на всьому протязі вона повинна бути незмінно високої якості.
 • Труба повинна володіти певними експлуатаційними властивостями. Сюди можна віднести, в першу чергу, гнучкість, щоб була можливість викласти петлі контуру. По-друге, на трубу ляже навантаження багато кілограмової стяжки, підлогового покриття плюс динамічні дії. По-третє, контур повинен витримувати високі температури – з запасом аж до 90 градусів, а матеріал труби – мати високу теплопровідність для ефективної передачі нагріву полам. По-четверте, обов'язкова корозійна і хімічна стійкість.

В даний час широко використовуються спеціальні пластикові труби їх зшитого поліетилену РЕХ, термостійкого поліетилену РЕ-RT, металопластикові, структура яких включає алюмінієву прошарок поряд з тими ж РЕХ і (або) РЕ-RT. Дещо осібно стоять дорогі металеві, нержавіючі гофровані або мідні труби, дозволити собі які можуть далеко не всі

Труби бля теплої підлоги

Напевно, зрозуміло, що використовувати в теплих підлогах «те, що подешевше» – навряд чи буде розумним. Вибір труб стає найважливішим моментом, в якому дрібниць немає. Як правильно зорієнтуватися в їх різноманітті?

Радимо звернутися до спеціальної статті нашого порталу, в якій дуже детально розписані всі нюанси вибору труб для теплих водяних підлог .

Ціни на водопровідні труби

Орієнтовна технологія монтажу водяної теплої підлоги

Технологічні прийоми при укладанні теплої водяної підлоги можуть дещо відрізнятися – в залежності від типу застосовуваних комплектуючих. Але, тим не менш, базова схема приблизно одна.

Які можна зробити висновки?

Отже, після того як були розглянуті основні поняття про водяному обігріву підлоги під плиткою, можна зробити деякі узагальнення.

Безперечно, в питаннях економічності в експлуатації цей вид теплої підлоги виграє у всіх своїх «побратимів». Система, при правильному її монтажі і використанні якісних комплектуючих, ефективна, здатна створити і підтримувати комфортний мікроклімат в будинку. Однак, є чимало нюансів, які можуть або в якійсь мірі обмежити, ускладнити її створення, або навіть зробити неможливим.

Дуже проблематично робити теплі водяні підлоги в багатоповерховій забудові, і тому є відразу кілька причин:

 • Повернемося знову до приблизною схемою водяного статі.

Загальна товщина всіх шарів теплого водяного статі виходить досить значною

 • Загальна товщина всього «пирога» виходить досить значною – утеплювач, стяжка плюс не менше 10 мм «з'їсть» ще саме плиткове покриття. У підсумку вийде підйом рівня підлоги мінімум на 70 ÷ 100 мм – і це в найкращому разі. Чи готові господарі в умовах стандартної квартири піти на таке? Мало того, зазвичай плитка укладається, як уже говорилося, у вологих приміщеннях – ванних, санвузлах і т.п., Де рекомендовано рівень підлоги робити нижче, ніж в коридорі або в кімнатах. Таким чином, «вписатися» в ці норми буде дуже складно.
 • Конструкція водяної теплої підлоги, покритого кахлем, завжди передбачає масивну теплоакумулюючу стяжку. Значить, на міжповерхові перекриття ляже досить значна додаткова вагове навантаження, на яку про ні можуть і не бути розраховані.
 • Якщо господарі планують підключення теплої підлоги до централізованої системи опалення, то повинні знати, що це не так просто – їх можуть чекати неприємні «сюрпризи». По-перше, температури теплоносія в батареях і контурах підігріву підлоги – істотно розрізняються, значить, буде потрібно установка досить складного і дорогого обладнання регулювання. По-друге, керуючі компанії можуть просто заборонити проводити відбір тепла з стояків опалення, щоб не порушувати збалансованість центральної системи. По-третє, якщо дозвіл і буде отримано, то, швидше за все, будуть виставлені досить жорсткі технічні умови, з обов'язковим встановленням складного регулювального обладнання та приладів обліку споживання теплової енергії.

Бажаєте підключити тепла підлога до центральної системи опалення?

Не можна сказати, що це неможливо, але для цього доведеться вирішити чимало організаційних і технологічних проблем.

Детально про те, як можна зробити тепла підлога від від захоплен – в спеціальній статті нашого порталу.

 • І, нарешті, ще один мінус, про який вже говорилося – ймовірність, нехай навіть невелика, затопити сусідів знизу в разі витоку, швидко усунути яку буде надзвичайно непросто.

А ось для власників приватних будинків з автономною системою опалення водяна тепла підлога – дуже хороше рішення. Безумовно, і тут потрібно установка обладнання – колекторних шаф, яке буде підтримувати циркуляцію в контурах і потрібну температуру теплоносія. Але зате господарі не так жорстко пов'язані просторовими обмеженнями, не потрібно ніяких узгоджувальних процедур, є можливість контролювати і якість теплоносія, і його тиск в системі.

Нерідко теплі водяні підлоги вимагають складного і громіздкого обладнання

Висновок: теплий водяна підлога під керамічну плитку більш доречний в приватному будівництві – там він повною мірою покаже свою ефективність і економічність. Пристрій ж його в міській квартирі – досить складне, а часом і навіть неможливе захід.

Відео: поради по монтажу теплого водяного статі

Електричні теплі підлоги резистивного дії

Іншим ефективним джерелом тепла для обігріву підлоги є електрична енергія. Перед водяними електричні підлоги мають цілу низку переваг:

 • Вони можуть бути обладнані практично в будь-якому житловому будинку – приватному або в багатоповерхівці.
 • Їх установка не зажадає ніяких погоджувальних процедур, якщо загальна потужність споживання квартири не перевищить встановленого законодавством ліміту (15 кВт).
 • Електричний обігрів підлог – безпечніше, так як повністю відсутній ризик залити сусідів.
 • Деякі теплі електричні підлоги також вимагають бетонної стяжки, але її товщина – значно менше, і, отже – навантаження на підставу підлоги не такі великі. Багато типів підлог взагалі дозволяють обійтися без стяжки.
 • Все регулювальний обладнання – у багато разів більш компактно, а управління режимами роботи підігріву – набагато простіше і зручніше.
 • Монтаж електричної підлоги – незрівнянно простіше, ніж водяного. Сумарні витрати на комплектуючі і на проведення робіт – значно нижче.
 • Якісний електричний тепла підлога при правильному монтажі прослужить нітрохи не менше водяного – кілька десятків років.

Є, однак, один очевидний недолік, який змушує споживачів ставитися до такого виду підлог з великою настороженістю – це висока вартість електричної енергії. На жаль, від цього нікуди не дітися – навіть при найефективнішому утепленні будинку або квартири експлуатаційні витрати будуть дуже значні.

Однак, відповідно до розглянутої темою, в тих приміщеннях, де укладається кахельна плитка, такий електропідігрів можна зробити не основним, а лише як допоміжний, що підвищує комфортність перебування на кухні, у ванній і т.п. Ось тут електричні підлоги собі рівним не мають – вони будуть і ефективними, і досить економічними.

Всі електричні теплі підлоги можна розділити на дві великі групи – резистивного і інфрачервоного принципу дії. Почнемо з першого.

Теплі підлоги з нагрівальними кабелями

Принцип дії всіх резистивних нагрівачів дуже нехитрий – по провіднику з високим питомим опором проходить електричний струм, викликаючи його нагрівання. За великим рахунком, точно так само працюють праски, електроплитки, Тени і т.п. Але для умов теплої підлоги, безумовно, розроблені спеціальні нагрівальні елементи – кабелі. Вони укладаються на поверхню базового статі по певній, ретельно розрахованої схемою, а потім закриваються стяжкою товщиною близько 300 мм, яка стає основою для укладання керамічної плитки. Це добре показано на схемі:

Схема теплої підлоги з використанням нагрівального кабелю

1 – бетонне снованіе статі. Перед встановленням обладнання для обігріву його гідроізолюють ґрунтовкою глибокого проникнення.

2 – термоизоляционная підкладка. Зазвичай використовується тонкий фольгований утеплювач типу «пенофола».

3 – монтажні рейки, до яких фіксують кабель при його розкладці.Вони кріпляться до основи підлоги дюбелями.

4 – основний елемент підлоги – дистанційний пульт кабель, викладений відповідно до схеми. На монтажних рейках передбачені спеціальні «язичкові» кріплення, які фіксують кабель в потрібному положенні.

Кріплення кабелю до монтажній планці

5 – термодатчик, встановлений між витками кабелю, який буде контролювати рівень температури нагріву підлоги.

6 – прилад управління теплою підлогою, термостат електронного або електромеханічного принципу дії. До нього підводяться і «холодні» кінці кабелю, і провід термодатчика.

7 – стяжка їх цементно-піщаного розчину (бажано – з пластифікатором і мікроармування фіброволокна). Для того щоб зв'язати стяжку з бетонною основою підлоги в фольгированном утеплювачі можна вирізати ромбовидні «віконця».

«Віконця» вирізаються в фольгованої підкладці перед заливкою стяжки

Нерідко перед заливкою стяжки укладають армуючу скловолокнисту сітку (металеву в даний умовах застосовувати не рекомендується). В іншому ж процес заливки стяжки укладання плитки (поз. 8) не відрізняється від водяного статі. Товщина – близько 30 мм

Самі нагрівальні кабелі можуть бути декількох типів.

Різновиди нагрівальних кабелів

 • Найпростіші і недорогі – одножильні (поз. А). Головний їх недолік – обидва кінці кабелю повинні бути зведені при розкладці до однієї точки – до термостата. Це досить незручно, особливо при викладенні складної схеми.
 • Набагато зручніше в монтажних роботах – двожильні нагрівальні кабелі (поз. Б). До блоку управління підводиться лише один кінець кабелю, а на другому стоїть спеціальна заглушка з перемичкою, що забезпечує замкнутість ланцюга. Роль гріє елемента в різних моделях може виконувати як одна жила (друга при цьому служить лише як провідник), так і обидві одночасно.
 • Найбільш інноваційними є спеціальні гріють кабелі, що володіють ефектом саморегуляції. Між двома жилами, які в даному випадку виконують виключно функцію провідників, розташована напівпровідникова матриця. Провідники створюють різницю потенціалів, а проходження струму і нагрівання йдуть саме через напівпровідник. Причому споживана потужність і температура нагріву на кожному окремо взятому ділянці кабелю може різнитися – чим більше нагрів, тим менше споживання енергії. Кабель як би сам регулює інтенсивність локального нагріву в залежності від зовнішньої температури. Це дає дуже хороший ефект економії.

Комплект теплої підлоги кабельного типу

Кабелі зазвичай реалізуються готовими комплектами різної потужності і не вимагають додаткового доопрацювання. У певних випадках є можливість змінити довжину кабелю (особливо – саморегульованого), але самостійно цього робити все ж не слід.

Ціни на гріючий кабель і комплектуючі
Відео: приклад укладання теплої підлоги на основі двожильного кабелю

Резистивні нагрівальні мати

Цей різновид системи електричного резистивного нагріву підлоги – набагато зручніше в монтажі, і як ніби спеціально придумана саме для плиткового покриття.

Комплект теплої підлоги з нагрівальним сітчастим матом

По суті – це той же нагрівальний кабель, але він вже покладений петлеобразно на полікарбонатну армуючої сітки. Це дозволяє не тільки істотно полегшити монтаж, але у випадку з керамічною плиткою – обійтися взагалі без стяжки. Тепла підлога в цьому випадку укладається безпосередньо на підготовлену бетонну поверхню, без використання фольгованої підкладки. З метою приблизного ознайомлення з технологією, основні її кроки представлені в таблиці:

Отже, підводимо підсумки по розділу резистивного обігріву:

 • Для кахельної підлоги цей тип теплої підлоги може стати досить ефективним методом підвищення комфортності приміщення.
 • З точки зору «ціна – якість» оптимальним варіантом стане двожильний кабель, як сам по собі, так і в складі сітчастого мату. Одножильний має свої недоліки технологічного плану, а саморегулюючий – занадто дорогий.
 • З точки зору простоти і швидкості монтажу безумовним лідером є сітчасті мати. Для укладання кахлю не потрібно стяжки з її трудомістким процесом заливки і тривалим терміном дозрівання.

Електричний резистивний тепла підлога

Якщо прийнято рішення про застосування саме такого виду підігріву підлоги, облицьованого плиткою, то бажано ознайомиться з різновидами кабелів і матів ближче.

темі обігрівальних кабелів для теплих підлог на порталі присвячена окрема публікація.

Ціни на різні види нагрівальних матів
Відео: приклад укладання сітчастих матів прямо на старе кахельне покриття

Електричні теплі підлоги інфрачервоного принципу

Ще одним видом передачі теплової енергії є хвильове випромінювання в інфрачервоному діапазоні. З'явилися такі системи відносно недавно, але швидко стали конкурувати з резистивним, часто перевершуючи їх по надійності, ефективності та економічності. Для підігріву підлоги застосовуються два різновиди інфрачервоних обігрівальних елементів – плівкові і стрижневі.

Плівковий інфрачервоний тепла підлога

Це – найтонший їх всіх теплих підлог, що буває особливо важливо в умовах обмеженого простору квартири. Проте, навіть при товщині всього в кілька десятих міліметра, плівкові нагрівачі здатні «видати» потужне теплове випромінювання, достатні для обігріву приміщення. Настільки малі розміри плівки дозволяють розміщувати її безпосередньо під обробкою не тільки статі, але і стелі або стін.

Орієнтовна схема будови плівкового нагрівача

Інфрачервоні плівкові елементи являють собою багатошарову структуру. Між двома шарами високоміцного і хімічно інертного прозорого полімеру проходять дві паралельні мідні шини (поз. 1). «Спираючись» на них, розташований «частокіл» нагрівальних смуг зі спеціальної карбонової пасти (поз. 2). Висока якість електричного контакту забезпечується срібним напиленням (поз. 3). Через певні проміжки (наприклад, через 250 мм) передбачені технологічні розриви з нанесеними лініями, за якими можна проводити розкрій цілого полотна плівки на окремі фрагменти потрібної довжини.

Матеріал нагрівальних смуг підібраний таким чином, що вони, самі по собі не набираючи високої температури, стають хорошим джерелом інфрачервоного випромінювання, яке поглинається фінішної поверхнею підлоги, що призводить до прямої передачі тепла. Стяжка в цьому випадку – абсолютно не потрібна, але знизу обов'язковий шар утеплювача термоотражающим підкладки.

Монтаж плівкових підлог – абсолютно нескладний для людини, хоч трохи розбирається в електротехніці і володіє азами будівельних технологій. Всі необхідні для роботи матеріали та комплектуючі входять в набір, і залишається лише дотримуватися покрокову інструкцію. Так як немає потреби в бетонуванні, то всі роботи, до настилу фінішного покриття, можна виконати буквально за один-два дні. Як приклад – подивіться відеосюжет.

Ціни на інфрачервоний тепла підлога
Відео: приклад монтажу плівкового інфрачервоного підлоги

Все б нічого, але от тільки така підлога в більшій мірі призначений для покриття з натурального дерева, паркету, ламінату, лінолеуму. А як бути в нашому випадку з керамічною плиткою? Потрібної адгезії з плитковим клеєм плівка не дасть, і кахель напевно почне з часом «танцювати» і відриватися від поверхні. Прорізати вікна в плівкових обігрівачах заборонено, а невеликі отвори, наявні на деяких видах плівок, все одно проблему не вирішать.

Проте, вихід є, правда, попрацювати тут доведеться кілька побільше. Для укладання плитки цілком підійде вологостійкий гіпсокартон, яким після гідроізоляції затьмарюється вся поверхня підлоги, вже покрита плівковими елементами. Гіпсокартон можна фіксувати або на «рідкі цвяхи», або на саморізи до базової основі статі. Але після дуже ретельної розмітки, щоб кріпильні елементи припадали на технологічні розриви або на прозорі поля, ні в якому разі не торкаючись мідних шин або чорних смуг. Ну а поверхню гіпсокартону після ретельного грунтування перетворюється в відмінну рівну площадку для укладання керамічної плитки.

До речі, за своїми фізичними якостями гіпсокартон дуже слабо сам поглинає ІЧ-випромінювання (недарма плівкові обігрівачі часто розташовують над підвісним гіпсокартонних стелею), так що великих втрат енергії не буде.

Відео: доак зробити електричний тепла підлога під плитку

Інфрачервоні стрижневі мати

Такий вид теплих підлог справедливо відносять до найбільш інноваційним. Він поєднує в собі всі переваги як кабельних, так і плівкових систем обігріву.

Напевно, саме інноваційне рішення – стрижневі інфрачервоні мати

Мат є дві струмопровідних шини в полімерній ізоляції, які з'єднані гнучкими стрижнями, заповненими спеціальним карбоновим складом. Кожен зі стрижнів випромінювачів діє абсолютно автономно, тобто навіть пошкодження одного або кіль їх з них не призведе до втрати працездатності всієї системи в цілому.

Чудова властивість таких матів – саморегуляція, тобто споживання електроенергії на кожній конкретній ділянці залежить від температури стрижня. Немає ризику перегріву – навіть якщо ділянка такого статі раптом буде закритий меблями (що неприпустимо ні з яким іншим типом електричних теплих підлог), то стрижень, набравши верхній встановлену межу температури просто «закриється» і перегрів через відсутність тепловідведення йому ніяк не загрожує.

Стрижневі інфрачервоні підлоги відмінно лягають під керамічну плитку.

Схема підлоги під керамічною плиткою з стрижневий системою обігріву

а – базове підставу статі, яке потребує тільки в ремонті (при наявності тріщин і западин) і грунтування.

б – тонкий теплоізоляційний шар з фольгированним покриттям зверху.

в – стрижневий мат.

г – Шар плиткового клею – від 10 до 20 мм.

д – керамічна плитка.

Стяжка в цьому випадку теж не потрібна – достатньо трохи потовщеного шару плиткового клею.

Монтаж теплого стрижневого статі теж досить нескладний, цілком посильний для самостійного виконання. Схематично його можна представити так:

Орієнтовна схема укладання і комутації стрижневих інфрачервоних матів

 • Стрижневі мати (поз. 1) розкочуються по одер, закритому відбиває підкладкою. Тимчасово зафіксувати їх до основи можна за допомогою скотча.

Процес укладання і фіксації мату

 • При необхідності зміни напрямку або розвороту шина (поз. 2), далека від центру повороту, розрізається, мат повертається в потрібну сторону, його укладання триває в тому ж порядку.

Розріз на токонесущей шині для виконання повороту

 • Після того як мати укладені по всій планованої поверхні, обрізані кінці шин необхідно з'єднати. Для цього використовуються вхідні в комплект монтажні дроти (поз. 3) і обтискні ізольовані клеми з термоусадочної трубками (поз. 4).

У комплект повинні входити спеціальні обтискні з'єднувальні клеми

 • Такими ж клемами до шин на початку мату приєднуються «холодні» проводи (поз. 5), які підуть в блок терморегулятора. На зворотному боці мата обидві шини обов'язково закриваються спеціальними ізоляційними заглушками (поз. 6).
 • Встановлюється термодатчик (поз. 7) – він повинен розташуватися строго між смугами і по центру ширини мату. Провід датчика також коммутируются в регуляторі.
 • В останню чергу, після перевірки загального опору мату, підключається лінія живлення 220 В (поз. 9). Перевіряється коротким включенням загальна працездатність системи.
 • Потім в відбиває підкладці вирізаються «віконця» (приблизно так само, як і в випадку з нагрівальним кабелем), і можна укладати керамічну плитку безпосередньо на стрижні, витримуючи товщину клейового шару в межах 10 ÷ 20 мм. При цьому наносити клей і розподіляти його гребінчастим шпателем необхідно на плитку – так зводиться нанівець ри ск сл учайно пошкодити стрижень або дріт.
Відео: як змонтувати тепла стрижневий інфрачервоний підлогу під плитку

Серед інфрачервоних обігрівачів для підлог з керамічною плиткою безумовна перевага мають стрижневі мати. Мало того що вони нітрохи не складніше в монтажі, ніж плівкові елементи – кахель укладати на них значно легше, а ефект саморегуляції робить експлуатацію таких підлог і безпечною, і більш економічною.

Як розрахувати тепла підлога?

В даної публікації не порушувалися питання складання проектів і проведення розрахунків теплих підлог. Це – дуже великий пласт інформації, який вимагає окремого розгляду.

Ознайомитися з нюансами розрахунку теплої підлоги можна в окремій статті порталу, перейшовши за рекомендованою посиланням.